مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ایجاد پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس

اضافه کردن سوال امنیتی به وردپرس یکی دیگر از امکانات وردپرس است که به شما میتوانید اقدام به افزودن پرسش و پاسخ امنیتی در صفحه ورود، ثبت نام و عضویت وردپرس کنید تا هنگامی که کاربران قصد ورد به پیشخوان وردپرس دارند  سوال امنیتی که در پروفایلشان مشخص کرده اند را انتخاب کرده  سپس پاسخی که برای سوال در نظر گرفتند را ثبت کنند تا قادر به ورود در وردپرس باشند. حتما در بسیاری سایت‌های خدماتی مشاهده کردید که پس از عضویت در سایت از شما خواسته میشود یکی از سوالات امنیتی را انتخاب کرده و سپس پاسخ خود را برای سوال امنیتی وارد کرده و در تنظیمات اکانت ذخیره کنید تا هر زمان که کسی قصد ورود به حساب کاربری شما را داشت حتی در صورتی که نام کاربری و کلمه عبور را به درستی وارد کرده باشد تا زمانی که پاسخ امنیتی را درست وارد نکند قادر به دسترسی به حساب کاربری نخواهد بود.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس را می پردازد که با استفاده از این افزونه قادر هستید برای حساب کاربری اعضا در وردپرس سوال امنیتی تعیین کنید تا هر زمان که قصد ورود به سایت را داشتند سوالی که برای پاسخ امنیتی در وردپرس مشخص کردن را انتخاب کرده و پس  از وارد کردن جواب قادر به ورود در وردپرس باشند.

آموزش اضافه کردن سوال امنیتی به وردپرس

افزونه WP Security Question برای ایجاد پرسش و پاسخ امنیتی در صفحه ورود وردپرسمی باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۱٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۵شده است .با استفاده از افزونه WP Security Question قادر هستیدسوالات امنیتی مدنظر خود را وارد کنید تا کاربران برای سوال دلخواه در اکانت خود جوابی تعیین کنند و هر زمان که قصد ورود به سایت را داشتند تا پاسخ تعیین شده را وارد نکرده باشند قادر به ورود در سایت نخواهند بود. برای استفاده از این افزونه بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه WP Security Question

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام WP Security Question در پیشخوان وردپرس سایت شما اضافه میشود که با مراجعه به این منو میتوانید به صفحه تنظیمات افزونه برای تعیین سوال و جواب امنیتی در وردپرس اقدام کنید.

آموزش ایجاد پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس

پست های مرتبط

حالا همانطور که در تصویر میبینید از بخش Setup Questions سوالات دلخواه خود را که قصد دارید کاربران از این سوالات برای عضویت، ورود و فراموشی رمز عبور در وردپرس برای یکی از آنها پاسخی انتخاب کنند را وارد کنید.برای حذف هر سوال میتوانید از دکمه Remove و برای افزودن سوال هم از دکمه Add More استفاده کنید.

پس از مشخص کردن سوالات خود از بخش‌های Login Screen ، Register Screen و Forgot Password Screen تعیین کنید که در کدامیک از فرم‌های وردپرس به ترتیب برای عضویت در وردپرس، ورود در وردپرس و فراموشی رمز در وردپرس از کاربران درخواست شود تا پاسخ امنیتی که تعیین کردند را وارد کنند. حالا تنظیمات را ذخیره کرده و به منوی کاربران> شناسنامه شما و یا از نوار ابزار بالای صفحه که در سمت چپ قرار دارد برروی دکمه ویرایش شناسنامه من کلیک کنید.

آموزش ایجاد پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید بخشی با عنوان My Security Questions در صفحه ویرایش پروفایل کاربران در وردپرس اضافه میشود که با استفاده از این صفحه هر کاربر میتواند سوال امنیتی دلخواه خود را از میان سوالات امنیتی در افزونه که وارد کردید انتخاب کرده و سپس پاسخ امنیتی دلخواه خود را برای آن وارد کند تا در هنگام عضویت، ورود و درخواست ریست رمز در وردپرس جوابی که برای سوال مورد نظر خود انتخاب کرده از وی درخواست شود. به همین ترتیب کاربران وبسایت هم میتوانند با مراجعه به صفحه ویرایش پروفایل خود سوال امنیتی دلخواه را انتخاب کرده و پاسخ امنیتی خود را وارد کنند تا هر زمان که قصد ورود در وردپرس را داشتند این پاسخ امنیتی از آنها درخواست شود.

آموزش ایجاد پرسش و پاسخ امنیتی در وردپرس

حالا همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در صفحه ورود به وردپرس دو فیلد اضافه شده که کاربر هنگام ورود در وردپرس ابتدا باید از بخش Security Questions سوالی که در پروفایل خود انتخاب کرده و پاسخ خود را برای آن وارد کرده را انتخاب کند و سپس در فیلد Your Answer پاسخ را وارد کندتا قادر به ورود در سایت باشد. در صورتی که مشابه تصویر بالا پاسخ امنیتی اشتباه وارد شده باشد هرچند که نام کاربری و رمز وردپرس به درستی انتخاب شده ولی کاربر قادر به ورود در وردپرس نخواهد بود. این افزونه به گونه‌ای یک نوع ورود دو مرحله‌ای در وردپرس به حساب میاید، چرا که علاوه بر نام کاربری و رمز وردپرس از کاربر درخواست جواب تعیین شده برای سوال امنیتی در وردپرس درخواست میشود و تا زمانی که پاسخ امنیتی در وردپرس به درستی وارد نشود قادر به ورود در وردپرس نخواهد بود.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید نسبت به اضافه کردن سوال و جواب امنیتی در وردپرس اقدام کنید.

نظرات بسته شده است .