مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس

اشتراک گذاری مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از افزونه اشتراک گذاری مطالب وردپرس یکی دیگر از امکانات وردپرس می باشد که  مناسب برای جذب ترافیک از شبکه‌های اجتماعی در وردپرس و همچنین افزایش سئو وردپرس با استفاده از متد بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می باشد که با استفاده از این روش میتوانید کاربرانی که در شبکه‌های اجتماعی مختلفی حضور دارند را به سایت خود جذب کنید و از این طریق هم تعداد بک لینک‌های خود را افزایش دهید و هم اینکه اقدام به دریافت ترافیک مستقیم از طریق شبکه‌های اجتماعی کنید که در نهایت هر دو این موارد منجر به این خواهد شد تا نوشته‌های شما در موتورهای جستجو ارزشمند شده و رتبه بیشتری را به خود اختصاص دهد.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی می پردازد  که با استفاده از این افزونه قادر به ساخت دکمه اشتراک گذاری مطالب در وردپرس خواهید بود و میتوانید امکان اشتراک گذاری نوشته‌های سایت را به راحتی برای بازدیدکنندگان سایتتون فراهم کنید. پس اگر شما هم به دنبال راهی مناسب برای نمایش دکمه اشتراک گذاری در نوشته وردپرس هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش ایجاد دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس

افزونه AddToAny Share Buttons برای اشتراک گذاری مطالب وردپرس می باشد . این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و  امتیاز ۴٫۷ شده است. برای استفاده ازافزونه AddToAny Share Buttons  میتوانید با کلیک روی دکمه زیر به مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه AddToAny Share Buttons

پس از نصب و فعال سازی افزونه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی مشابه تصویر زیر منویی با نام AddToAny در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه و سفارشی سازی دکمه اشتراک گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی وارد شوید.

آموزش ایجاد دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس

Icon Size: از این قسمت قادر هستید تا اندازه دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی را بر حسب پیکسل تعریف کنید. بنابراین بر اساس قالبی که از آن استفاده می‌کنید اندازه دلخواه برای دکمه را در این فیلد وارد کنید. سپس با استفاده از Background و foreground استایل دلخواه خود را به ترتیب برای پس زمینه دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی و پیش زمینه آنها انتخاب کنید.

Share Buttons: با کلیک روی دکمه “اضافه/حذف کردن خدمات” میتوانید دکمه پیشفرض برای نمایش دکمه‌های اشتراک گذاری که بیشترین استفاده را دارند انتخاب کرده و اضافه کنید که در اینجا لینکدین، ایمیل و تلگرام را اضافه کردیم و باقی گزینه‌ها که شامل گوگل پلاس، توییتر و فیسبوک بوده به عنوان پیشفرض افزونه نمایش داده خواهند شد.

Universal Button: با استفاده از این بخش میتوانید اقدام به نمایش آیکون‌های بیشتری از شبکه‌های اجتماعی کنید که با استفاده از این گزینه پنجره‌ای برای کاربر باز شود و لیست کاملی از شبکه‌های اجتماعی نشان داده شود تا بتواند از میان آنها یکی را برای اشتراک گذاری انتخاب کند.

Show count: این گزینه هم امکان تعداد کلیک روی دکمه برای اشتراک گذاری در هر شبکه اجتماعی را نمایش خواهد داد.

Sharing Header: در این فیلد هم عنوان دلخواه برای دکمه‌های اشتراک گذاری در سایت را وارد کنید تا قبل از دکمه‌های اشتراک گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی نمایش داده شود.

آموزش ایجاد دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس

Display at: با استفاده از این گزینه میتوانید نمایش دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی را فعال یا غیرفعال کنید.

Display at the bottom of posts on the front page: این گزینه امکان نمایش دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در انتهای نوشته‌ها را فراهم میکند.

Display at the bottom of posts on archive pages: با استفاده از این گزینه میتوانید امکان نمایش دکمه اشتراک مطالب در شبکه‌های اجتماعی را در صفحه آرشیو مطالب وردپرس فعال یا غیرفعال کنید.

پست های مرتبط

Display at the bottom of posts in the feed: با استفاده از این گزینه میتوانید امکان نمایش دکمه اشتراک گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی را برای صفحه فید مطالب وردپرس فعال یا غیرفعال کنید.

Display at the bottom of excerpts: با فعال کردن این گزینه میتوانید امکان نمایش دکمه اشتراک گذاری نوشته های وردپرس را در خلاصه مطالب وردپرس فراهم کنید.

Display at the bottom of pages: با فعال کردن این گزینه میتوانید امکان اشتراک گذاری برگه وردپرس را در شبکه‌های اجتماعی فعال یا غیرفعال کنید.

Display at the bottom of media pages: با استفاده از این گزینه هم میتوانید امکان نمایش دکمه اشتراک گذاری پست های وردپرس را در صفحه فایل‌های ضمیمه وردپرس فعال یا غیرفعال کنید.

با استفاده از Display at the bottom of محصولات و Display at the bottom of Pricing Tables هم میتوانید به ترتیب امکان اشتراک گذاری را در صفحه محصولات ووکامرس و جدول‌های ساخته شده در وردپرس فراهم کنید که به دلیل فعال بودن دو افزونه ووکامرس و افزونه ساخت جدول در وردپرس در اینجا نمایش داده شده‌اند.

آموزش ایجاد دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس

با استفاده از تنظیماتی که در تب Floating قرار داره میتوانید از امکان ساخت دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس به صورت رسپانسیو استفاده کنید و تنظیمات آن را برای حالت رسپانسیو شخصی سازی کنید.

برای این منظور ابتدا از بخش قرار دادن که در Vertical Buttons قرار دارد تعیین کنید که در حالت عمودی دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در سمت چپ نمایش داده شود و یا در سمت راست، در صورتی هم که میخواهید به صورت پیشفرض بر اساس زبان سایت باشه میتوانید همان گزینه None را انتخاب کنید. سپس با استفاده از Responsiveness حداقل اندازه برای نمایشگر را وارد کنید تا برای نمایشگرهایی که از این اندازه بزرگ‌تر هستند این تنظیمات اعمال شوند.

Position: با استفاده از این گزینه میتوانید میزان فاصله دکمه از بالای سایت را بر حسب پیکسل انتخاب کنید.

Offset: با استفاده از این گزینه هم میتوانید فاصله را از سمت چپ و راست مشخص کنید.

Icon Size: با استفاده از این گزینه میتوانید اندازه آیکون را برای نمایشگر عمودی در حالتی که اندازه را در بخش Responsiveness مشخص کردید تعیین کنید تا یک اندازه متناسب و استانداردی برای نمایش دکمه‌ها فراهم شود.

Background: با استفاده از این گزینه هم میتوانید نوع پس زمینه را به صورت رنگی و یا بدون رنگ پس زمینه برای دکمه شبکه‌های اجتماعی را انتخاب کنید.

به همین ترتیب تنظیماتی که در بالا انجام دادید را این بار برای Horizontal Buttons هم انتخاب کنید با این تفاوت که در اینجا صفحه دیگر به صورت افقی خواهد بود و شما باید این تنظیمات را برای نمایشگر در حالت افقی تعیین کنید.

آموزش ایجاد دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس

همانطور که در تصویر بالا میبینید بر اساس تنظیماتی که انتخاب کردید و آنها را برای نمایش دکمه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی تعیین کردید دکمه‌های اشتراک نوشته های وردپرس در شبکه‌های اجتماعی مشابه تصویر بالا نمایش داده خواهند شد.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید تا نسبت به افزودن دکمه اشتراک گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی اقدام کنید.

نظرات بسته شده است .