مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش تغییر فونت در قالب وردپرس با افزونه فونت ماندگار MW Font Changer

تغییر فونت وردپرس  یکی از  کارهای برای ایجاد تغییر در ظاهر سایتهای وردپرس می باشد که همواره یکی از مسائل چالش برانگیزبرای کاربران تازه وارد در دنیای وردپرس می باشد که به دنبال تغییر آن هستند تا بتواند از فونت دلخواه در قالب خود را استفاده کنند. اما از آنجایی که کدنویسی و تغییر در استایل قالب برای کاربران مشکل می باشد برخی از کاربران از این کار امتناع کرده و ترجیح میدهند تا از راه‌های دیگر مانند استفاده از افزونه تغییر فونت وردپرس استفاده کنند و فونت دلخواه خود را در سایت استفاده کنند.

آکادمی اولین دیتا با معرفی افزونه فونت ماندگار به شما آموزش می دهد استفاده از این افزونه بتوانید هر نوع فونت که قصد استفاده از آن را دارید در سایت خود استفاده کنید. این افزونه دارای بیش از ۳۰ فونت فارسی می باشد فونت ایران سنس یکی از فونتهای پر کاربرد برای سایتها می باشد که میتوانید  از آن برای سایت خود استفاده کنید.

آموزش تغییر فونت وردپرس با افزونه فونت ماندگار

افزونه فونت ماندگار یا  MW Font Changer  یکی از افزونه‌هایی است که با استفاده از آن میتوانید از فونت فارسی در وردپرس استفاده کنید. افزونه  MW Font Changer در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۱۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ شود .  که با استفاده از آن قادر به تغییر فونت وردپرس و افزودن فونت فارسی در قالب وردپرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه MW Font Changer

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر دو منو با نام‌های فونت ماندگار – پوسته و فونت ماندگار – پیشخوان در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه می شود که با کلیک روی منوی پوسته میتوانید فونت سایت و برروی فونت پیشخوان فونت بخش پیشخوان وردپرس را به دلخواه خود تغییر دهید.

تغییر فونت وردپرس با افزونه فونت ماندگار در وردپرس

تغییر فونت قالب وردپرس

برای تغییر فونت قالب وردپرس به منوی فونت ماندگار پوسته مراجعه کنید تا به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت شده و سپس فونت دلخواه خود را برای استفاده از فونت فارسی در قالب وردپرس برای بخش‌های گوناگون انتخاب کنید.

آموزش تغییر فونت در قالب وردپرس با افزونه فونت ماندگار  MW Font Changer

فونت: با استفاده از این بخش میتوانید فونت دلخواه خود را برای تگ های H1 تا H6 در وردپرس انتخاب کرده و از این فونت استفاده کنید.

فونت بدنه: با استفاده از این گزینه میتوانید فونت دلخواه برای بدنه اصلی قالب وردپرس را انتخاب کرده و از فونت فارسی در وردپرس برای نمایش مطالب و صفحات گوناگون استفاده کنید.

فونت ادمین بار در صفحه اصلی سایت: با استفاده از این گزینه هم میتوانید فونت دلخواه برای نوار ابزار منوی وردپرس که در بالای صفحه در هنگام مشاهده سایت نشان داده می شود را انتخاب کنید.

آموزش تغییر فونت در قالب وردپرس با افزونه فونت ماندگار  MW Font Changer

با اسکرول به سمت پایین در بخش عناصر دلخواه هم میتوانید از فونت دلخواه برای کلاس وردپرس استفاده کنید تا آی‌دی استایلی که از آن استفاده می‌کنید با فونت دیگر لود و بارگزاری شود. برای این منظور ابتدا آی‌دی خود را وارد کنید، اگر بیش از یک ID دارید آنها با را کاراکتر کاما انگلیسی از هم جدا کنید. سپس با استفاده از گزینه فونت، یکی از فونت‌های موجود را به دلخواه خود انتخاب کرده و در نهایت از بخش اندازه فونت هم هر سایزی که قصد دارید برای این فونت در نظر گرفته باشد را بر حسب پیکسل انتخاب کنید. به همین ترتیب میتوانید مشابه این بخش در گزینه‌های عناصر دلخواه ۲ و عناصر دلخواه ۳ هم به این شکل عمل کرده و از فونت فارسی دلخواه در وردپرس برای کلاس خاص استفاده کنید. در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید تا فونت دلخواه شما برای بخش‌های مختلف سایت انتخاب شود.

تغییر فونت پیشخوان وردپرس

برای تغییر فونت پیشخوان وردپرس به منوی فونت ماندگار پیشخوان مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر از بخش فونت، یکی از فونت‌های دلخواه را که قصد دارید برای پیشخوان وردپرس از آن استفاده کنید را انتخاب کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فونت پیشخوان وردپرس هم مشابه فونت قالب وردپرس تغییر داده شود.

آموزش تغییر فونت در قالب وردپرس با افزونه فونت ماندگار  MW Font Changer

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید تا نسبت به تغییر فونت دلخواه در وردپرس اقدام کنید.

نظرات بسته شده است .