مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس

0

ایجاد تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس یکی از امکاناتی است که  با افزودن تصاویر ۳۶۰ درجه در سایت خود می توانیدش تصاویر در حالت ۳۶۰ درجه را به نمایش بگذارید و نسبت به سایر رقبا که از تصاویر در سایت خود استفاده می‌کنند گام بلندتری بردارید. با افزودن تصویر ۳۶۰ درجه در وردپرس میتوانید این امکان را به کاربرانتون دهید تا با پیمایش در جهات مختلف تصویری که اضافه کردید قادر باشند به راحتی از کلیه زوایا استفاده کرده و محیطی که ازآن عکس برداری شده را دقیقا مانند اینکه خودشان درآن محیط قرار دارند مشاهده کنند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه تصویر ۳۶۰ درجه وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید اقدام به نمایش تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس و علاوه برآن امکان نمایش ویدئو به صورت ۳۶۰ درجه را نیز در وردپرس فراهم کنید. پس اگر شما هم به دنبال راهی مناسب برای نمایش تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس هستید تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش استفاده از تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس

افزونه WP-VR-view برای ایجاد تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۱۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۳٫۹ را ازآن خود کند.با استفاده ازافزونه WP-VR-view قادر به نمایش تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس خواهید بود. برای ساخت تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس ابتدا لازم است با کلیک روی دکمه زیر به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه WP-VR-view

پس از نصب و فعال سازی افزونه منو و تنظیمات خاصی در پیشخوان وردپرس شما افزوده نخواهد شد و کافیست به بخش ویرایش نوشته یا برگه که قصد افزودن تصویر ۳۶۰ درجه در وردپرس را دارید مراجعه کنید. مشابه تصویر زیر میبینید که دو دکمه دیگر به ویرایشگر اضافه شده که با استفاده ازآنها میتوانید اقدام به افزودن تصویر ۳۶۰ درجه در وردپرس و افزودن ویدئو ۳۶۰ درجه در وردپرس کنید.

آموزش ایجاد تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس

پست های مرتبط

حالا همانطور که در تصویر مشخص شده اگر قصد افزودن تصویر ۳۶۰ درجه در سایت را دارید روی آیکون تصویر و اگر هم قصد افزودن فیلم ۳۶۰ درجه در سایت را دارید بر روی آیکون ویدئو کلیک کنید تا صفحه افزودن برای شما باز شود.

آموزش ایجاد تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس

حالا همانطور که در تصویر میبینید ابتدا در فیلد PhotoSphere image URL آدرس تصویر ۳۶۰ درجه خود را وارد کنید. بعد در فیلد Preview image URL آدرس پیش نمایش تصویر ۳۶۰ درجه را وارد کنید تا با مشاهده صفحه این تصویر برای کاربر نمایش داده شود. حالا اگر قصد دارید تصاویر شما کش داده شوند حالت Stereo را روی YES بگذارید، در غیر این صورت آن را بر روی NO قرار دهید. حالت کش دادن برای هر نوع تصویری مناسب نیست و ممکن است تصویر شما به درستی نمایش داده نشود. در نهایت داخل فیلدهای Width و Height به ترتیب اندازه پهنا و ارتفاع کادر برای عکس را وارد کرده و روی دکمه Insert کلیک کنید. در حالت پیشفرض اندازه کادر تصاویر روی پهنای ۱۰۰ درصد و ارتفاع ۵۰۰ پیکسل تنظیم شده است.

پس از اینکه تصویر ۳۶۰ درجه خود را در وردپرس اضافه کردید، شورت‌کدهایی در ویرایشگر شما اضافه خواهند شد که با استفاده از آنها میتوانید تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس را نمایش دهید. حالا بعد از آپدیت و یا انتشار نوشته و برگه‌ای که تصویر ۳۶۰ درجه را درآن قرار دادید به صفحه مشاهده آن مراجعه کنید.

آموزش ایجاد تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس

مشابه تصویر بالا ابتدا تصویری میبینید که همان پیش نمایش که برای تصویر قرار داده بودید برای کاربر نشان داده میشود و با کلیک برروی کادر مربع که در گوشه سمت راست پایین قرار دارد کاربر میتواند تصویر را به صورت ۳۶۰ درجه مشاهده کرده و با استفاده از ماوس و ناوبری به بخش‌های مختلف تصویر کلیه زوایا تصویر ۳۶۰ درجه را در وردپرس ببیند. نحوه قرار دادن ویدئو ۳۶۰ درجه در وردپرس هم به همین صورت می باشد که کلیه مراحل را عینا مشابه همین طی می‌کنید با این تفاوت که آدرس شما در اینجا به صورت ویدئویی با فرمت mp4. خواهد بود.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن قادر به افزودن تصاویر ۳۶۰ درجه در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .