مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ترجمه خودکار پیوندهای یکتا مناسب برای نوشته های سایت وردپرسی

0

ترجمه خودکار پیوندهای یکتا در وردپرس یکی دیگر از امکانات وردپرس است که آدرس نامک مطالب خود را از زبان فارسی و یا هر زبان دیگری که در وردپرس ازآن استفاده می‌کنید به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر که مد نظر شماست ترجمه کنید. یکی از نیازهایی که کاربران دارند این است که قابلیتی برای آنها فعال باشدتا بتوانند آدرس مطالب خود را به صورت خودکار از فارسی به انگلیسی ترجمه کنند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه‌ای می پردازد که با استفاده از آن میتوانید اقدام به ترجمه خودکار پیوند یکتا مطالب وردپرس از زبان فارسی به انگلیسی و یا هر زبان دیگری اقدام کنید. اگر شما هم به دنبال راهکاری برای ترجمه خودکار پیوند یکتا مطالب وردپرس هستید تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش ترجمه خودکار پیوندهای یکتا در وردپرس

افزونه‌ WP-Parsi Permalink Translator در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۶۰ نصب فعال را به خود اختصاص دهد .با استفاده از افزونه‌ WP-Parsi Permalink Translator میتوانید اقدام به ترجمه خودکار آدرس مطالب در وردپرس کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه WP-Parsi Permalink Translator

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام مترجم لینک در بخش تنظیمات وردپرس اضافه خواهد شد، روی این منو کلیک کنید تا به صفحه افزونه برای سفارشی سازی تنظیمات اقدام کنید.

آموزش ترجمه خودکار پیوندهای یکتا مناسب برای نوشته های سایت وردپرسی

پست های مرتبط

حالا همانطور که در تصویر میبینید روی آیکون علامت سوال کلیک کنید تا باکس توضیحات به شما نشان داده شود. این افزونه برای ترجمه لینک‌ها از مترجم مایکروسافت استفاده میکند، بنابراین لازم است یک کد API از وبسایت مایکروسافت برای اینکه نامک مطالب شما را ترجمه کنند دریافت کرده و در تنظیمات افزونه وارد کنید. بنابراین لازم است یک اکانت در مایکروسافت داشته باشید، برای داشتن اکانت مایکروسافت هم کافیست یک ایمیل از مجموعه سرویس‌هایی که این ایمیل ارائه میدهد را داشته باشید. بنابراین روی دکمه کلیدهای کاربری کلیک کنید تا به اکانت مایکروسافت هدایت شده و کلید API را دریافت کنید.

آموزش ترجمه خودکار پیوندهای یکتا مناسب برای نوشته های سایت وردپرسی

همانطور که میبینید اگر اکانت دارید وارد اکانت خود شوید و اگر اکانت هم ندارید بر روی گزینه Create one کلیک کنید و یک اکانت ایجاد کنید و سپس بعد از اینکه وارد اکانت شدید مجددا به لینک کلیدهای کاربری که در تنظیمات افزونه وجود دارد کلیک کنید. پس از اینکه وارد اکانت شدید میتوانید یک API جدید ایجاد کنید و یا اینکه از API پیشفرض استفاده کنید.

آموزش ترجمه خودکار پیوندهای یکتا مناسب برای نوشته های سایت وردپرسی

حالا پس از اینکه کد را کپی کردید به پیشخوان وردپرس بازگردید و کلید API را در داخل فیلد کلید کاربری مایکروسافت که در پیشخوان وردپرس قرار دارد وارد کنید. سپس تنظیمات زبان را برای ترجمه انتخاب کرده و زبان مبدا و زبان مقصد را انتخاب کنید. در نهایت نوع پست تایپ هایی که قصد دارید به صورت خودکار ترجمه شوند را وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

حالا پس از ذخیره تنظیمات و مراجعه به صفحه ویرایش نوشته خواهید دید که گزینه‌ای با نام ترجمه عنوان نامک اضافه شده که با استفاده از آن میتوانید تا ترجمه خودکار را فعال کنید. پس از اینکه نوشته را منتظر کردید به صورت خودکار نامک نوشته که مربوط به پیوند یکتا می باشد به انگلیسی ترجمه خواهد شد.

آموزش ترجمه خودکار پیوندهای یکتا مناسب برای نوشته های سایت وردپرسی

امیدواریم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید نسبت به ترجمه خودکار پیوند یکتا مطالب در وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .