مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش اطلاع رسانی به کاربران از موجودی محصولات در ووکامرس

0

اطلاع از موجودی محصولات ووکامرس یکی از امکاناتی لازم و ضروری برای فروشگاه ووکامرس شما می باشد به این صورت که قابلیتی فراهم کنید که زمانیکه محصولی در انبار ناموجود بود ، مشتریانی که قصد خرید دارند با وارد کردن نام و ایمیل خود هر زمان که این محصول مجددا شارژگردید با استفاده از ارسال ایمیل برای موجودی محصولات ووکامرس که برای این افراد ارسال میکنید از موجودی محصول مطلع شده و اقدام به خرید محصول کنند. در فروشگا‌های بزرگ وقتی محصولی موجود نیست مشتریانی که قصد خرید را دارند میتوانند آدرس ایمیل خود را وارد کنند تا به محض موجود شدن محصول یک ایمیل اطلاع رسانی برای مشتری ارسال شده و مشتری با استفاده از همین اعلان موجودی محصول ووکامرس اقدام به خرید کند.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه اطلاع از موجودی محصولات می پردازد که با استفاده از این افزونه دقیقا میتوانید چنین امکانی را برای اطلاع از موجودی محصول برای مشتریان فراهم کرده و از همین طریق فروش خود را  افزایش دهید.

آموزش اطلاع رسانی به کاربران از موجودی محصولات در ووکامرس

افزونه‌  WooCommerce Waitlist  برای اطلاع از موجودی محصول ووکامرس می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۱٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۷ شده است که با استفاده از افزونه WooCommerce Waitlist  قادر به ارسال ایمیل هنگام موجود شدن محصول به مشتریان در ووکامرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه ابتدا لازم می باشد با کلیک بر روی دکمه زیر به مخزن وردپرس هدایت شده و سپس یا استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرس خود کنید.

دانلود افزونه WooCommerce Waitlist

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان wait list در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد. بر روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و تنظیمات افزونه را برای ارسال اعلان از موجودی محصول در ووکامرس شخصی سازی کنید.

آموزش اطلاع رسانی به کاربران از موجودی محصولات در ووکامرس

Enable Guest: با فعال کردن این گزینه امکان اطلاع از موجودی محصول برای مشتریانی که در سایت ثبت نام نکرده و عضو نیستند فراهم خواهد بود. در صورت غیرفعال کردن این گزینه مشتری حتما باید حساب کاربری داشته باشد و وارد آن شده باشد تا قادر به مشاهده فرم اطلاع از موجودی محصول  باشد.

Auto Email: با فعال کردن این گزینه وقتی محصولی موجود میشود به صورت خودکار ایمیل اطلاع رسانی موجودی محصول برای کاربری که منتظر موجود شدن محصول است ارسال خواهد شد.

Allow Quantity: با فعال کردن این گزینه میتوانید امکانی فراهم کنید تا کاربرانی که قصد دارند از موجود شدن محصول در ووکامرس مطلع شوند تعداد کالا مورد نیاز خودرا وارد کنند تا از این طریق بتوانید به میزان لازم و تعداد کافی از محصول را خریداری و عرضه کنید.

Shop Button: با فعال کردن این گزینه دکمه اطلاع از موجودی محصول در ووکامرس علاوه بر صفحه محصول در صفحه اصلی فروشگاه هم نمایش داده خواهد شد.

Waitlist Button Text: در این فیلد می توانید عنوان دلخواه برای دکمه اطلاع از موجودی محصول را وارد کنید تا نمایش داده شود.

Modal Animation: از این بخش هم میتوانید نوع نمایش دکمه برای باز شدن پنجره ثبت اطلاع از موجودی محصول در ووکامرس را مشخص کنید تا به صورت انیمیشن در وردپرس نمایش داده شود.

آموزش اطلاع رسانی به کاربران از موجودی محصولات در ووکامرس

From: در این فیلد آدرس ایمیلی که قصد دارید تا اطلاعیه موجودی محصول در ووکامرس از طریق این آدرس ارسال شود را وارد کنید.

From: در این فیلد نام دلخواه خود را وارد کنید تا در عنوان ارسال کننده ایمیل نمایش داده شود.

Select Logo: از این بخش لوگو دلخواه خود را برای قرار دادن در محتوای ایمیل وارد کنید. ابتدا بر روی دکمه Select کلیک کنید تا رسانه وردپرس  باز شود و سپس لوگو خود را انتخاب کنید و یا اینکه آن را آپلود کرده و ذخیره کنید.

Align Email: از این بخش هم میتوانید چینش برای محتوای ایمیل را در حالت وسط چین یا چپ چین انتخاب کنید. در نهایت تنظیمات را ذخیره کرده و حالا به صفحه ویرایش یکی از محصولات مراجعه کرده و موجودی محصول را به حالت در انبار موجود نمی‌باشد تغییر دهید.

آموزش اطلاع رسانی به کاربران از موجودی محصولات در ووکامرس

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید مقابل گزینه موجودی محصول در انبار دکمه‌ای با عنوان انتخابی شما که در تنظیمات وارد کردید با نام اطلاع از موجودی محصول نمایش داده خواهد شد. حالا اگر روی این دکمه کلیک کنید پنجره زیر نمایش داده شده و کاربران قادر هستند تا از طریق آن ایمیل و تعداد محصول مورد نیاز خود را وارد کنند.

آموزش اطلاع رسانی به کاربران از موجودی محصولات در ووکامرس

حالا پس از اینکه مشتری در صف دریافت ایمیل اطلاع رسانی از موجودی محصول قرار گرفت محصول را موجود کنید ایمیلی حاوی متن موجودی محصول برای کاربر ارسال می شود که میتواند وارد فروشگاه شده و اقدام به خرید محصول به تعداد دلخواه خود کند.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و با استفاده از این افزونه توانسته باشید نسبت به افزودن قابلیت اطلاع از موجودی محصولات در ووکامرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .