مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش خارج شدن خودکار کاربران در وردپرس با معرفی افزونه Idle User Logout

0

یکی از راههای افزایش امنیت در ورد پرس ، خروج خودکار کاربران در وردپرس می باشد و کاربرانی که وارد پیشخوان وردپرس می شوند را اتوماتیک وار از پیشخوان وردپرس خارج کنید. یکی از مسائلی که باعث میشود تا امنیت کاربران در وردپرس تحت الشعاع قرار بگیرد زمانیست که کاربری در پیشخوان وردپرس فعالیت دارد پس از اینکه فعالیت‌های خود را انجام داده و به اتمام رساند به جای اینکه روی دکمه خروج کلیک کند تا از پیشخوان وردپرس خارج شود پنجره مرورگر را میبندد که در این صورت کاربر همچنان در حالت لاگین باقی می ماند و اگر کسی وارد مرورگر وی شود به راحتی قادره به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشد و کارهای خرابکارانه ای را اعمال کند .

آکادمی اولین دیتا با معرفی  افزونه خروج خودکار کاربران در وردپرس به شما آموزش میدهد که با استفاده از این افزونه ، بر اساس نقش کاربری که در سایت شما وجود دارد مدت زمان دلخواهی را برای هر نقش کاربری در وردپرس تعیین کنید تا اگر کاربری هیچ گونه فعالیتی در این مدت نداشت و صفحه‌ای را لود نکرد به صورت خودکار از پیشخوان وردپرس خارج شود.

آموزش خروج خودکار کاربران در وردپرس

افزونه Idle User Logout به کاربران کمک می کند با استفاده از آن خروج خودکار کاربران در وردپرس را قرار دهند . افزونه  Idle User Logout در مخزن وردپرس که  تاکنون موفق شده بیش از ۳٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۳٫۹ را ازآن خودکند که با استفاده از این افزونه قادر هستید مدت زمان دلخواهی را معین کنید تا کاربرانی که فعالیتی در وبسایت ندارند پس از مدت زمان تعیین شده به صورت خودکار از پیشخوان وردپرس خارج شوند. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه Idle User Logout

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Idle User Logout در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس سایت شما اضافه می شود که با کلیک روی این منو می توانید به صفحه تنظیمات افزونه برای خروج خودکار کاربران در وردپرس اقدام کنید.

آموزش خارج شدن خودکار کاربران در وردپرس با معرفی افزونه Idle User Logout

Auto Logout Duration: از این بخش مدت زمان دلخواه خود را که قصد دارید کاربر در صورت عدم لود یک صفحه و انجام فعالیتی در وردپرس از حساب کاربری خود خارج شود را بر حسب ثانیه وارد کنید.

Disable in WP Admin: با استفاده از این گزینه عدم خروج خودکار برای کاربرانی که دارای نقش کاربری مدیر کل هستند را می توانید اعمال کنید.

آموزش خارج شدن خودکار کاربران در وردپرس با معرفی افزونه Idle User Logout

با مراجعه به تب idle behavior میتوانید خروج خودکار کاربران در وردپرس را برای هر نقش کاربری به دلخواه خود شخصی سازی کنید و در صورت تمایل تعیین کنید که پس از خروج کاربر از پیشخوان وردپرس چه عملی انجام بگیرد. به عنوان مثال میتوانید تعیین کنید صرفا کاربر خارج شود و به صفحه اصلی سایت هدایت شود و یا اینکه به برگه دلخواه در وردپرس هدایت شود.

برای این منظور ابتدا نقش کاربری خود را از ستون User Role انتخاب کنید و سپس از ستون Behavior مشخص کنید که چه عملیاتی برای این نقش کاربری انجام بگیرد، با استفاده از این ستون میتوانید تعیین کنید که کارهای زیر صورت بگیرد:

  1. خروج کاربر و ریدایرکت آن به صفحه ورود با قابلیت تنظیم زمان
  2. خروج کاربر با قابلیت تنظیم زمان
  3. خروج کاربر و ریدایرکت وی به صفحه مورد نظر با قابلیت تنظیم زمان
  4. عدم خروج کاربر و نمایش صفحه خروج به صورت پاپ آپ
  5. عدم خروج کاربر و ریدایرکت وی به صفحه دلخواه

حالا از ستون Destination مقصد کاربر در صورتی که انتخاب کردید تا به صفحه‌ای هدایت شود را انتخاب کنید. با استفاده از این ستون میتوانید یکی از برگه‌های سایت خود را انتخاب کنید تا کاربر پس از خروج به اون برگه ریدایرکت شود. به عنوان مثال اگر از ووکامرس استفاده میکنید میتوانید نقش کاربری مشتری را انتخاب کنید تا پس از خروج به برگه فروشگاه هدایت شود. حالا از ستون Duration (In seconds) هم میتوانید زمان دلخواه برای خروج از اکانت را برای این نقش کاربری انتخاب کنید. در صورتی که قصد دارید تا از زمان پیشفرض وارد شده در تنظیمات اصلی افزونه استفاده شود این فیلد را خالی بگذارید. با فعال کردن تیک گزینه‌های موجود در ستون Action هم میتوانید پس از هر مرحله تنظیمات را برای این نقش کاربری پاک کنید.

حالا پس از اینکه تنظیمات خود را اعمال کردید کاربران بر اساس نقش کاربری و نقش کاربری که مشخص کردید هر زمان که وارد اکانت خود شده باشند در صورتی که در مدت زمان تعیین شده فعالیتی نداشته باشند به صورت خودکار از اکانت خود خارج شده و عملیاتی که برای هر نقش کاربری مشخص کردید اعمال خواهد شد.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به خروج خودکار کاربران در وردپرس اقدام کنید تا به این طریق امنیت وردپرس خود را برای کاربران افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .