مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش افزودن لایک و دیس لایک به مطالب و نظرات وردپرس

0

برای دریافت بازخورد از مطالب سایت نیاز به قابلیت افزودن لایک و دیس لایک به مطالب و نظرات وردپرس نیاز داریم. در بیشتر مواقع پر کردن فرم نظرات وردپرس بازخورد خوبی از طرف کاربران ندارد بنابراین میتوانیم مانند شبکه‌های اجتماعی از قابلیت لایک و دیس لایک مطالب و حتی نظرات در وردپرس برای به دست آوردن بازخورد سایت استفاده کنیم. واژه لایک کلمه‌ای می باشد در هر شبکه اجتماعی مثل توییتر، اینستاگرام، فیسبوک و… از این قابلیت استفاده می‌کنیم که دلیل به وجود اومدن لایک و پسندیدن مطالب شبکه‌های اجتماعی هم درست به همین شکل بوده است.

آموزش افزونه لایک و دیس لایک مطالب و نظرات وردپرس یکی از آموزشهای آکادمی اولین دیتا می باشد که مورد استقبال کاربران ورد پرس قرار گرفته که از هر افزونه این چنینی کاملا متفاوت می باشد و بهترین گزینه انتخابی برای سایت شما خواهد بود. با استفاده از این افزونه میتوانید امکان لایک و دیس لایک مطالب و نظرات را در وردپرس به صورت همزمان فراهم کنید.

افزونه لایک و دیس لایک وردپرس برای مطالب و نظرات وردپرس

افزونه‌ای که برای لایک و دیس لایک مطالب و نظرات وردپرس که معرفی می کنیم با نام wp ulike در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۱۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۸ را ازآن خودکند که با استفاده از این افزونه میتوانید امکان پسندیدن و نپسندیدن مطالب و نظرات را در وردپرس فراهم کنید. نکته جالب دیگراین  که این افزونه ایرانی می باشد و به همین دلیل کاملا با سایتهای  شما سازگار خواهد بود. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه کنید.

دانلود افزونه WP ULike

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام وردپرس یولایک در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشود که با استفاده از آن میتوانید هم تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید و هم اینکه آخرین آمار لایک کاربران در وردپرس را ببینید.

آموزش افزودن لایک و دیس لایک به مطالب و نظرات وردپرس

حالت دکمه: با استفاده از این گزینه میتوانید حالت دکمه را روی دو حالت آیکون یا نوشته قرار دهید که با کلیک روی آن کاربران قادر به لایک مطالب و نظرات در وردپرس باشند. در صورتی که حالا آیکون را انتخاب کرده باشید خود افزونه از دو آیکون قلب برای پسندیدن و لغو پسندیدن مطالب و نظرات استفاده می‌کند که از بخش‌های آیکن دکمه (لایک) و آیکن دکمه ( لغو پسندیدن) میتوانید آیکون تصویر دلخواه خود را در اندازه ۱۶*۱۶ پیکسل آپلود کنید.

اما اگر حالت دکمه روی متنی قرار داشته باشد فیلدهای متن دکمه (لایک) و متن دکمه ( لغو پسندیدن) نمایش داده میشود که باید نام دلخواه خود را برای دکمه پسندیدن و لغو پسندیدن مطالب و نظرات وردپرس وارد کنید.

متن تولتیپ دسترسی: در این فیلد میتوانید متن دلخواه برای نمایش در حالتی که کاربر وارد نشده باشد را وارد کنید. این افزونه امکان لایک مطالب و نظرات را در حالتی که لازم می باشد کاربران عضو شده باشند هم فراهم کرده که در صورت فعال بودن این گزینه اگر کاربر وارد نشده باشد این پیغام خطا به وی نمایش داده خواهد شد.

متن ورود کاربران: با استفاده از این گزینه میتوانید متن نمایش ورود کاربران را در دو حالت جعبه‌ای یا نمایش روی دکمه لایک انتخاب کنید. سپس از قسمت متن ورود کاربران پیغام دلخواه را وارد کنید.

Disable Plugin Files: این گزینه امکانی فراهم میکند که در صفحاتی خاص کاری کنید که فایل‌های افزونه برای پسندیدن آن محتوا بارگیری نشوند. بنابراین دکمه لایک و دیس لایک مطالب یا نظرات وردپرس در این صفحات نمایش داده نخواهند شد. این صفحات میتوانند مانند صفحه اصلی، ووکامرس، آرشیو مطالب، برگه و… باشه که در تصویر میبینید.

فرمت اعداد: با فعال کردن این گزینه فرمت نمایش تعداد لایک به صورت رشته‌ای نمایش داده خواهد شد. یعنی مثلا اگر نوشته‌ای بالای ۱٫۰۰۰ بار لایک خورده باشد به جای نمایش ۱٫۰۰۰ به صورت ۱۰۰۰+ نمایش داده خواهد شد.

اطلاعیه ها: این گزینه هم باکس رنگی را با یک طراحی زیبا هنگام لایک یا دیس لایک کردن نظرات و مطالب وردپرس در گوشه سایت نشان داده می شود که با استفاده از دو فیلد پیغام اطلاعیه پسندیدن و پیغام اطلاعیه لغو پسندیدن میتوانید متن دلخواه خود را نمایش دهید.

آموزش افزودن لایک و دیس لایک به مطالب و نظرات وردپرس

قالب‌ها: با استفاده از این گزینه میتوانید دکمه لایک را در سه حالت مختلف برای مطالب نمایش دهید.

نمایش خودکار: با غیر فعال کردن این گزینه میتوانید دکمه لایک را از نوشته‌ها مخفی کنید.

پست های مرتبط

محل قرار گیری در نمایش خودکار: با استفاده از این گزینه میتوانید دکمه لایک را در سه حالت مختلف نمایش دهید.

فیلتر گذاری در نمایش خودکار: با انتخاب گزینه‌های موجود در این بخش دکمه لایک از این صفحات مخفی خواهد شد.

how to get google rich snippets: حتما سعی کنید از این گزینه استفاده کنید. با استفاده از این گزینه متاداده‌های مربوط به امتیاز دهی در نتایج جستجو در نوشته‌ها اعمال شده و امتیاز ستاره‌ای برای مطالب در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد.

دقت کنید که، اگر از افزونه نمایش امتیاز ستاره‌ای برای مطالب وردپرس استفاده می‌کنید که مطالب شما در نتایج گوگل همراه با امتیاز ستاره‌ای نمایش داده شوند این گزینه را غیرفعال کنید. چون در این صورت اختلال ایجاد شده و امتیاز در دو حالت ثبت خواهد شد.

محدودسازی لایک کاربران: با فعال کردن این گزینه فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده و وارد شده باشند امکان پسندیدن یا لغو پسندیدن مطالب و نظرات را در وردپرس دارند.

روش وقایع نگاری: با استفاده از این گزینه میتوانید ملاک ثبت امتیاز را بر اساس نام کاربری، آی‌پی کاربر یا کوکی کاربر انتخاب کنید.

نمایش باکس کاربران لایک کرده: با فعال کردن این گزینه آواتار وردپرس کاربرانی که نوشته را لایک کرده باشند نمایش داده خواهد شد. برای استفاده از این قابلیت ابتدا گزینه را فعال کنید. سپس از قسمت سایز آوتار اندازه دلخواه برای اواتار را بر حسب پیکسل انتخاب کنید. سپس از قسمت تعداد کاربران قابل نمایش تعداد دلخواه را وارد کنید. در مرحله بعد با استفاده از شورت کدهایی که در بخش قالب جعبه لایک کاربران قرار دارد میتوانید اطلاعات دلخواه اضافی را هم به همراه کد وارد کنید تا نمایش داده شود.

حذف تمام وقایع و حذف تمام داده ها: در صورت انتخاب این گزینه‌ها به ترتیب آمار تعداد لایک‌های ثبت شده و داده‌های کلی افزونه پاک خواهند شد.

آموزش افزودن لایک و دیس لایک به مطالب و نظرات وردپرس

در بخش دیدگاه‌ها هم میتوانید تنظیمات مربوط به لایک و دیس لایک نظرات را درست مثل نوشته‌ها مدیریت کنید با این تفاوت که گزینه نمایش در صفحه خاص و نمایش امتیاز ستاره‌ای در گوگل برای بخش نظرات وجود ندارد.

آموزش افزودن لایک و دیس لایک به مطالب و نظرات وردپرس

با رفتن به تب سفارشی سازی هم میتوانید تنظیمات مربوط به رنگبندی و استایل دلخواه را برای دکمه لایک در وردپرس مدیریت کنید. برای استفاده از استایل سفارشی ابتدا باید گزینه سفارشی سازی را فعال کنید تا تنظیمات مشابه تصویر بالا نمایش داده شوند. سپس رنگ بندی دلخواه یا کد CSS دلخواه را برای افزونه انتخاب کرده و ذخیره کنید.

آموزش افزودن لایک و دیس لایک به مطالب و نظرات وردپرس

حال اگر به صفحه یکی از نوشته‌ها مراجعه کنید می‌بینید که دکمه لایک مطالب و همچنین دکمه لایک نظرات در وردپرس اضافه شده که کاربران میتوانند مطالب را لایک کنند. پس از لایک مطالب هم امکان لغو پسندیدن فراهم می باشد. برای مشاهده آمار و تعداد لایک نوشته و دیدگاه در وردپرس هم کافیست مشابه تصویر زیر به منوی آماردر وردپرس یولایک مراجعه کنید.

آموزش افزودن لایک و دیس لایک به مطالب و نظرات وردپرس

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید گزارش کاملی بر اساس روز، هفته، ماه و… به همراه جزییات کامل کاربرانی که اقدام به لایک مطالب و لایک نظرات در وردپرس کرده‌اند نمایش داده خواهد شد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از اون توانسته باشید اقدام به افزودن قابلیت لایک مطالب و نظرات در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .