مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد لینک دانلود برای فایل ها از طریق هاست

0

ایجاد لینک دانلود برای فایل هایی که در هاست زمانی مورد استفاده شما می باشد که میخواهید فایلی  را به صورت عمومی اما در قالب لینکی برای دانلود به اشتراک عموم یا به اصلاح Public کنید. اولین قدم پیدا کردن مسیر فایل مدنظر می باشد، شما باید مسیر آن فایل را در هاست خود پیدا کنید تا بتوانید لینک دسترسی به فایل را برای سایرین آماده کنید.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله نحوه ی دسترسی به فایل ها بر روی هاست و پیدا کردن مسیر آن فایل ها را به شما همراهان آموزش می دهد پس تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه پیدا کردن آدرس url فایل ها در هاست

  1. از طریق FTP یا بخش File Manager در هاست وارد پوشه ای که فایل های سایت در آنجا مستقر می باشد بروید.

 آموزش ایجاد لینک دانلود برای فایل ها از طریق هاست

  1. این پوشه معمولا دایرکتوری Public_html می باشد.

آموزش ایجاد لینک دانلود برای فایل ها از طریق هاست

  1. در صورتیکه از File Manager استفاده می کنید بر روی دایرکتوری های موجود کلیک کنید تا به مسیر public_html وارد شوید . کاربران تازه وارد می توانند از طریق آموزش کار با مدیریت فایل ها در سی پنل ، اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ی کار با این ابزار کاربردی را فرابگیرند.
  2. در این مرحله اگر فایل شما در همین مسیر موجود بود ، کار شما تقریبا انجام شده است و در غیر این صورت می بایست وارد پوشه ها و مسیر های فرعی تر شوید تا به فایل مورد نظرتان برسید.

در صورتیکه قصد دارید از ابزار جستجوی File Manager استفاده کنید توجه داشته باشید که این ابزار به حروف کوچک و بزرگ حساس بوده و می بایست با دقت و تلفظ صحیح نام فایل یا پوشه ی مدنظرتان را وارد کنید.

آموزش ایجاد لینک دانلود برای فایل ها از طریق هاست

  1. زمانیکه فایل مورد نظرتان را یافتید می بایست مسیر آن را یادداشت کنید، این مسیر شامل تمامی پوشه هایی می باشد که وارد آن ها شده اید تا به این فایل برسید، توجه داشته باشید می بایست این مسیر را به ترتیب و صحیح بنویسید.
  2. هم اکنون می بایست نام فایل را به پایان مسیری که در مرحله قبل بدست آوردید اضافه کنید. همچنین نام فایل را نیز می بایست متناسب با حروف کوچک و بزرگ با تلفظ صحیح وارد کنید.

چند نمونه:

public_html/My_Book.pdf
public_html/images/banner25x120.JPG
public_html/blog/includes/Movies/bigjump.avi
  1. حالا شما باید بجای public_html واژه ی http به همراه نام دامنه ی اصلی خود را جایگزین نمایید. به صورت : http://example.com

چند نمونه:

http://example.com/My_Book.pdf
http://example.com/images/banner25x120.JPG
http://example.com/blog/includes/Movies/bigjump.avi
  1. هم اکنون لینک بدست آمده را در مرورگر تایپ و کلید Enter را بزنید تا لینک دانلود فایلی که از قبل بر روی هاست آپلود کرده اید ظاهر شود.
  • توجه داشته باشید سطح دسترسی این فایل باید به نحوی تنظیم شده باشد که قابل دسترسی برای عموم باشد. جهت آشنایی بیشتر با انواع سطح دسترسی ها می توانید آموزش Permission چیست را مطالعه کنید.

نحوه ی تعیین URL ها با ادان دامین و ساب دامین:

ایجاد لینک دانلود فایل ها را می توانید برای ادان دامین ها و ساب دامین ها نیز انجام دهید. فقط کافیست public_html/subfolder/ را با ادان دامین خود (addondomain.com) یا ساب دامین خود (subdomain.example.com) جایگزین کنید، برای مثال اگر ادان دامین ما myblogdomain.com باشد، و در روت هاست مسیر این ادان دامین به صورت /myblogdomain/ باشد (البته داخل Public_html) . مسیری مشابه public_html/myblogdomain/includes/Movies/bigjump.avi باید به صورت زیر تبدیل شود:

http://myblogdomain.com/includes/Movies/bigjump.avi

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام ایجاد لینک دانلود برای فایل ها از طریق هاست کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .