مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد انواع شمارنده در وردپرس

0

ایجاد شمارنده در وردپرس یکی دیگر از امکاناتی است که شما می توانید توسط آن یک رویدادی که در آینده قصد برگزاری آن را دارید در بخشی از وبسایتتان به صورت شمارش معکوس در وردپرس نمایش دهید تا هرچقدر زمان میگذرد و به تاریخ آن رویداد نزدیک می‌شوید تاریخ نمایش داده شده در این شماره هم کمتر و کمتر شده تا اینکه به زمان برگزاری رویداد در وردپرس برسد. به عنوان مثال فرض کنید که بعد از مدت‌ها فعالیت در سایت قصد دارید شکل و قالب و ظاهر سایت را عوض کرده و از یک قالب اختصاصی و منحصر به فرد در وردپرس استفاده کنید، بنابراین میتوانید تا زمان آماده شدن قالب و تغییر قالب در وردپرس یک تاریخی را مشخص کنید تا کاربران را دعوت کنید در روز تعیین شده به سایتتان مراجعه کرده و قالب جدیدتان را مشاهده کنند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه شمارنده وردپرس می پردازد که با استفاده از آن میتوانید نسبت به نمایش رویداد در وردپرس اقدام کرده و تاریخ دقیق برگزاری یک رویداد را به استفاده از شمارش معکوس در وردپرس به صورت گرافیکی نمایش دهید.

آموزش ایجاد شمارنده در وردپرس

افزونه Countdown Timer Ultimate برای ایجاد شمارش معکوس در وردپرس می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۶٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۵ را ازآن خود کند.با استفاده ازافزونه Countdown Timer Ultimate میتوانید نسبت به نمایش شروع یک رویداد در وردپرس اقدام کنید. برای استفاده از این افزونه و نمایش تاریخ معکوس در وردپرس ابتدا با استفاده از دکمه زیر به صفحه افزونه مراجعه کرده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه شمارنده معکوس وردپرس در سایت خود کنید.

دانلود افزونه Countdown Timer Ultimate

پس از نصب و فعال سازی افزونه شمارشگر معکوس وردپرس مشابه تصویر زیر منویی با نام Countdown Timer در پیشخوان وردپرس سایتتان اضافه خواهد شد، روی این منو کلیک کرده و سپس در صفحه افزونه روی دکمه Add New کلیک کنید تا اولین شمارنده را در سایت خود ایجاد کنید.

آموزش ایجاد انواع شمارنده در وردپرس

ابتدا یک عنوان برای شمارنده خود انتخاب کنید تا با استفاده از این نام بتوانید  شمارنده‌های مختلف را که در وردپرس اضافه می‌کنید از هم تفکیک کنید.

Expiry Date: از این گزینه میتوانید تاریخ انقضا رویداد را بر اساس روز، ماه، سال و زمان انتخاب کنید تا وقتی زمان رویداد رسید شمارنده صفر شود.

پست های مرتبط

Choose Animation: از این قسمت میتوانید استایل و ظاهر نمایش تایمر در وردپرس را که دو نوع مختلف داره انتخاب کنید. نوع اول که با نام smooth میبینید با حالتی نرم زمان را نمایش میدها اما نوع دوم که با نام ticks میبینید به صورت ساعتی بوده و عینا مشابه تایمر ساعت لود خواهد شد.

Circle Width و Background Width: در این دو بخش گزینه میتوانید به ترتیب اندازه تایمر دایره‌ای و اندازه پس زمینه تایمر وردپرس را تعیین کنید.

Background Color: از این قسمت هم میتوانید رنگ پس‌زمینه دایره‌ها را انتخاب کنید.

Foreground Color: و در نهایت از این قسمت هم میتوانید رنگ بخش لودینگ تایمر را که در چهار نوع ثانیه، دقیقه، ساعت و روز می‌باشد را تعیین کنید. همچنین با فعال یا غیرفعال کردن هریک از گزینه‌های مربوط به نمایش زمان در وردپرس که با عناوین Days، Hours، Minutes و Seconds مشاهده میکنید آنها را نمایش داده و یا مخفی کنید. برای استفاده از زبان فارسی برای فرمت شمارنده هم کافیه نام دلخواه خود را در این گزینه‌ها وارد کنید.

حالا که شمارنده خود را انتخاب کرده و تاریخ و زمان شروع رویداد در وردپرس را درآن تعیین کرده و از رنگ بندی و استایل دلخواه هم استفاده کردید کافیست بر روی دکمه انتشار کلیک کنید. پس از اینکه شمارنده منتشر شد در منوی افزونه مجددا به قسمت Countdown Timer مراجعه کنید تا لیست شمارنده‌های ساخته شده را مشابه تصویر زیر ببینید.

آموزش ایجاد انواع شمارنده در وردپرس

حالا همانطور که در تصویر میبینید لیست شمارنده‌های ساخته شده به شما نمایش داده خواهند شد که در مقابل هر کدام از آنها یعنی در ستون Shortcode یک شورت‌کد قرار داردکه برای نمایش شمارنده لازم است تا از این شورت کد برای نمایش شمارش معکوس وردپرس در نوشته و یا برگه خود استفاده کنید. بنابراین شورت کد را کپی کرده و در نوشته، برگه، محصول و یا هر نوع پست تایپ سفارشی در وردپرس که ساختید وارد کرده و آن را منتشر کنید.

آموزش ایجاد انواع شمارنده در وردپرس

حالا همانطور که مشاهده می‌کنید شمارنده ساخته شده در وردپرس مشابه تصویر بالا نمایش داده شده و تا زمان رسیدن به رویداد مورد نظر در وردپرس همینطور مدت زمان آن کم و کمتر خواهد شد تا اینکه به انتها رسیده و در زمان شروع رویداد متوقف شود.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به نمایش شمارش معکوس در وردپرس و ساخت شمارنده معکوس وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .