مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

0

عضویت ویژه وردپرس یکی از امکاناتی است که هر مدیر سایت وردپرسی تلاش میکند با استفاده از این روش دسترسی به برخی مطالب را به صورت VIP در وردپرس قرار دهد که البته این قابلیت طرفداران خاص خود را دارد. با افزونه VIP وردپرس می توانید عضویت ویژه وردپرس ایجاد کنید که برخی نوشته‌ها و فایل‌های دانلودی که در سایت قرار می دهید را محدود به عضویت در سایت و پرداخت هزینه کنید. در این صورت هر کاربری که قصد مشاهده و استفاده از این مطالب را داشته باشد لازم است در ابتدا یکی از پکیج‌های عضویت را انتخاب کرده و در سایت ثبت نام کند و سپس بعد از عضویت در سایت و ورود به پنل کاربری قادر به مشاهده این محتوا بر اساس سطح دسترسی که دارد داشته باشد.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه عضویت ویژه در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید پنل vip برای کاربران تعریف کرده و دسترسی به سایت را به صورت عضویت vip در وردپرس فراهم کنید. پس اگر شما هم به دنبال چنین قابلیتی در وردپرس هستید تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آموزش افزودن عضویت ویژه وردپرس

افزونه عضویت ویژه وردپرس یک افزونه پولی می باشد، اما سازندگان این افزونه تصمیم گرفتند برای رفع مشکلات و باگ‌هایی که ممکن است در افزونه وجود داشته باشد و از طرف دیگر افزودن قابلیت‌های بیشتر به افزونه نسخه‌ای رایگان از افزونه را در گیت هاب منتشر کردند. با نصب این نسخه میتوانید به امکانات این افزونه دسترسی داشته باشید، اما امکان دریافت پشتیبانی و افزونه‌های جانبی را در این نسخه ندارید. پس نگران این موضوع نباشید، چرا که با همین مقدار دسترسی به امکانات افزونه هم میتوانید به خوبی ازآن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که، متاسفانه نسخه غیر رسمی این افزونه که در گیت هاب منتشر شده است، در برخی از مارکت‌های مطرح و بنام ایرانی با قیمتی گزاف و با ادعای کذب اورجینال بودن به فروش میرسد. و نکته جالب اینکه برخی با ادعای داشتن درگاه پرداخت ایرانی مدعی ترجمه و اضافه کردن درگاه پرداخت به صورت اختصاصی به این افزونه هستند. در صورتی که درگاه پرداخت‌های استفاده شده و ترجمه افزونه به زبان فارسی از سمت چند نویسنده در اختیار شرکت‌های درگاه پرداخت واسط و نویسنده افزونه قرار گرفته است. بنابراین برای خرید افزونه فقط و فقط از وب سایت اصلی نویسنده افزونه استفاده کنید.

برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در گیت‌هاب هدایت شده و سپس اقدام به دانلود و نصب افزونه وردپرس از گیت‌هاب کنید.

دانلود افزونه Restrict Content Pro

افزونه Restrict Content pro یک افزونه فوق العاده کاربردی برای گروه بندی کاربران و ایجاد کاربران ویژه در وردپرس است. نسخه منتشر شده از این افزونه به خوبی با زبان فارسی سازگار می باشد و میتوانید از درگاه پرداخت افزونه Restrict Content pro استفاده کرده و امکان دریافت هزینه برای عضویت vip در وردپرس را هم دشته باشید. امکاناتی که افزونه عضویت حرفه ای وردپرس در اختیار شما قرار میدهد شامل موارد زیر است.

 • قابلیت مخفی سازی متن‌ها و صفحات خاص برای کاربران عادی
 • پشتیبانی کامل از زبان فارسی و راست چین شده
 • قابلیت تعریف پکیج رایگان به صورت محدود
 • امکان تعریف سطح اشتراک پولی زمان‌بندی شده(چند روزه، یک ماهه، سه ماهه و…)
 • قابلیت تعریف بی نهایت سطح اشتراک در وردپرس(برنزی، نقره‌ای، طلایی و…)
 • ثبت جزییات پرداخت مانند کد رهگیری، درگاه پرداخت، زمان پرداخت، مبلغ پرداخت شده، آی‌پی کاربر و…
 • قابلیت مدیریت گروه‌های کاربران و تعیین میزان دسترسی
 • امکان استفاده از درگاه‌های پرداخت زرین پال، pay.ir، آرین پال و…
 • قابلیت تعریف کد تخفیف برای عضویت ویژه وردپرس
 • ایجاد صفحه ثبت نام و ورود به اکانت
 • قابلیت خروجی گرفتن از کلیه اطلاعات
 • امکان مشاهده گزارش پرداخت‌های کاربران
 • ارسال ایمیل برای فعالسازی اکانت و یادآوری تمدید اشتراک به کاربران
 • قابلیت سفارشی سازی متن ایمیل‌های ارسالی وردپرس در بخش‌های ثبت نام، خوش آمد گویی و…
 • امکان گرفتن خروجی از آمار و لیست کاربران ویژه با فرمت PDF
 • قابلیت یکپارچه سازی با افزونه‌های وردپرس افزونه فروش فایل edd، افزونه بازاریابی Affiliate Wp و…
 • امکان دریافت بروزرسانی رایگان افزونه از طریق گیت هاب
 • و …

پس از نصب و فعال سازی افزونه قبل از هر کاری برای اینکه امکان اتصال به درگاه پرداخت ایرانی را فراهم کنید یکی از افزونه‌های درگاه پرداخت را از سایت رسمی درگاه‌های پرداخت زرین پال، pay.ir، آرین پال و… دریافت کرده و نصب و فعال کنید. برای دریافت افزونه‌ها میتوانید از دکمه‌های زیر استفاده کنید.

درگاه پرداخت restrict content pro زرین پال  درگاه پرداخت restrict content pro پی.آی‌آر  درگاه پرداخت restrict content pro آرین پال

حالا پس از اینکه درگاه پرداخت ایرانی برای افزونه restrict content pro را نصب و فعال کردید مشابه تصویر زیر میبینید که منویی با نام عضویت VIP در پیشخوان وردپرس اضافه شده که با استفاده از این منو میتوانید به تنظیمات افزونه و تعریف اکانت برای عضویت ویژه در وردپرس دسترسی داشته باشید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

قبل از انجام هر کاری به منوی پیکربندی> پرداخت‌ها مراجعه کنید. ابتدا واحد پول را روی ریال ایران تنظیم کنید و سپس در قسمت فعال کردن درگاه بانکی گزینه درگاه پرداختی که مربوط به یکی از افزونه‌های درگاه پرداخت زرین پال، آرین پال یا pay.ir میشود را فعال کنید. در اینجا از درگاه پرداخت pay استفاده شده است. حالا به انتهای همین صفحه مراجعه کرده و اطلاعات API دریافتی از سایت پرداخت واسط که استفاده می‌کنید را در آن وارد کنید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید و به سایر گزینه‌ها در این تب کاری نداشته باشید. تا اینجا امکان اتصال به درگاه پرداخت ایرانی برای افزونه عضویت ویژه در وردپرس فراهم شده و میتوانید امکان پرداخت را فراهم کنید. در ادامه باید اقدام به ساختن اکانت‌هایی که به صورت محدودیت زمانیست کنید.

ساخت اکانت عضویت ویژه در وردپرس

اکانت عضویت ویژه در وردپرس این قابلیت را در اختیار کاربر قرار میدهد تا بر اساس تعداد روزی که برای فعال بودن اکانت در نظر گرفتید کاربران قادر به استفاده از محتوای سایت باشند. همین که مدت زمان اکانت به پایان رسید دیگر امکان استفاده از محتوا و دانلودهایی که در اختیارشان قرار میدهید وجود ندارد و باید مجددا اقدام به تمدید و فعال سازی اکانت کنند. حالا برای اضافه کردن اکانت با افزونه عضویت حرفه ای وردپرس به منوی سطح اشتراک مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر جزییات هر اشتراک را در آن وارد کنید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

نام: در این فیلد نام دلخواه برای پلن عضویت ویژه در وردپرس را وارد کنید.

توضیحات: در این فیلد توضیحات مربوط به اکانت را وارد کنید.

سطح دسترسی: با استفاده از این گزینه میتوانید سطح دسترسی در سایت را تعیین کنید. این سطح دسترسی بر اساس تنظیمات خود وردپرس می باشد و هر چه سطح دسترسی روی عدد بالاتر باشد دسترسی بالاتر خواهد بود. اگر با این گزینه آشنایی ندارید از همان حالت none استفاده کنید.

مدت: با استفاده از این فیلد میتوانید مدت زمانی که کاربران قادر به استفاده از اکانت هستند را انتخاب کنید.

Free Trial Duration: این گزینه فابلیتی را در اختیار کاربران قرار میدهد که میتوانید برای هر اکانت امکان استفاده رایگان برای مدت دلخواه را وارد کنید. به عنوان مثال میخواهیم برای یک اکانت که از همه بالاتر می باشد امکان استفاده ۲۰ روز بیشتر را علاوه بر مدتی که تنظیم کردیم برای کاربر فعال کنیم. در این صورت کاربر میتواند علاوه بر مدت تعیین شده، ۲۰ روز هم به رایگان از سایت استفاده کند.

قیمت: در این فیلد هم قیمت برای عضویت ویژه در وردپرس را بر اساس واحد پولی ریال یا تومان انتخاب کنید.

Signup Fee ( مخصوص پی پال): داخل این گزینه هیچ چیزی وارد نکنید. با توجه به اینکه درگاه های ایرانی IPN ندارند پس امکان Auto Renew را هم ندارند. پس باید این مقدار را خالی بگذارید.

وضعیت: با استفاده از این گزینه هم میتوانید امکان استفاده از این بسته عضویت ویژه در وردپرس را فعال یا غیرفعال کنید که در صورت غیرفعال بودن امکان خرید وجود نخواهد داشت.

نقش کاربر: در نهایت از این بخش هم نقش کاربری که میخواهید پس از پرداخت هزینه اکانت به وی اختصاص داده شود را مشخص کنید. دقیت کنید که از نقش کاربری بالا برای این کار استفاده نکنید.

یکی از قابلیت‌هایی که این افزونه میتواند در اختیار قرار دهد این است  که با استفاده از سطح دسترسی که مشخص میکنید میتوانید دسترسی به بخش‌هایی از سایت را به صورت پولی فراهم کنید. بنابراین کافیست هنگام ساخت بسته جدید سطح دسترسی که برای هر اکانت وجود دارد را تعیین کنید تا کاربران بر اساس این نقش کاربری قادر به فعالیت در سایت باشند.

افزودن کد تخفیف برای عضویت VIP وردپرس

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که این افزونه در اختیارتان قرار میدهد این است که با استفاده از کد تخفیف میتوانید به مناسبات مختلف برای خرید اکانت در سایت به کاربران کد تخفیف دهید تا در سطوح دسترسی مختلف برای هر یک از اکانت‌ها استفاده کرده و با تخفیف خریداری کنند. برای این منظور کافیست به منوی عضویت VIP> کد تخفیف مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر جزییات کد تخفیف را وارد کنید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

در بخش نوع برای کد تخفیف دو انتخاب دارید که گزینه‌های زیر را شامل میشود:

 1. درصد: با استفاده از این گزینه میتوانید درصدی تخفیف را برای اکانت مشخص کنید تا بر اساس قیمت هر بسته عضویت در وردپرس، به این میزان از مبلغ کلی بسته کسر شود. در این حالت اگر تخفیف را روی ۲۰ تعیین کرده باشید از قیمت نهایی هر بسته ۲۰ درصد کسر خواهد شد.
 2. مقدار flat: با استفاده از این گزینه هم میتوانید یک مبلغ ثابت مشخص کنید که برای هر اکانت تعریف شده از قیمت نهایی آن کم شود. در این صورت به عنوان مثال اگر مقدار را برای این گزینه روی ۲۰٫۰۰۰ ریال تنظیم کرده باشید، از قیمت نهایی بسته ۲۰٫۰۰۰ ریال کم خواهد شد.

اشتراک: با استفاده از این گزینه هم میتوانید مشخص کنید که تخفیف داده شده فقط برای یک بسته باشد یا اینکه برای همه بسته ها قابل استفاده است. به عنوان مثال میتوانید مشخص کنید که تخفیف ارائه شده فقط برای خرید اکانت طلایی در وردپرس قابل استفاده باشد که در این حالت برای سایر بسته‌ها امکان استفاده از این کد تخفیف وجود ندارد.

حداکثر استفاده: با استفاده از این گزینه هم میتوانید تعیین کنید که چه تعداد خرید با این تخفیف قابل انجام می باشد. اگر مقدار روی ۱۰ تنظیم شده باشد پس از خرید دهمین نفر، دیگه فرد یازدهم امکان استفاده از این کد تخفیف را نداشته و منقضی خواهد شد. سایر گزینه‌ها هم گویا هستند که نیازی به توضیح آنها نیست.

پست های مرتبط

تنظیمات افزونه restrict content pro

برای تنظیم افزونه به منوی پیکربندی مراجعه کنید تا در تب‌هایی که برای تنظیمات افزونه در نظر گرفته شده کلیه بخش‌ها را مدیریت کنید. اولین تبی که در منو پیکربندی نشان داده میشود مربوط به تنظیمات عمومی می باشد که میتوانید برگه‌های دلخواه برای صفحه ثبت نام، ورود، ویرایش اکانت و… را مدیریت و شخصی سازی کنید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

در این بخش نکته‌ای که وجود دارد که چون امکان تمدید خودکار اکانت فقط برای پی‌پال فراهم است و در ایران امکان استفاده از این قابلیت را نداریم، بنابراین تمدید خودکار را روی حالت تمدید اتوماتیک نشود قرار دهید. با اسکرول به انتهای این صفحه هم دو باکس قرار دارد که میتوانید پیغام دلخواه برای نمایش دادن در اکانت‌های رایگان و ویژه را وارد کنید تا برای کاربران وارد نشده نمایش داده شود و آنها را به ارتقا اکانت ترغیب کنید.

تنظیمات ایمیل و اطلاع رسانی

با مراجع به تب ایمیل‌ها میتوانید ایمیل‌های ارسالی برای کاربران را مدیریت و شخصی سازی کرده و از قابلیت‌های دیگر مانند امکان تایید ایمیل و قرار دادن لوگو و مشخصات اکانت استفاده کنید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

تنها نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است  که اگر مایل هستید از قابلیت تایید ایمیل پس  از ثبت نام استفاده کنید، با استفاده از گزینه Email Verification مقدار On for all subscription levels را انتخاب کنید تا فیلدهای Email Verification Subject و Email Verification Body نمایش داده شود و از عنوان و متن دلخواه برای ایمیل تاییدیه در وردپرس استفاده کنید.

با اسکرول کردن به پایین صفحه هم میتوانید متن عنوان و ایمیل ارسالی برای بخش‌های عضویت در سایت، لغو عضویت در سایت، ایمیل اشتراک منقضی شده، ایمیل یادآوری اکانت برای منقضی شدن، ایمیل اشتراک رایگان و… را مدیریت و شخصی سازی کنید.

تنظیمات صدور فاکتور در وردپرس

با مراجعه به تب Invoices میتوانید تنظیماتی که برای صدور و ارسال فاکتور خرید اکانت ویژه در وردپرس در نظر گرفته شده را ویرایش و شخصی سازی کنید تا پیش فاکتور قبل از خرید اکانت به کاربران نمایش دهید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید کافیست اطلاعات مربوط به لوگو، نام شرکت، اطلاعات آدرس و تماس، متن سربرگ فاکتور، توضیحات و پاورقی را به دلخواه خود وارد کرده و شخصی سازی کنید.

تنظیمات متفرقه افزونه عضویت ویژه وردپرس

در نهایت با استفاده از این تب هم میتوانید سایر تنظیمات اضافی افزونه را شخصی سازی کنید که برخی از این گزینه‌ها کاربردی هستند.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

Hide Restricted Posts: با فعال کردن این گزینه مطالبی که به عنوان پست ویژه در سایت منتشر می‌کنید، زمانی که کاربران وارد اکانت پولی نشده باشند نمایش داده نخواهند شد.

با فعال کردن تغییر مسیر پیش فرض ورود به URL میتوانید صفحه پیشفرض وردپرس برای ورود را غیرفعال کرده و سپس از گزینه صفحه ورود یک برگه دلخواه به عنوان صفحه ورود در سایت انتخاب کنید.

Auto Add Users to Level: با فعال کردن این گزینه میتوانید یکی از بسته‌ها را برای عضویت کاربر انتخاب کنید که در صفحه ثبت نام به صورت پیشفرض به حالت انتخاب شده خواهد بود. پس از فعال کردن این گزینه از قسمت سطح عضویت بسته دلخواه را انتخاب کنید.

Content Excerpts: با استفاده از این گزینه میتوانید مشخص کنید که آیا خلاصه نوشته‌ای که برای اعضا می باشد نمایش داده شود یا خیر.

جلوگیری از به اشتراک گذاری حساب: این گزینه را حتما برای جلوگیری کردن از اینکه چند نفر به صورت همزمان از اکانت استفاده نکنند فعال کنید.

One Time Discounts: با فعال کردن این گزینه امکان استفاده از کد تخفیف به صورت یک بار برای هر کاربر لحاظ خواهد شد.

Disable WordPress Toolbar: با فعال کردن این گزینه منوی نوار ابزار وردپرس غیر فعال شده و در سایت نمایش داده نخواهد شد.

Agree to Terms: با استفاده از این گزینه میتوانید پذیرفتن قوانین و مقررات را در وردپرس اضافه کنید. با فعال کردن این قابلیت گزینه Agree to Terms Label که مربوط به متن پذیرش قوانین است و گزینه Terms Link که مربوط به آدرس مشاهده صفحه قوانین است فعال شده و میتوانید آدرس و متن دلخواه را درآنها وارد کنید.

Agree to Privacy Policy: این گزینه هم برای موارد مربوط به حریم خصوصی می باشد که مشابه چیزی که در مورد قبل برای قوانین و مقررات انجام دادید میتوانید از این گزینه برای صفحه حریم خصوصی و امنیت در وردپرس استفاده کنید.

فعال کردن reCAPTCHA: با استفاده از این گزینه میتوانید در صفحات عضویت، ورود و… کپچا گوگل را قرار دهید. پس از فعال کردن این گزینه باید از طریق سایت گوگل اقدام به دریافت کلیدهای reCaptcha Secret Key و reCaptcha Site Key کنید که در مقاله آموزش ساخت کپچا در وردپرس به نحوه دریافت این گزینه‌ها پرداختیم.

Enable Debug Mode: با استفاده از این گزینه میتوانید حالت دیباگ وردپرس را برای افزونه فعال کنید تا اگر خطایی در افزونه رخ داد بتوانید با استفاده از دیباگ شناسایی و رفع کنید.

محدود کردن نوشته برای اعضای ویژه در وردپرس

حالا که تنظیمات را ذخیره کردید به صفحه ویرایش هر نوشته‌ای که قصد دارید دسترسی به نوشته فقط برای اعضای ویژه در وردپرس فراهم باشد مراجعه کنید. همینطور که در تصویر زیر میبینید در صفحه ویرایش نوشته گزینه‌ای با نام محدود کردن این محتوا اضافه شده که با استفاده از این باکس میتوانید دسترسی هر نوشته را برای کاربران ویژه در وردپرس شخصی سازی کنید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

برای اینکه دسترسی به هر نوشته فقط برای اکانت‌های ویژه در دسترس باشد باید ابتدا گزینه Members of subscription level(s) را انتخاب کنید تا مثل تصویر بالا سه گزینه زیر به شما نمایش داده شوند.

 1. Members of any subscription level(s): با انتخاب این گزینه میتوانید دسترسی به نوشته‌ها را بر اساس نقش کاربری برای اعضا فراهم کنید.
 2. Members of any paid subscription level(s): با انتخاب این گزینه هر یک از کاربران که پرداختی انجام داده اند و یکی از بسته‌های عضویت VIP در وردپرس برای آنها  فعال می باشد امکان دسترسی به نوشته را دارند.
 3. Members of specific subscription levels: با انتخاب این گزینه هم منوی جدیدی باز میشود که میتوانید تعیین کنید کدام یکی از بسته‌هایی که برای عضویت ویژه در وردپرس تعیین کردید(برنزی، نقره‌ای، طلایی) امکان دسترسی به این نوشته را دارند.

در صورتی که گزینه Show excerpt to members without access to this content فعال باشد، کاربران عادی فقط قادر به مشاهده خلاصه مطلب هستند. با فعال کردن گزینه Hide this content and excerpt from RSS feeds مطلب نوشته شده به طور کلی از فید وردپرس حذف میشود. در این روش فقط میتوانید محتوای کامل نوشته را برای دسترسی کاربران محدود کنید اما اگر قصد دارید بخشی از محتوا مانند لینک‌های دانلود را محدود کنید باید به شکل زیر عمل کنید.

[restrict paid="true"]
لینک دانلود یا محتوای در دسترس فقط برای اعضای ویژه
[/restrict]

مشابه شورت کد بالا در هر جایی که میخواهید لینک دانلود یا محتوای دلخواه را مخفی کنید باید در ابتدا و انتهای آن بخش مانند کد بالا عمل کنید. با قرار دادن لینک دانلود یا محتوا بین شورت کد ابتدا و انتهایی قطعه کد بالا، کاربرانی که در سایت دارای عضویت ویژه هستند و از طریق صفحه ورود در سایت وارد شدند فقط امکان مشاهده این بخش را دارند. پس هر محتوایی که خارج از این شورت کد باشد نمایش داده نخواهد شد.

در نهایت پس از انتشار نوشته، بر اساس همین تنظیمات کاربرانی که اکانت عضویت ویژه در وردپرس را دارند قادر به مشاهده محتوای کامل نوشته هستند و برای کاربرانی که هنوز عضو ویژه در وردپرس نشدند امکان مشاهده محتوا وجود ندارد که در صورت غیرفعال نکردن مشاهده مطالب ویژه، فقط خلاصه‌ای از نوشته نمایش داده خواهد شد. در ادامه تصاویری از محیط مختلف این افزونه را می‌بینید.

آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس
آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس
آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس
آموزش ایجاد عضویت ویژه در وردپرس

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این مقاله توانسته باشید امکان عضویت ویژه وردپرس را فعال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .