مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد دکمه ادامه مطلب در وردپرس

ادامه مطلب در وردپرس یا همان دکمه ادامه مطلب یکی از متعلقات وبلاگهابوده است،اگر از کاربرانی باشید  که ورود به دنیای وبمستری را با وبلاگ‌ها شروع کرده باشید چنین دکمه‌هایی را به یاد دارید. و از سرویس‌های مختلف وبلاگدهی استفاده کرده باشید هنگام نوشته دو ویرایشگر پیش روی شما بود که ویرایشگر اول مربوط به خلاصه نوشته و ویرایشگر دوم هم مربوط به متن کامل نوشته بود که با استفاده از آن میتونستید محتوای کامل نوشته‌های خود را درج کنید. اما با ورود به دنیای وردپرس کمی از ادامه مطلب در وردپرس فاصله گرفتید. چرا که وردپرس به صورت خودکار بر اساس تعداد کلماتی که برای ادامه مطلب مشخص شده متن کامل نوشته را تنظیم میکند و اگر متن شما بیش از ۲۵۰ کاراکتر باشد باقی کلمات در ادامه نوشته قابل مشاهده خواهند بود.

آکادمی اولین دیتا به معرفی نحوه افزودن دکمه ادامه مطلب در وردپرس می پردازد که با استفاده از این آموزش میتوانید به راحتی دکمه ادامه نوشته در وردپرس را ایجاد کرده و در صفحات آرشیو وردپرس خلاصه نوشته را نمایش دهید و بعد از اینکه کاربران به صفحه نوشته مراجعه کردند قادر به مشاهده محتوای کامل نوشته باشند.

آموزش ایجاد دکمه ادامه مطلب در وردپرس

برای اضافه کردن دکمه ادامه نوشته در وردپرس چند راه مختلف وجود دارد که با استفاده از راهکارهایی مانند اضافه کردن تگ more در نوشته یا ویرایش فایل single.php قالب وردپرس و یا اینکه با استفاده از چکیده نوشته میتوانید خلاصه مطالب را در وردپرس نمایش داده و اقدام به گذاشتن دکمه ادامه مطلب در وردپرس کنید. اما اصولا دو روش  آخر یعنی ویرایش فایل single.php قالب و استفاده از چکیده مطلب در وردپرس بستگی به قالب شما دارد که اگر از تابع the_excerpt در آن استفاده نشده باشد به راحتی نمیتوانید دکمه ادامه نوشته در وردپرس را نمایش دهید. حالا در ادامه به معرفی تگ More می‌پردازیم که به راحتی میتوانید دکمه ادامه نوشته را در وردپرس اضافه کنید.

گذاشتن دکمه ادامه مطلب در وردپرس با تگ more

برای استفاده از این قابلیت میتوانید از خود ویرایشگر وردپرس برای این کار کمک بگیرید و دکمه ادامه مطلب را در وردپرس اضافه کنید. برای این منظور مشابه چیزی که در آموزش مدیریت نوشته‌ها در وردپرس یاد گرفتید به صفحه ویرایش نوشته‌ای که قصد دارید تا دکمه ادامه مطلب را در آن نمایش دهید مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر با استفاده از ابزار موجود در ویرایشگر وردپرس روی دکمه گذاشتن واژه بیشتر کلیک کرده یا اینکه از دکمه‌های ترکیبی Shift + Alt + T برای قرار دادن تگ more در وردپرس استفاده کنید.

آموزش ایجاد دکمه ادامه مطلب در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید پس از اینکه روی دکمه قرار دادن واژه بیشتر کلیک کردید مشابه کادری که در مستطیل داخل محتوای متن قرار دارد تگ MORE به محتوای نوشته اضافه خواهد شد. حالا هر متنی که در بالای این خط قرار دارد به عنوان خلاصه نوشته و هر متنی که در زیرآن قرار دارد به عنوان ادامه مطلب در وردپرس خواهد بود. با مراجعه به صفحه نوشته هم میتوانید محتوای کامل نوشته را بدون اینکه عنوانی از کلمه MORE داخل متن مشاهده شود و یا حتی فاصله‌ای بین خلاصه مطلب و ادامه مطلب ایجاد شود مشاهده کنید.

پست های مرتبط

در صورتی که در ویرایشگر شما تگ MORE وجود نداشت هم به راحتی میتوانید با قرار دادن کد زیر در خط مورد نظر خود تگ ادامه مطلب در وردپرس را اضافه کنید و یا اینکه با استفاده از دکمه‌های shift + alt + t با استفاده از میانبرهای صفحه کلید وردپرس این کار را انجام دهید.

<!--more-->

دقت داشته باشید که برای استفاده از کد بالا باید ابتدا ویرایشگر وردپرس را از حالت دیداری به حالت متنی تبدیل کنید و سپس کد بالا را در هر بخش از نوشته که قصد دارید ادامه مطلب از آنجا به بعد شروع شود وارد کنید.

گذاشتن دکمه ادامه مطلب در وردپرس با چکیده مطلب

یکی دیگر از راه‌های قرار دادن خلاصه مطلب در وردپرس این است  که ابتدا خلاصه نوشته خود را در باکس چکیده مطلب که در زیر ویرایشگر وردپرس با همین نام قرار دارد وارد کنید. اگر این باکس را مشاهده نمی‌کنید مشابه تصویر زیر در صفحه ویرایش نوشته وردپرس روی دکمه تنظیمات صفحه کلیک کرده و سپس تیک گزینه چکیده را فعال کنید.

آموزش ایجاد دکمه ادامه مطلب در وردپرس

پس از اینکه این گزینه را فعال کردید زیر باکش ویرایشگر مشابه تصویر زیر باکس چکیده اضافه شده و میتوانید خلاصه مطلب را در آن وارد کنید تا در صفحات آرشیو نوشته و صفحه اصلی وردپرس خلاصه نوشته نمایش داده شود.

آموزش ایجاد دکمه ادامه مطلب در وردپرس

استفاده از چکیده همیشه ممکن است جوابگو نباشد و با استفاده از آن نتوانید خلاصه نوشته را در وردپرس نمایش دهید، چرا که استفاده از چکیده برای این کار بستگی به قالب شما دارد و از طرفی دیگر اگر در آینده اقدام به تغییر قالب وردپرس کنید و تگ the_excerpt در آن وجود نداشته باشد به مشکل برمیخورید و لازم است تا کدهایی را در قالب خود تغییر دهید. اما استفاده از تگ MORE اینطور نیست و یکی دیگر از مزیت‌های این تگ این است که به راحتی میتوانید از هر نوع محتوا مانند عکس و انواع رسانه در آن استفاده کنید و تعداد کلمات برای نمایش خلاصه نوشته را هم به دلخواه خود تعیین کنید اما با استفاده از چکیده صرفا محدود هستید به استفاده از محتوای متنی و قابلیت استفاده از تصویر، استایل دلخواه در وردپرس و رسانه‌های دیگر را نخواهید داشت.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به افزودن دکمه ادامه مطلب برای وردپرس اقدام کنید.

نظرات بسته شده است .