مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد نسخه موبایل در وردپرس

0

امروزه ساخت نسخه موبایل وردپرس یکی از مهم‌ترین نیازهای سایت‌های وردپرسی می باشد تا با استفاده از آن بتوان سایت را برای انوع گوشی‌های هوشمند در هر اندازه‌ای بهینه کرد تا سایت از حجم مناسبی برای این دیوایس‌ها نمایش داده شده و از نظر سئو و بهینه سازی وردپرس هم که امکان استفاده از نسخه موبایل وردپرس یکی از نیازهای آن می باشد را به دست آوریم. همانطور که میدانید امروزه با افزایش روز افزون کاربران موبایلی استفاده از موبایل برای وبگردی و مطالعه در سطح اینترنت نسبت به کاربرات دسکتاپ بیشتر شده و تمامی سایت‌ها برای نزدیکتر شدن به بازار مخاطبان خود در صدد هستند  نسخه موبایلی وبسایتشان را به بهترین شکل ممکن در دسترس قرار دهند تا هم مخاطبان موبایلی را داشته باشند و هم اینکه مخاطبان دسکتاپ را داشته باشند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه نسخه موبایل وردپرس میپردازد که با استفاده از آن قادر خواهید بود مطالب و نوشته‌های خود را برای گوشی‌های موبایل به صورت بهینه سازی شده نمایش دهید تا حجم صفحات شما به کمترین میزان ممکن خود برسد و برای کاربرانی که با گوشی موبایل سایت شما را باز می‌کنند سریعتر لود و بارگزاری شود، پس اگر شما هم به دنبال ساخت نسخه موبایل وردپرس هستید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید تا به آموزش افزونه wptouch بپردازیم.

آموزش ساخت نسخه موبایل در وردپرس

افزونه‌WPtouch برای ایجاد نسخه موبایل سایت وردپرس می باشد. این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۳٫۶ را ازآن خود کند و به عنوان بهترین افزونه موبایل وردپرس شناخته شده است. برای استفاده از افزونه‌WPtouch ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه WPtouch

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام wptouch در پیشخوان سایت وردپرس شما اضافه میشود، روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه برای ساخت نسخه موبایل در وردپرس هدایت شوید.

آموزش ایجاد نسخه موبایل در وردپرس

برای سفارشی سازی تنظیمات افزونه نسخه موبایل وردپرس ابتدا در منوی تنظیمات به تب General مراجعه کنید و سپس بر اساس توضیحاتی که در ادامه داده می شود تنظیمات را به دلخواه خود انتخاب کنید.

WPtouch site title: با استفاده از این گزینه میتوانید عنوان دلخواه خود را برای نمایش نام سایت در نسخه موبایل وردپرس وارد کنید. در حالت پیشفرض نام فعلی سایت شما به عنوان عنوان سایت در نسخه موبایل خواهد بود که میتوانید آن را  تغییر دهید.

Display WPtouch for mobile visitors: با فعال کردن این گزینه به صورت خودکار هر زمان که کاربری با موبایل وارد سایت شود شناسایی شده و نسخه موبایل برای کاربر لود شده و نمایش داده خواهد شد.

LANDING PAGES: با استفاده از این گزینه هم میتوانید در نسخه موبایل وردپرس به ترتیب آدرس دلخواهی را برای صفحه اصلی و صفحه مطالب در نسخه موبایل تعریف کنید. به عنوان مثال میتوانید آدرسی مانند https://academy.firstdata.ir/mobile را در این قسمت قرار دهید تا پس از اینکه کاربرانی که با موبایل وارد سایت شدند شناسایی شدند به این آدرس هدایت شده و سایت در حالت موبایلی با این آدرس نمایش داده شود.

DESKTOP / MOBILE SWITCHING: با فعال کردن این گزینه هم این امکان برای کاربران فراهم میشود تا قادر باشند سایت را در حالت دسکتاپ مشاهده کنند. در این صورت در انتهای صفحات سایت مشابه تصویر زیر در پایین سایت گزینه‌های سوئیچ به حالت موبایل یا دسکتاپ به کاربران نمایش داده می شود که میتوانند نسخه دلخواه خود را برای لود سایت انتخاب کنند.

آموزش ایجاد نسخه موبایل در وردپرس

PAGE ZOOM: با این گزینه هم میتوانید امکان زوم در صفحه را برای کاربران فعال یا غیرفعال کنید تا بتوانند در هر بخشی از متن و یا تصاویر که می‌خواهند زوم کنند.

پست های مرتبط

WPtouch Love: با فعال کردن این گزینه نیز در فوتر صفحات لینک سازنده افزونه نمایش داده میشود که میتوانید آن را غیرفعال کنید.

Language: از این بخش هم میتوانید زبان سایت را انتخاب کنید تا بر اساس زبانی که برای سایت استفاده میکنید نسخه موبایل وردپرس نمایش داده شود یا اینکه آن را بر روی حالت Auto-detect قرار دهید تا به صورت خودکار شناسایی کند.

آموزش ایجاد نسخه موبایل در وردپرس

بار مراجعه به تب Devices میتوانید انواع نمایشگرها و سیستم‌عامل های مختلف را برای نمایش نسخه موبایل سایت سفارشی سازی کنید تا امکان نمایش نسخه موبایل را در آنها فعال یا غیرفعال کنید. در صورت غیرفعال کردن هر کدام از دیوایس‌ها روشن می باشد که نسخه موبایلی وردپرس در این حالت نمایش داده نخواهد شد.

آموزش ایجاد نسخه موبایل در وردپرس

یکی دیگر از قابلیت‌های این افزونه این است که با استفاده از آن میتوانید یک فهرست مجزا از فهرست اصلی سایت در آن انتخاب کنید و در نسخه موبایل نمایش داده شود. برای این منظور به تب menu settings مراجعه کرده و سپس روی دکمه Go to menu settings کلیک کرده و فهرست خود را ایجاد کنید و مجددا پس از ساخت فهرست به این صفحه مراجعه کنید. پس از ساخت منو با استفاده از گزینه‌های زیر نیز می‌توانید تنظیمات منو را سفارشی سازی کنید.

Enable parent items as links: با فعال کردن این گزینه امکان لینک دار شدن منوهای اصلی فراهم شده و با کلیک بر روی آنها کاربر به آدرس مورد نظر هدایت خواهد شد.

Use menu icons: با فعال کردن این گزینه امکان استفاده از آیکون وردپرس در منوها فراهم خواهد شد.

Show login in menu: و در نهایت با فعال کردن این گزینه منوی صفحه ورود به پیشخوان وردپرس در منو اضافه شده و اگر سایت شما کاربر محور باشد میتوانید از این گزینه برای دسترسی بهتر کاربران به پیشخوان وردپرس استفاده کنید.

آموزش ایجاد نسخه موبایل در وردپرس

با مراجعه به تب customize theme میتوانید قالب خود را برای نسخه موبایل وردپرس سفارشی سازی کرده و از انواع استایل و رنگبندی دلخواه در آن استفاده کنید. برای این منظور ابتدا مشابه تصویر روی گزینه Go to the customizer کلیک کنید. پس از کلیک روی این گزینه به منوی نمایش> سفارشی‌سازی که در پیشخوان وردپرس قرار دارد هدایت خواهید شد که میتوانید در آنجا مشابه تصویر زیر از استایل و رنگ‌بندی دلخواه برای قالب وردپرس در نسخه موبایل استفاده کنید.

آموزش ایجاد نسخه موبایل در وردپرس

سایر بخش‎های افزونه به صورت تجاری عرضه شدند که برای استفاده از آن لازم است از افزونه wptouch pro استفاده کنید. در نسخه تجاری افزونه امکاناتی مانند انتخاب قالب دلخواه و افزودنی‌های افزونه که با استفاده از آنها میتوانید تغییرات بزرگی را در نسخه موبایل وردپرس اعمال کنید وجود دارد. در نهایت پس از ذخیره کردن تنظیمات با کلیک روی دکمه Preview Teme میتوانید نسخه موبایل سایت خود را مشاهده کنید.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به ساخت نسخه موبایل در وردپرس با افزونه wptouch کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .