مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس یکی از امکانات سایت وردپرسی می باشد که با استفاده از آن به جای اینکه از جستجوی وردپرس استفاده کنید امکان جستجو در وردپرس را با استفاده از موتور جستجوی گوگل را فراهم کنید تا با استفاده از آن جستجوی بهتری در سایت برای کاربران قابل انجام باشد. از مزیت‌های این روش میشود به این موضوع اشاره کرد که چون کاربران در گوگل اقدام به جستجو می‌کنند نتایجی که نمایش داده میشود بیشتر بوده و کاربران انتخاب بیشتری در مقایسه با جستجوی خود وردپرس خواهند داشت. همچنین برخی معتقد هستند از آنجایی که کاربران از گوگل وارد سایت می‌شود از این طریق میشود ورودی گوگل را افزایش داده و تا حدودی رتبه بهتری هم در نتایج جستجو کسب کرد.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه جستجوی گوگل در وردپرس میپردازد که با استفاده از این افزونه می توانید امکان جستجو در سایت را توسط گوگل فراهم کنید تا هر زمان که کاربران از باکس جستجو در سایت استفاده کردند نتایجی که به کاربران نشان داده میشود از طریق گوگل بارگزاری شود.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

افزونه WP Google Search  برای افزودن جستجوی گوگل در وردپرس می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۱۰٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۴٫۵ شده است که با استفاده از افزونه WP Google Search  قادر به ساخت باکس جستجو گوگل در وردپرس خواهید بود تا کاربران هنگام جستجو نتایج را از طریق گوگل مشاهده کنند. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس کنید.

دانلود افزونه WP Google Search

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام wp google search در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس اضافه میشود که با کلیک روی این منو میتوانید به صفحه افزونه مراجعه کرده و اقدام به افزودن فرم جستجوی گوگل در وردپرس کنید.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

حالا همانطور که در تصویر مشاهده میکنید ابتدا باید ID سفارشی خود را برای سایت از طریق گوگل بسازید و در تنظیمات افزونه وارد کنید. بنابراین روی لینک آبی https://www.google.com/cse که در کادر قرمز رنگ هم تو تصویر بالا مشخص شده کلیک کنید تا به صفحه ساخت آی‌دی جستحو در گوگل هدایت شوید.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

حالا پس از هدایت شدن به صفحه گوگل برای ساخت فرم جستجوی وردپرس با گوگل روی دکمه Add کلیک کنید تا آی‌دی سفارشی برای سایت خود ایجاد کنید.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

مشابه تصویر بالا ابتدا در بخش Sites to search آدرس‌های سایت خود را وارد کنید. در صورتی که اقدام به نصب وردپرس در ساب دایرکتوری و یا هر سیستم محتوای دیگری کردید که سایت شما دیتابیس گوناگونی دارد پس از ادرس سایت از ستاره استفاده کنید تا جستجو در کل محتوای دامنه سایت انجام گیرد. سپس از قسمت Language زبان را روی حالت انگلیسی انتخاب کنید، چرا که فعلا زبان فارسی برای این بخش در دسترس نیست. در نهایت نام دلخواه خود را برای جستجوی گوگل در وردپرس داخل فیلد Name of the search engine وارد کرده و روی دکمه CREATE کلیک کنید.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

پست های مرتبط

حالا پس از اینکه مدتی منتظر ماندید جستجوی گوگل برای شما ساخته خواهد شد، در این مرحله به صفحه‌ای مشابه تصویر بالا هدایت خواهید شد که در این مرحله باید روی دکمه Control panel کلیک کنید تا آی‌دی جستجو از طریق گوگل در وردپرس را ساخته و در تنظیمات افزونه وارد کنید.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

حالا همانطور که در تصویر مشخص شده در این مرحله روی دکمه Searche engine ID کلید کنید و در کادر باز شده آی‌دی ساخته شده را کپی کرده و به صفحه تنظیمات افزونه مراجعه و در فیلد Google Search Engine ID وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

سفارشی سازی فرم جستجوی گوگل در وردپرس

حالا برای اینکه نتایج جستجوی گوگل در وردپرس به صورت سفارشی با استایل و قالب بندی دلخواه نمایش داده شودلازم است در بخش کاربری صفحه گوگل مشابه تصویر زیر ابتدا روی منوی look and feel که در سمت چپ قرار دارد کلیک کنید و سپس به تب layout مراجعه و گزینه Results only را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه قادر به نمایش نتایج به صورت تمام صفحه در فرم جستجو گوگل در وردپرس خواهید بود.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

نمایش فرم جستجوی گوگل در وردپرس

حالا برای نمایش نتایج گوگل در وردپرس به صفحه نمایش> ابزارک‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر ابزارکی که با نام wp google search به لیست ابزارک‌های سایتتون اضافه شده را انتخاب کرده و در مکان مورد نظر از ابزارک وردپرس قرار دهید.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

حالا همانطور که در تصویر میبینید ابتدا یک نام برای ابزارک فرم جستجو گوگل در وردپرس وارد کنید. در صورتی که قصد دارید عنوان ابزارک نمایش داده نشودکافیست تیک گزینه Hide title را فعال کرده و در نهایت ابزارک ساخته شده را با کلیک روی دکمه ذخیره بسازید.

آموزش افزودن جستجوی گوگل به سایت وردپرس

حالا همانطور که در تصویر میبینید فرم جستجوی گوگل جایگزین فرم جستجوی وردپرس شده و کاربران قادر هستند تا نتایج نمایش داده شده در جستجوی خود را از طریق گوگل در وردپرس مشاهده کنند.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید تا به راحتی امکان جستجوی گوگل در وردپرس را فراهم کنید.

نظرات بسته شده است .