مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد صفحه ۴۰۴ در وردپرس

0

صفحه ۴۰۴ در وردپرس یا همان صفحه Not Found وردپرس یکی از خطاهای رایج در هر وبسایتی می باشد زمانیکه کاربری به این صفحه هدایت می شود به این معنی می باشد که آدرسی که برای دامنه مورد نظر وارد کرده در دیتابیس وجود ندارد و شاید هم وجود نداشته باشد، وقتی شما نوشته‌ای را منتشر می‌کنید و پس از انتشار به دلایل گوناگون تصمیم میگیرید تا آدرس آن نوشته را تغییر دهید هرگاه کاربری که به آدرس قبلی وارد شود قادر به مشاهده آن نوشته نیست و صفحه ۴۰۴ وردپرس که همان خطای not found می باشد را نمایش داده خواهد شد.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه‌ای برای ساخت صفحه ۴۰۴ در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه قادر هستید صفحه ۴۰۴ برای سایت خود ایجاد کنید. یا اینکه اگر از قبل هم صفحه ۴۰۴ دارید ولی طراحی آن مناسب نیست و قصد دارید تا آن را تغییر بدین با استفاده از افزونه ۴۰۴ وردپرس میتوانید یک صفحه به دلخواه خود ایجاد کنید.

آموزش ایجاد صفحه ۴۰۴ در وردپرس

افزونه ۴۰۴page  برای ایجاد صفحه  ۴۰۴page وردپرس می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده تا بیش از ۵۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۹ ازآن خود کند.با استفاده از افزونه ۴۰۴page قادر به طراحی صفحه ۴۰۴ زیبا در وردپرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید و سپس بعد از اینکه به مخزن وردپرس هدایت شدید با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه ۴۰۴page

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Error Page 404 در بخش نمایش در پیشخوان وردپرس شما اضافه می شودکه با کلیک روی این منو میتوانید به تنظیمات افزونه ۴۰۴ وردپرس دسترسی پیدا کنید.

آموزش ایجاد صفحه ۴۰۴ در وردپرس

حالا همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تنظیمات افزونه را بر اساس توضیحاتی که در ادامه شرح میدهم شخصی سازی کنید.

Page to be displayed as 404 page: ابتدا از این بخش برگه‌ای که برای صفحه ۴۰۴ طراحی کردید یا قصد دارید وقتی کاربر به لینک شکسته در وردپرس وارد شد صفحه ۴۰۴ وردپرس نشان داده شود از این قسمت آن برگه را انتخاب کنید.

پست های مرتبط

Hide the selected page from the Pages list: با فعال کردن این گزینه در صورتی که کاربری در پیشخوان وردپرس به برگه‌ها دسترسی داشته باشد با فعال بودن این گزینه برگه ۴۰۴ نمایش داده نخواهد شد و برگه ۴۰۴ وردپرس صرفا برای کاربر مدیر کل قابل مشاهده است.

Send an 404 error if the page is accessed directly by its URL: با فعال کردن این گزینه اگر کاربری به URL اشتباه وارد شود به صورت خودکار به برگه انتخاب که برای صفحه ۴۰۴ انتخاب کردید هدایت خواهد شد، اما اگر این گزینه را انتخاب کنید کاربر در همان صفحه باقی خواهد ماند.

Force 404 error after loading page: وقتی کاربری با صفحه ۴۰۴ مواجه میشود پس از چند لحظه به صورت خودکار به برگه‌ای که برای صفحه ۴۰۴ اختصاصی وردپرس ساخته‌اید هدایت خواهد شد، اما گاهی اوقات بسته به قالبی که از آن استفاده می‌کنید ممکن است این اتفاق رخ ندهد و لازم باشد تا این گزینه را فعال کنید. بنابراین اگر به یک آدرس اشتباه در سایت خود مراجعه کردید و به صفحه ۴۰۴ هدایت نشدید این گزینه را فعال کنید. در غیر این صورت نیازی به فعال سازی این گزینه نخواهید داشت.

Disable URL autocorrection guessing: یکی از ویژگی‌های وردپرس این است که اگر آدرسی را به اشتباه وارد کرده باشید و سعی کنید به آن آدرس مراجعه کنید وردپرس سعی می‌کند تا آدرس درست را تشخیص داده و شما را به آن هدایت کند. اما این اتفاق همیشه رخ نمیدهد و ممکن است به صفحاتی که اصلا ربطی به عنوانی که روی آن لینک کلیک شده هم نداشته باشد. بنابراین با فعال کردن این گزینه میتوانید کاری کنید تا در هر صورت کاربر را به صفحه ۴۰۴ سفارشی وردپرس هدایت کنید.

Send an HTTP 410 error instead of HTTP 404 in case the requested object is in trash: با فعال کردن این گزینه وقتی کاربری از طرف موتورهای جستجو به صفحه ۴۰۴ وارد شود میتوانید کاری کنید که به موتور جستجو اعلام شوداین صفحه که در گوگل ایندکس شده با این آدرس اشتباه است. بنابراین در کوتاه‌ترین زمان ممکن این صفحه در صورتی که در نتایج جستجو وجود داشته باشد از نتایج موتور جستجو حذف شده و اصلاح خواهد شد.

Activate Compatibility Mode: این گزینه مربوط به حالت سازگاری افزونه می‌باشد. در صورتی که از افزونه یا قالبی استفاده می‌کنید که با استفاده از آن می‌توانید سایر صفحات را ویرایش و مدیریت کنید ممکن است در برخی قالب‌ها افزونه ۴۰۴ وردپرس به خاطر همین موضوع با مشکل مواجه شده و به درستی کار نکند. بنابراین با فعال کردن این گزینه میتونید حالت سازگاری را فعال کنید تا اگر مشکلی وجود داشت برطرف شود. حالا که تنظیمات را سفارشی سازی کردید به مسیر برگه‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و برگه‌ای که برای صفحه ۴۰۴ در وردپرس انتخاب کردید را ویرایش کنید.

ساخت صفحه 404 در وردپرس و سفارشی سازی صفحه 404 وردپرس

در نهایت پس از اینکه محتوای دلخواه خود را برای صفحه ۴۰۴ وردپرس طراحی کردید وقتی یک آدرس اشتباه را وارد کرده باشید به صفحه ۴۰۴ سفارشی هدایت خواهید شد.

امیدوارم این آموزش آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید نسبت به ساخت صفحه ۴۰۴ سفارشی در وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .