مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد نوار اعلان در وردپرس

0

ایجاد نوار اعلان در وردپرس یکی دیگر از امکاناتی است که به به کاربر اجازه نمایش  اطلاع‌رسانی، نمایش کد تخفیف در وردپرس برای فروش محصولات و… را می دهد تا با استفاده از آن بتوان در قالب یک نوار اعلان که در بالا یا پایین صفحه سایت به کاربران نمایش داده میشود را به صفحه خاصی منتقل کرده و یک پیغام دلخواه برای آنها به نمایش بگذارید.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه‌ای می پردازد که با استفاده از این افزونه قادر به نمایش نوار اعلان در وردپرس خواهید بود و می‌توانید پیغام دلخواهی را با مواردی مانند نمایش در صفحه‌ای خاص، نمایش به بازدیدکنندگانی که از موتور جستجوی گوگل به سایت مراجعه می‌کنند و.. نمایش دهید. پس اگر شما هم به دنبال این هستید تا با استفاده از افزونه اعلان وردپرس پیغام دلخواه خود را هنگامی که کاربری به وبسایت وارد میشود در بالای سایت به آن نشان دهید تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

آموزش ایجاد نوار اعلان در وردپرس

افزونه‌ WP Notification Bars  در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۱۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را ازآن خود کند. با استفاده از افزونه‌ WP Notification Bars میتوانید نسبت به نمایش نوار اعلان در وردپرس اقدام کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرس خود کنید.

دانلود افزونه WP Notification Bars

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر منویی با نام Notification Bars در پیشخوان سایت وردپرس شما افزوده خواهد شد، بر روی این منو کلیک کنید و در صفحه افزونه بر روی دکمه Add New کلیک کنید تا به صفحه ایجاد نوار اعلان در وردپرس هدایت شوید.

آموزش ایجاد نوار اعلان در وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید تب‌هایی برای انتخاب تنظیمات نوار، تنظیمات محتوای نوار اعلان در وردپرس، تنظیمات استایل نوار اعلان وردپرس و تنظیمات سفارشی سازی برای نمایش نوار اعلان وجود داره که در هر مرحله می‌توانید آنها را مدیریت کنید.

Hide/Close Button: از این قسمت میتوانید اقدام به انتخاب دکمه ی مربوط به بستن/ پنهان سازی نوار اعلان در وردپرس کنید که شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • No Button: با انتخاب این گزینه هیچ دکمه‌ای نمایش داده نخواهد شد و نوار اعلان به صورت دائمی برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود.
 • Toggle Button: با استفاده از این گزینه میتوانید حالت تغییر وضعیت را فراهم کنید تا با انتخاب آن نوار مخفی شود و با انتخاب مجدد آن نوار به کاربر نمایش داده شود.
 • Close Button: با انتخاب این گزینه هم میتوانید دکمه‌ی بستن را در نوار اعلان وردپرس اضافه کنید که با انتخاب آن نوار بسته خواهد شد.

(Content Width(px: در این بخش هم میتوانید عرض محتوای نوار اعلان در وردپرس را برحسب پیکسل وارد کنید.

Notification bar CSS Position: در این بخش هم میتوانید موقعیت نوار اعلان را به یکی از شکل‌های زیر انتخاب کنید که عبارتند از:

 •  Fixed: با اسکرول کردن به سمت پایین صفحه، نوار اعلان همچنان قابل مشاهده خواهد بود و در هر حالتی در بالای صفحه به صورت چسبان قابل مشاهده است.
 • Absolute: با اسکرول کردن به سمت پایین صفحه، نوار اعلان از معرض دید خارج می شود.

آموزش ایجاد نوار اعلان در وردپرس

Link Style: انتخاب استایل برای لینکی که روی نوار اعلان قرار می گیرد که می تواند به صورت Link یا Button باشد.

Text: در این فیلد متنی که روی نوار اعلان قصد دارید تا نمایش داده شود را وارد کنید.

پست های مرتبط

Link/Button Text: در این فیلد عنوان دکمه‌ای که برای کلیک کردن بر روی آن و انتقال کاربر به لینک قصد دارید نمایش داده شود را وارد کنید.

Link/Button Url: در این فیلد نشانی URL مربوط به لینک موجود بر روی نوار اعلان وردپرس را وارد کنید.

با مراجعه به بخش Custom هم قادر خواهید بود تا محتوای سفارشی خود را در نوار اعلان وردپرس وارد کنید.

آموزش ایجاد نوار اعلان در وردپرس

با مراجعه به تب STYLE هم میتوانید تا رنگبندی دلخواه خود را برای نوار اعلان در وردپرس وارد کنید.

Background Color: از این بخش میتوانید نسبت به تعیین رنگ زمینه‌ی نوار اعلان در وردپرس اقدام کنید.
Text Color: از این بخش میتوانید نسبت به تعیین رنگ متن موجود در نوار اعلان اقدام کنید.
Link Color/Button Color: از این گزینه برای تعیین رنگ مربوط به لینک درج شده روی نوار اعلان در وردپرس اقدام کنید.
(Font size(px: و در نهایت از این بخش هم میتوانید  نسبت به تعیین اندازه‌ی فونت متن برحسب پیکسل اقدام کنید.

آموزش ایجاد نوار اعلان در وردپرس

با مراجعه به تب Condition هم میتوانید شرایط نمایش نوار اعلان در وردپرس را تعیین کنید.

On specific locations: با انتخاب این گزینه، نوار اعلان تنها در صفحات خاصی که تعیین می‌کنید نمایش داده میشوند که شامل موارد زیر می‌باشد.

 • Homepage: صفحه‌ی نخست
 • Pages: برگه‌ها
 • Posts: نوشته‌ها

Not on specific locations: با انتخاب این مورد، نوار اعلان در صفحاتی که تعیین می‌کنید نمایش داده نمی‌شود که شامل موارد زیر خواهد بود.

 • Homepage: صفحه‌ی نخست
 • Pages: برگه‌ها
 • Posts: نوشته‌ها

From Google: با انتخاب این مورد، نوار اعلان تنها به کاربرانی نمایش داده خواهد شد که از طریق موتور جستجوی گوگل وارد می شوند.
Not from Google: با انتخاب این مورد، نوار اعلان به کاربرانی که از طریق موتور جستجوی گوگل وارد می شوند، نمایش داده نخواهد شد.
From Facebook: با انتخاب این مورد، نوار اعلان تنها به کاربرانی نمایش داده خواهد شد که از طریق فیسبوک وارد می شوند.
Not from Facebook: با انتخاب این مورد، نوار اعلان به کاربرانی که از طریق فیسبوک وارد می شوند، نمایش داده نخواهد شد.

ساخت نوار اعلان در وردپرس با افزونه اعلان وردپرس

در انتها بر روی انتشار کلیک کنید تا نوار اعلان وردپرس مشابه تصویر بالا در سایت نمایش داده شود.

امیدواریم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به ساخت نوار اعلان در وردپرس با افزونه اعلان وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .