مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش تعیین تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس با معرفی افزونه Order Delivery Date for WooCommerce

انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس این امکان را برای مشتریانی که به دلیل مشغله کاری قادر به دریافت سفارش در زمان تعیین شده نیستند میدهد تا تاریخ دلخواه خود را برای دریافت سفارش انتخاب کنند تا در زمانی که قادر به دریافت سفارش در محل تعیین شده هستند بتوانند سفارش خود را دریافت کنند. گاهی  در خریدها پیش می آید زمانیکه اقدام به خرید از یک فروشگاه اینترنتی می کنید سفارش زمانی ارسال می شود که یا نمی توانید محصول را دریافت کنید و یا اینکه به سختی محصول را در یک زمان پر مشغله دریافت می کنید. بنابراین اضافه کردن قابلیت تعیین تاریخ زمان دریافت سفارش در ووکامرس این امکان را به شما میدهد تاریخ دقیقی را مشخص کنید که اعلام کنید در این زمان در محل سفارش حضور دارید و فروشگاه اینترنتی مذکور دقیقا سفارش را به گونه‌ای ارسال کند که در روز تعیین شده به دست شما برساند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس را می پردازد که با استفاده از این افزونه مشتریان قادر به تعیین زمان دریافت سفارش محصول در ووکامرس خواهند بود. پس اگر شما هم به دنبال افزودن قابلیت معین کردن زمان دریافت سفارش کالا در ووکامرس هستید تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس

افزونه Order Delivery Date for WooCommerce برای تعیین تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون موفق به نصب بیش از ۶٫۰۰۰ فعال و کسب امتیاز ۴٫۴ شده است. با استفاده از افزونه Order Delivery Date for WooCommerce قادر به فراهم کردن قابلیت تعیین زمان دریافت کالا در ووکامرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در فروشگاه ووکامرس خود کنید.

دانلود افزونه Order Delivery Date for WooCommerce

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Order Delivery Date در پیشخوان وردپرس سایت شما افزوده خواهد شد. بر روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه برای سفارشی سازی تعیین تاریخ دریافت محصول در ووکامرس هدایت شوید.

آموزش تعیین تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس با معرفی افزونه Order Delivery Date for WooCommerce

Enable Delivery Date: با فعال و غیرفعال کردن این گزینه میتوانید امکان انتخاب تاریخ دریافت سفارش محصولات در ووکامرس را فعال یا غیرفعال کنید تا بسته به هر زمان و مناسبتی که نیاز داشتید این فیلد را از مراحل خرید در ووکامرس غیرفعال کنید و هر زمان که لازم داشتید مجددا فعال کنید.

Delivery Days: با استفاده از این گزینه میتوانید روزهای مشخصی را انتخاب کنید که مشتری فقط قادر به انتخاب چنین روزهایی برای دریافت محصول باشد، به عنوان نمونه به دلیل اینکه جمعه روز تعطیل می باشد می‌توانید با غیرفعال کردن این گزینه امکان دریافت سفارش برای روزهای جمعه را غیرفعال کنید.

Minimum Delivery time (in hours): با استفاده از این گزینه میتوانید حداقل یک زمان برای دریافت سفارش را تعیین کنید که مشتری حتما باید تاریخ دریافت سفارش را متناسب با زمانی که اقدام به ثبت سفارش میکند ،مشخص کند. به عنوان نمونه میتوانید با انتخاب ۴۸ ساعت کاری کنید که مشتری حتما ظرف مدت ۴۸ ساعت که برابر می باشد با دو روز سفارش خود را دریافت کند.

Number of dates to choose: با استفاده از این گزینه میتوانید تعداد تاریخی که قابل انتخاب برای دریافت سفارش کالا توسط مشتری باشد را انتخاب کنید.

Mandatory field?: با استفاده از این گزینه میتوانید کاری کنید که امکان تعیین تاریخ دریافت محصول در ووکامرس فیلد اختیاری باشد و یا اجباری، در صورت انتخاب اجباری حتما باید مشتری هنگام سفارش تاریخ خود را مشخص بکند.

Lockout date after X orders: با استفاده از این گزینه میتوانید تعداد روز دلخواهی را انتخاب کنید که مشتری صرفا تعداد روزی که برای دریافت سفارش میتواند انتخاب کنید بیشتر از این تعداد نباشد.

Sort on WooCommerce Orders Page: با فعال کردن این گزینه میتوانید مرتب سازی سفارشات در ووکامرس را به صورت نزولی تعیین کنید تا در پیشخوان وردپرس نمایش داده شود و تاریخ سفارشاتی که در آینده مشخص شده به صورت نامنظم در پیشخوان وردپرس نمایش داده نشود.

Auto-populate first available Delivery date: با انتخاب این گزینه میتوانید امکان انتخاب خودکار تاریخ دریافت سفارش را در روزی که محصول سفارش داده میشود تعیین کنید تا این فیلد به صورت خودکار پر شود.

پست های مرتبط

Apply Minimum Delivery Time for non working weekdays: با استفاده از این گزینه هم میتوانید تاریخ دریافت سفارش را برای روزهای آخر هفته که تعطیل می باشد در حداقل زمان لازم تعیین کنید.

آموزش تعیین تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس با معرفی افزونه Order Delivery Date for WooCommerce

Calendar Language: با استفاده از این گزینه ابتدا تقویم خود را با انتخاب گزینه persian روی تقویم فارسی انتخاب کنید.

Date Format: با استفاده از این گزینه فرمت تاریخ خود را برای نمایش انتخاب کنید.

First Day of Week: با استفاده از این گزینه روز آغازین هفته را بر اساس تقویم خود انتخاب کنید.

Field Label: با استفاده از این گزینه عنوان دلخواه برای فیلد تعیین تاریخ برای دریافت سفارش در ووکامرس را انتخاب کنید.

Field Placeholder Text: با استفاده از این گزینه متن نگهدارنده تاریخ را انتخاب کنید.

Field Note Text: با استفاده از این گزینه میتوانید یادداشت دلخواه برای تاریخ تحویل را در ووکامرس وارد کنید تا در زیر فیلد انتخاب تاریخ تحویل محصول در ووکامرس نمایش داده شود.

Number of Months: با استفاده از این گزینه میتوانید تعداد ماه برای انتخاب تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس را تعیین کنید.

Field placement on the Checkout page: با استفاده از این گزینه میتوانید فیلد انتخاب تاریخ دریافت سفارش را در برگه سفارش، برگه پرداخت، بعد از فیلد یادداشت سفارش یا قبل از اون قرار دهید تا نمایش داده شود.

Delivery Date field on Cart page: با استفاده از این گزینه میتوانید اطلاعات تاریخ تعیین دریافت سفارش محصول در ووکامرس را در صفحه جزییات سفارش تعیین کنید که نمایش داده شود.

Theme: با استفاده از این بخش میتوانید قالب دلخواه مورد نظر برای نمایش تقویم در ووکامرس را انتخاب کنید.

Disable the Delivery Date Field for: با استفاده از این گزینه هم میتوانید نمایش انتخاب تاریخ دریافت محصول در ووکامرس را برای محصولات دانلودی ووکامرس و محصولات ویژه ووکامرس انتخاب کنید تا نمایش داده نشوند.

آموزش تعیین تاریخ دریافت سفارش در ووکامرس با معرفی افزونه Order Delivery Date for WooCommerce

حالا همانطور که در تصویر میبینید فیلد تعیین زمان برای دریافت سفارش در ووکامرس اضافه شده است و مشتری میتواند تاریخ مورد نظر خود را برای دریافت محصول انتخاب کند تا در زمان تعیین شده اقدام به ارسال محصول کنید.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید امکان تعیین زمان دریافت سفارش محصول در ووکامرس را فراهم کنید.

نظرات بسته شده است .