مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش جستجو مطالب بر اساس فیلتر و برچسب در وردپرس

0

جستجو مطالب در وردپرس یکی از امکاناتی است که در وردپرس باعث راحتی کار بسیاری کاربران شده است به صورتی که کاربران با یک جستجوی ساده به راحتی میتوانند کلمه یا مبحثی یا صفحاتی که به دنبال آن هستند را جستجو و پیدا کنند. حال فرقی ندارد که این مطالب دردسته‌بندی مختلف باشند، محصول باشند یا نوشته وردپرس، برگه وردپرس باشند یا در برچسب و تاریخ مختلفی درج شده باشند.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه جستجو مطالب بر اساس دسته بندی و برچسب در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید جستجو وردپرس سایت خود را متحول کرده و امکان جستجوی کلمه مورد نظر را در یک دسته‌بندی، برچسب، پست تایپ و تاریخ خاص فراهم کنید تا کاربران زمانیکه اقدام به جستجو کردند در بین کلیه مطالب به دنبال کلمه مورد نظر نباشند و صرفا در دسته بندی و برچسب یا تاریخ نوشته که در نظر دارند به دنبال مطلب خود بگردند.

جستجو مطالب بر اساس فیلتر دسته بندی و برچسب در وردپرس

افزونه Search & Filter  برای جستجو مطالب بر اساس دسته بندی و برچسب می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۸ را داشته باشد  که با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود امکان فیلتر مطالب بر اساس دسته‌بندی، برچسب، تاریخ نوشته‌ها و نوع نوشته در حالت برگه، محصول و هر نوع پست تایپ سفارشی وردپرس فراهم کنید. برای استفاده از این افزونه کافیست بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه Search & Filter

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Search & Filter در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشود که با کلیک بر روی این منو میتوانید به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و راهنمای استفاده از آن را مشاهده کنید.

آموزش جستجو مطالب بر اساس فیلتر و برچسب در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در صفحه این افزونه هیچ نوع تنظیماتی وجود ندارد و شما صرفا با استفاده از شورت‌کدی که در این صفحه راهنما وجود دارد میتوانید از این افزونه استفاده کنید و امکان جستجو بر اساس دسته بندی و برچسب در وردپرس را فراهم کنید. برای استفاده از افزونه هم کافیست شورت کد دلخواه را در نوشته، برگه، ابزارک و یا هر یک از فایل‌های قالب قرار دهید تا جستجوی پیشرفته در وردپرس در مکان مورد نظر شما نمایش داده شده و امکان جستجو در وردپرس بر اساس فیلتر مطالب امکان پذیر باشد.

  • اگر قصد استفاده از شورت‌کدها در محیط ابزارک، نوشته و یا برگه را دارید باید با فرمت زیر شورت کد ساخته شده را در مکان مورد نظر خود اضافه کنید.
[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]
  • اما اگر قصد دارید تا در فایل‌های قالب امکان فیلتر جستجوی مطالب وردپرس را فراهم کنید باید شورت کد ساخته شده را مشابه کد بالا ابتدا شخصی سازی کرده و تعیین کنید که چه فیلترهایی در آن قابل نمایش دادن باشد و سپس به صورت زیر از آن استفاده کنید.
<?php echo do_shortcode('[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]'); ?>

حالا قبل از اینکه به معرفی چند نمونه بپردازیم ابتدا باید ببینیم که شورت کد در این افزونه را به چه شکلی در وردپرس بسازیم. این افزونه همانطور که در ابتدا گفته شد امکان جستجو در دسته‌بندی، برچسب، پست تایپ و تاریخ خاص را در نوشته‌های وردپرس فراهم میکند که حالا باید برای استفاده از هر یک از این فیلترها در شورت کد مشخص کنید که آیا این فیلتر در بخش جستجوی پیشرفته وردپرس نمایش داده شود یا خیر، که لیست فیلترهای این افزونه به شرح زیر است:

search: با استفاده از این فیلتر در شورت کد فیلد جستجو برای جستجوی مطالب بر اساس دسته‌بندی، برچسب و… فراهم میشود که باید حتما از این گزینه استفاده کنید.

category: این فیلتر امکان تعیین جستجو بر اساس دسته‌بندی در وردپرس را فراهم میکند تا کاربر حین جستجو بتواند تعیین کند در چه دسته‌بندی از مطالب سایت به دنبال مطلب مورد نظر خود می باشد.

post_tag: این فیلتر امکان تعیین جستجو بر اساس برچسب در وردپرس را فراهم میکند تا کاربر حین جستجو بتواند تعیین کند مطالبی که در سایت به دنبال آن میگردد دارای چه برچسب هایی هستند.

post_types: این فیلتر هم امکان نمایش مطالب بر اساس پست‌تایپ نوشته را میدهد که از نمونه این پست تایپ ها میشود به محصولات ووکامرس، محصولات Edd، و پست تایپ دلخواه وردپرس که ساختید اشاره کرد.

post_date: و در نهایت این فیلتر هم امکان نمایش مطالب بر اساس تاریخ نوشته‌ها را میدهد تا کاربری که به دنبال یک مطلب در سایت میگردد بر اساس تاریخ آن نوشته را جستجو کند.

حالا برای هر یک از این فیلتر‌ها کافیه تا در شورت کد ساخته شده فیلتر را مشابه زیر قرار داده و در نوشته، برگه، ابزارک یا فایل قالب خود قرار دهید.

[searchandfilter fields="search,category,post_tag,post_types,post_date"]

جستجو مطالب بر اساس فیلتر دسته بندی و برچسب در وردپرس

مشابه تصویر فوق و بر اساس انتخاباتی که برای جستجو مطالب وردپرس بر اساس تاریخ، دسته‌بندی، برچسب و پست تایپ داشتیم پس از کلیک برروی دکمه submit به آدرس زیر هدایت میشویم.

http://localhost/mizbanfa/?category_name=دسته‌بندی-نشده&s=وردپرس&post_types=product&post_date=2018-01-22

این نوع آدرس دهی یعنی شما میتوانید در برخی آدرس دهی سایتتان به صورتی عمل کنید تا کاربران با نوشته‌هایی به این نوع دسته‌بندی و برچسب دسترسی داشته باشند. به عبارت دیگه هنگام ساخت منو در وردپرس به جای اینکه مانند همیشه از دسته‌بندی و برچسب و… استفاده کنیم میتوانیم از این نوع آدرس استفاده کنیم تا نتایج را بهتر به کاربران نمایش دهیم.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید اقدام به فراهم کردن جستجو مطالب بر اساس دسته بندی و برچسب در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .