مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش راهکار حل خطای “آیا مطمئنید میخواهید این کار را انجام دهید؟ ” در وردپرس

0

آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ یکی از خطاهای وردپرس می باشد که در پیشخوان وردپرس با آن مواجه می شوید. این خطا به دلیل ایجاد مشکل در انجام هر کاری در پیشخوان وردپرس پیش می آید که به دلیل مشخص نبودن دلیل خطا یکی از خطاهایی می باشد که رفع کردن آن کمی شاید گیج کننده به نظر برسد. معمولا وقتی با خطاهایی مانند  خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده یا پایین بودن میزان حافظه PHP رخ میدهد میدانید که علت از کجاست و به راحتی میتوانید برطرف کنید. اما در مورد این خطا وضعیت کمی پیچیده می باشد که به دلیل مشخص نبودن دلیل خطا باید کلیه راه‌ها را برای رفع خطای آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ طی کنید.

آکادمی آموزشی اولین دیتا راهکارهایی را معرفی می کند  که با استفاده از آن میتوانید این خطا را بررسی و برطرف کنید. پس در صورتی که شما هم برای اولین بار می باشد با خطای مطمئنید که میخواهید این کار را انجام دهید مواجه هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

رفع خطای آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ در وردپرس

وقتی که با این خطا در وردپرس مواجه میشوید مشابه تصویر زیر پیغام آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ در یک صفحه سفید نمایش داده خواهد شد.

آموزش رفع خطای آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ در وردپرس

دلایلی که برای به وجودآمدن خطای میخواهید این کار را انجام دهید وجود دارند عبارتند از:

  • هنگام آپلود فایل برای نصب افزونه در وردپرس یا نصب قالب در وردپرس
  • هنگام انتشار نوشته در وردپرس، انتشار برگه در وردپرس یا انتشار پست تایپ دلخواه در وردپرس
  • هنگام ساخت دسته بندی یا ساخت برچسب در وردپرس
  • هنگام ویرایش قالب در وردپرس
  • هنگام آپدیت وردپرس یا آپدیت افزونه و قالب وردپرس
  • و…

همانطور که میبینید دلایل مختلف و زیادی برای بروز این خطا در وردپرس وجود دارند. یکی از این دلایل میتواند از ایجاد مشکل در هاست شما باشد که باید منتظر بمانید که به صورت خودکار مشکل برطرف شود. در بیشتر موارد این خطا به دلیل ایجاد آدرس اشتباه به وجود می آید که با رفتن به صفحه‌ای که در آن بودید و انجام دوباره آن کار میتوانید مشکل را برطرف کنید. اما اگر این مشکل در تمام صفحات به وجود آمد باید روش های زیر را دنبال کنید تا مشکل را برطرف کنید.

روش اول: غیرفعال کردن افزونه‌ها

برای اینکار کافیست وارد File Manager هاست خود شده و سپس به مسیر public_html/wp-content مراجعه کنید. حالا پوشه plugins را به یک نام دلخواه دیگه مثل plugins-old تغییر داده و ذخیره کنید. برای این کار روی پوشه راست کلیک کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید.

آموزش راهکار حل خطای "آیا مطمئنید میخواهید این کار را انجام دهید؟ " در وردپرس

پس از تغییر پوشه کلیه افزونه‌های وردپرس غیرفعال خواهند شد که حالا باید مجددا اسم پوشه را با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Rename به plugins تغییر نام دهید تا مشکل برطرف شده و پس از اینکه وارد پیشخوان وردپرس شدید مجددا یکی یکی افزونه‌ها را فعال کرده و در هر بار همان کاری که در حال انجام دادن آن با این خطا مواجه شدید را انجام دهید تا ببینید باز هم با این خطا مواجه خواهید شد یا خیر.

در صورتی که باز هم با این خطا مواجه شدید به افزونه‌ای که باعث این مشکل شده خواهید رسید و باید افزونه را برای رفع مشکل بررسی کنید. اما اگر خطایی نشان داده نشد، مشکل از افزونه‌ها نیست و باید به دنبال راهکارهای بعدی برای رفع مشکل مراجعه کنید.

روش دوم: غیرفعال کردن قالب وردپرس

گاهی اوقات این مشکل میتواند به دلیل خطا در قالب به وجود بیاد که برای اطمینان از این کار باید قالب خود را عوض کنید. در صورتی که دسترسی به پیشخوان وردپرس نیست برای تغییر قالب باید با استفاده از هاست این کار را انجام دهید. برای اینکار کافیست وارد File Manager هاست خود شده و سپس به مسیر public_html/wp-content/themes مراجعه کنید. حالا نام پوشه قالبی که در حال استفاده ازآن هستید را باید تغییر نام دهید. برای این منظور روی پوشه راست کلیک کرده و پس از انتخاب گزینه Rename میتوانید اسم پوشه را با اضافه کردن یک عدد یا هر کاراکتر دیگری به انتهای آن، به نام دلخواه تغییر دهید. پس از تغییر نام پوشه قالب، قالب غیرفعال شده و یکی از قالب‌های پیشفرض وردپرس فعال خواهد شد. حال اگر مشکل از قالب باشد میتوانید با مراجعه به صفحه ورود وردپرس به پیشخوان وردپرس وارد شوید.

دقت کنید که برای این کار حتما باید یکی از قالب‌های وردپرس در هاست شما وجود داشته باشد. اگر قالب دیگری داخل پوشه themes وجود ندارد وردپرس را از آدرس fa.wordpress.org دانلود کرده  سپس یکی از قالب‌های موجود داخل پوشه wp-content/themes را بردارید و در هاست خود قرار دهید و سپس این کار را انجام دهید.

روش سوم: افزایش محدودیت حافظه PHP وردپرس

پست های مرتبط

یکی از دلایل به وجود آمدن این خطا محدودیت در مقدار حافظه PHP هاست است که باید اقدام به اضافه کردن این محدودیت کنید. این کار با استفاده از اضافه کردن کدهایی به فایل htaccess. وردپرس قابل اجراست که میتوانید با استفاده از مقاله آموزش افزایش محدودیت حافظه php در وردپرس محدودیت در حافظه PHP وردپرس را با استفاده از راهکارهای ارائه شده افزایش دهید.

روش چهارم: بررسی فایل wp-config.php

اگر هیچ یک  از روش های بالا برای رفع خطای آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ در وردپرس موثر نبود و نتوانستید نتیجه‌ای از آن بگیرید باید آخرین راهکار موجود را به روش زیر انجام دهید. در این روش شما باید قبل از هر کاری یک فول بک آپ از هاست خود بگیرید. سپس اقدام به نصب یک وردپرس جدا کنید با این تفاوت که قرار است اطلاعات دیتابیس را که از قبل وجود دارند در وردپرس جدید درون ریزی کنید. بنابراین برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

قدم اول: تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس وردپرس

قبل از هر کاری باید یک نسخه پشتیبان از دیتابیس وردپرس تهیه کنید تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانید با درون ریزی دیتابیس مشکل را برطرف کنید. بنابراین در قدم اول با استفاده از مقاله آموزش تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس اقدام به تهیه نسخه بک‌آپ از دیتابیس خود کنید.

قدم دوم: حذف کلیه فایل‌های وردپرس

در مرحله بعدی باید وارد هاست خود شده و روی دکمه File Manager کلیک کنید. سپس به مسیر public_html مراجعه کنید. حال کلیه فایل‌هایی که مربوط به وردپرس هستند را به جز پوشه wp-content از این مسیر حذف کنید. سپس به آدرس fa.wordpress.org مراجعه کرده و آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید.

آموزش راهکار حل خطای "آیا مطمئنید میخواهید این کار را انجام دهید؟ " در وردپرس

حالا پوشه wp-content را از داخل فایل zip. وردپرس پاک کنید. سپس در مسیر public_html روی دکمه آپلود که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید.

آموزش راهکار حل خطای "آیا مطمئنید میخواهید این کار را انجام دهید؟ " در وردپرس

حالا در صفحه باز شده مشابه تصویر زیر روی دکمه Select کلیک کرده و فایل دانلودی وردپرس را که دانلود کردید را انتخاب کنید تا در این مسیر اپلود شود.

آموزش راهکار حل خطای "آیا مطمئنید میخواهید این کار را انجام دهید؟ " در وردپرس

پس از این مرحله روی فایل zip راست کلیک کرده و گزینه Extract را انتخاب کنید. بعد از اینکه فایل zip وردپرس از حالت فشرده خارج شد پوشه‌ای به اسم wordpress اضافه خواهد شد.

آموزش راهکار حل خطای "آیا مطمئنید میخواهید این کار را انجام دهید؟ " در وردپرس

وارد این پوشه شده و کلیه محتویات موجود در این پوشه را با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Move به مسیر public_html منتقل کنید. در نهایت فایل wp-config.php را انتخاب کرده و پس از راست کلیک کردن گزینه Edit را انتخاب کنید تا به صفحه ویرایش فایل هدایت شوید. حالا اطلاعات دیتابیس سایت خود را در این فایل وارد کنید.

آموزش راهکار حل خطای "آیا مطمئنید میخواهید این کار را انجام دهید؟ " در وردپرس

در نهایت وردپرس با یک فایل wp-config.php جدید بالا آمده و مشکل برطرف خواهد شد.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این آموزش توانسته باشید مشکل “آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟” را در وردپرس برطرف کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .