مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش تفکیک و جداسازی دیدگاه‌های مرتبط و غیرمرتبط در وردپرس

0

تفکیک و جداسازی دیدگاه های مرتبط و غیرمرتبط در وردپرس را به عنوان دومین مشکل وبمستران پس از ارسال نظرات اسپم در وردپرس میتوان در نظر گرفت که وقتی نوشته‌ای با موضوع تخصصی نگارش کرده و در سایت منتشر می‌کنید برخی از کاربران هستند که دیدگاه‌هایی در قالب سوال و راهنمایی ارسال می‌کنند که  هیچ ارتباط و سنخیتی با موضوع نوشته شما نداشته و نخواهد داشت. در بیشتر موارد مدیریان وبسایت‌ها چنین دیدگاه‌هایی را به صورت کلی حذف می‌کنند. اما در برخی موارد هستند مدیران سایت‌هایی که دیدگاه‌ها را حذف نمیکنند اما به دنبال راهی هستند تا دیدگاه‌های غیر مرتبط را با استایل جدا نمایش دهند تا کاربران به دیدگاه‌های مرتبط با نوشته توجه کرده و اگر مشکلی برای آنها وجود دارد از این دیدگاه‌ها استفاده کنند.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه تفکیک دیدگاه ها در وردپرس می پردازم که با استفاده از این افزونه میتوانید نظراتی که ارتباطی با موضوع نوشته شما ندارند را مشخص کرده و با استفاده از دکمه‌ای که برای دیدگاه‌های مرتبط و غیر مرتبط در نظرات برای یک نوشته وجود دارد پس از اینکه دیدگاه‌های غیرمرتبط مشخص شد این دیدگاه‌ها را با رنگ متفاوتی نمایش دهید.

آموزش نحوه تفکیک دیدگاه های مرتبط و غیرمرتبط در وردپرس

افزونه‌ Featured Comments  برای تفکیک و جداسازی دیدگاه‌های مرتبط و غیر مرتبط از هم در وردپرس می باشد این افزونه  در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۲۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ شده است که با استفاده از این افزونه میتوانید دیدگاه‌های مرتبط و غیر مرتبط در نوشته را از هم تفکیک کنید. برای استفاده از این افزونه کافیست بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه Featured Comments

پس از نصب و فعال سازی افزونه هیج منو یا صفحه‌ای برای انجام تنظیمات در این افزونه اضافه نمیشود و فقط کافیست تا به بخش دیدگاه‌ها در وردپرس مراجعه کرده و مشابه تصویر ببینید که دو دکمهFeature و Bury در هر دیدگاه اضافه شده که با کلیک برروی این دکمه‌ها میتوانید وضعیت مرتبط و غیرمرتبط بودن نظرات در وردپرس را مشخص کنید.

آموزش تفکیک و جداسازی دیدگاه‌های مرتبط و غیرمرتبط در وردپرس

حالا همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید برای دیدگاه اول من گزینه Feature را انتخاب کردم که نشان میدهد این دیدگاه با نوشته من مرتبط یوده و به رنگ سبز تغییر داده شده، اما در مقابل دیدگاه دوم را روی گزینه ‌Bury انتخاب کردم که نشان دهنده این است که دیدگاه ارسالی با نوشته من ارتباطی نداشته و درواقع یک دیدگاه غیرمرتبط در وردپرس است. حالا با انتخاب هر یک از گزینه‌های UnFeature و Unbury میتوانید عکس این کار را انجام دهید و به صورت کلی وضعیت مرتبط یا غیرمرتبط بودن نوشته را به حالت اول یعنی مشخص نشده برگردانید.

اما حالا برای اینکه وضعیت مرتبط یا غیرمرتبط بودن نوشته در نظرات وردپرس هم مشابه تصویر بالا به صورت رنگی و هایلایت شده در آید لازم است  کدهایی را به استایل قالب خود اضافه کنید. بنابراین برای این منظور وارد هاست خود شده و پس از اینکه روی دکمه File Manager کلیک کردید و به فایل منیجر هاست وارد شدید به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کرده و سپس وارد پوشه قالبی که از آن استفاده می‌کنید شوید و در نهایت فایل Style.css را پیدا کنید. پس از اینکه این فایل را پیدا کردید بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید تا به صفحه ویرایش فایل هدایت شوید. سپس کدهای زیر را به انتهای این فایل اضافه کرده و آن را ذخیره کنید.

#comments li.featured { background-color:#eee;} #comments li.buried {opacity: 0.5;}

حالا اگر به صفحه‌ای نوشته مراجعه کنید مشابه تصویر زیر میبینید که دیدگاه‌هایی که در بخش پیشخوان وردپرس به عنوان دیدگاه مرتبط و غیر مرتبط در وردپرس انتخاب کردید با استایل جدا از هم نمایش داده خواهند شد.

آموزش تفکیک و جداسازی دیدگاه‌های مرتبط و غیرمرتبط در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دیدگاه‌های غیر مرتبط به صورت هایلایت شده و دیدگاه مرتبط به صورت واضح قابل نمایش خواهد بود که علاوه بر این بدون نیاز به منوی دیدگاه‌ها در پیشخوان وردپرس مستقیما در صفحه نوشته هم د صورتی که وارد اکانت وردپرس خود شده باشید میتوانید وضعیت مرتبط یا غیرمرتبط بودن برای نظرات را مشخص کنید تا با دو استایل متفاوت نمایش داده شوند.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به تفکیک دیدگاه‌های مرتبط و غیر مرتبط در وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .