مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس

0

استفاده از استایل دلخواه وردپرس خواسته اکثر کاربران می باشد برای اینکه بتوانید در یک نوشته، برگه، محصولات و هر نوع پست تایپ خاصی از یک استایل دلخواه استفاده کنید که نیازی نباشد استایل مورد نظر را در قالب وردپرس خود اضافه کنید. به عنوان مثال فرض کنید که قصد دارید یک برگه در وردپرس ایجاد کنید که از فونت جدا درآن استفاده کنید و تغییرات دلخواه خود را صرفا برای این برگه ایجاد کنید. حالا اگر شما بیایید و استایل اصلی قالب وردپرس را ویرایش کنید این کار باعث میشود روی کل سایت تاثیر گذاشته و ظاهر سایت را به کلی تغییر دهد، اما برای اینکه بتوانید از استایل سفارشی صرفا برای یک برگه اضافه کنید باید به شکل دستی برای هر بند بند پاراگراف و متنی که اضافه کردید استایل را تعریف کنید. اما اگه شما بیایید و کاری کنید که استایل در هر صفحه را به صورت داخلی در محتوا اضافه کنید و با تعریف کلاس این کار را انجام دهید باعث میشود حجم صفحه کم شود و دیگر اینکه مجبور نباشید برای قسمت‌هایی مانند پاراگراف، هاور لینک و… در هر کجای متن استایل را وارد کنید، کافیست نام کلاس آن را وارد کنید تا در نوشته اعمال شود.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه استایل دلخواه در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید اقدام به تعریف استایل سفارشی برای نوشته‌های وردپرس و هر نوع پست تایپ دلخواه در وردپرس کرده و دیگر نیازی نباشد استایل اصلی قالب یا افزونه‌ای که از آن استفاده می‌کنید را ویرایش کنید. پس اگر شما هم به دنبال نحوه استفاده از استایل سفارشی در وردپرس هستید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش افزودن استایل دلخواه وردپرس

افزونه WP Add Custom CSS برای استفاده استایل دلخواه مطالب وردپرس کمی باشد این افزونه  در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق  به کسب بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۶ شده است .برای استفاده از این افزونه بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه WP Add Custom CSS

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Add Custom CSS به پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشود که با استفاده از این منو میتوانید به صفحه افزونه در پیشخوان وردپرس هدایت شده و استایل کلی که برای افزونه وردپرس و قالب وردپرس قصد دارید ازآن استفاده کنید را وارد کنید.

پست های مرتبط

آموزش افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس

با استفاده از بخش post types همانطور که در تصویر میبینید هر نوع پست تایپ وردپرس که ازآن استفاده میکنید نمایش داده میشود که در صورت تمایل اگر قصد استفاده از استایل سفارشی در این نوع پست تایپ‌ها را داشتید کافیست گزینه هر پست تایپ را فعال کنید. به عنوان نمونه برای استفاده از استایل سفارشی در ووکامرس کافیست تیک گزینه محصولات را هم فعال کنید تا باکس استفاده از استایل دلخواه در صفحه ویرایش محصول در ووکامرس نمایش داده شده و بتوانید از استایل دلخواه برای محصولات ووکامرس خود استفاده کنید.

حالا پس از اینکه تنظیمات را ذخیره کردید به صفحه ویرایش نوشته در وردپرس مراجعه کنید. همانطور که در تصویر هم میبینید باکسی با نام Custom CSS در صفحه اضافه شده که میتوانید کدهای استایل دلخواه خود که قصد استفاده از استایل دلخواه در نوشته وردپرس را دارید در این فیلد وارد کنید تا فقط در صفحه همین نوشته اعمال شده و دیگر نیازی نباشد از استایلی که فقط قصد استفاده از آن برای یک صفحه را دارید در قالب اصلی خود استفاده کنید و باعث افزایش حجم بی رویه فایل استایل قالب خود شوید.

آموزش افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس

حالا همانطور که در تصویر بالا میبینید برای متن مورد نظر رنگ متن مورد استفاده که برای تگ p در محتوای نوشته وجود داردبرای کل محتوای نوشته با رنگ بنفش نمایش داده شود. به همین ترتیب میتوانید هر نوع استایل دلخواه دیگر مانند رنگ پس زمینه، رنگ هاور برای لینک، استایل تصاویر در وردپرس، تعیین فاصله و بوردر و… بسیاری موارد دیگر که با استفاده از CSS میتوانید آنها را اعمال کنید در این فیلد وارد کرده و نوشته خود را آپدیت کنید تا در آن اعمال شود. حالا مشابه تصویر زیر استایلی که برای محتوای متن قرار دادیم و رنگ بنفش برای آن انتخاب کردیم در نوشته اعمال خواهد شد.

آموزش افزودن استایل دلخواه در مطالب وردپرس

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به استفاده از استایل دلخواه در مطالب وردپرس استفاده کرده و ظاهر دلخواه خود را برای صفحات نوشته‌ها در وردپرس ایجاد کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .