مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش رفع خطای عدم نمایش پیشخوان وردپرس

0

خطای عدم نمایش پیشخوان وردپرس احتمالا برای شما هم پیش آمده است به این صورت که عملا در هر منویی که محتویات صفحه برای مدیریت سایت قرار دارد فقط صفحه سفید  نمایش داده میشود و در زمان ورودبه پیشخوان وردپرس فقط منوی بخش‌های مختلف به شما نمایش داده میشوند که تصویر زیر دقیقا همان مشکل را به شما نشان میدهد.

آموزش رفع خطای عدم نمایش پیشخوان وردپرس

از آنجایی که اکثرا از هاست اشتراکی برای سایت استفاده می‌کنیم و شرکت‌های میزبانی هاست مدام در حال به‌روزرسانی سیستم عامل خود هستند گاهی چنین مشکلی پیش می آید که دلیل آن بیشترمربوط به تغییر نسخه PHP استفاده شده بر روی هاست که برای رفع مشکل نمایش ندادن پیشخوان وردپرس در حال حاضر تنها راهکار پیش‌روی شما همین مورد خواهد بود.

آموزش رفع خطای عدم نمایش پیشخوان وردپرس

برای رفع مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس دو راه دارید که عبارتند از:

  • تغییر نسخه PHP توسط شرکت هاستینگ که در این صورت امکان تغییر از شما سلب شده است
  • تغییر نسخه PHP است توسط خود شما که در این صورت لازم است مدیریت هاستینگ امکان تغییر نسخه PHP هاست را برای شما فعال کرده باشد

اگر جزو دسته اول هستید که امکان تغییر نسخه PHP توسط شرکت هاستینگ غیرفعال شده و برای شما وجود ندارد تنها راه ممکن این است که اقدام به ارسال تیکت از بخش پشتیبانی هاستینگ خود کنید و با مطرح کردن مشکلتان که همان عدم نمایش پیشخوان وردپرس می باشد بخواهید تا با تغییر در نسخه PHP هاست مشکل نمایش ندادن پیشخوان وردپرس را رفع کنند.

اما اگر جزو دسته دوم هستید که امکان تغییر نسخه PHP هاست برای شما فعال است می توانید با ادامه آموزش نسبت به نحوه تغییر نسخه PHP هاست  با ما همراه باشید . با توجه به اینکه امکان تغییر نسخه PHP هاست میتواند مختلف باشد و با ظاهر متفاوتی در آن روبه‌رو شوید قبل از هرکاری در بخش آموزش و یا وبلاگ شرکت میزبانی ، آموزش اینکاررا جستجو کنید. در این آموزش نحوه تغییر نسخه PHP هاست در سرویس اولین دیتا را به شما نمایش خواهیم داد، بنابراین در صورتی که شکل و شمایل هاست سی پنل شما با تصاویر موجود در این آموزش متفاوت می باشد دقت کنید تا کار اشتباهی انجام ندهید.

آموزش تغییر نسخه PHP هاست سی پنل

برای تغییر نسخه php سی پنل  ابتدا به صفحه ورود به هاست سی پنل خود مراجعه کنید تا وارد هاست شوید، برای ورود به هاست سی پنل کافیست  بعد از وارد کردن نام دامنه خود عبارت ۲۰۸۲: یا ۲۰۸۳: را وارد کنید تا به صفحه ورود در هاست سی پنل هدایت شوید. سپس مشابه تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور هاست خود را که هنگام خرید ایمیل شده را به ترتیب در فیلدهای Username و Password وارد کرده و بر روی دکمه Log in کلیک کنید.

آموزش رفع خطای عدم نمایش پیشخوان وردپرس

پس از ورود به هاست خود به بخش Software مراجعه کرده و روی دکمه Select PHP Version کلیک کنید تا به صفحه تغییر نسخه php در هاست سی پنل هدایت شوید.

آموزش رفع خطای عدم نمایش پیشخوان وردپرس

سپس در صفحه باز شده از بخش PHP Version نسخه مورد نظر خود را برای php انتخاب کنید، پیشنهاد می‌شود برای اینکار آخرین نسخه موجود در هاست را انتخاب کنید تا ضمن رفع مشکل نمایش ندادن پیشخوان وردپرس قادر باشید از سرعت بیشتری در پردازش اطلاعات سایت بهره‌مند شوید، در حال حاضر که این آموزش تهیه شده آخرین نسخه ارائه شده php 7.1 می باشد که بر روی هاست‌های اولین دیتا ارائه میشود.

آموزش رفع خطای عدم نمایش پیشخوان وردپرس

پس از اینکه نسخه php را انتخاب کنید مشابه تصویر بالا لیستی از گزینه‌های گوناگون به شما نمایش داده خواهد شد که برای استفاده باید آنها را فعال کنید، اما از آنجایی که به همه این‌ها نیازی نداریم در بخش انتهایی صفحه روی دکمه Use Defaults کلیک کنید تا گزینه‌های پیشفرض مشابه تصویر انتخاب شوند و سپس روی دکمه Save که در کنار آن  قرار دارد کلیک کنید.

در نهایت پس از اینکه پیغام سبز رنگ Module Set Saved به شما نمایش داده شد روی دکمه Set as current که در مقابل PHP Version قرار دارد کلیک کنید تا آخرین نسخه انتخابی php  برای شما انتخاب شود. با انتخاب این دکمه حالا نسخه php هاست شما به آخرین نسخه تغییر پیدا میکند که در مقابل Current PHP version میتوانید آن را مشاهده کنید.

حالا برای اینکه بررسی کنید و ببینید که مشکل شما برطرف شده است یا نه به پیشخوان وردپرس مراجعه کنید، خواهید دید که با مراجعه به هر منوی دیگر صفحه سفید به شما نمایش داده نمیشود و مشکلتان برطرف شده است. اگر مشکلتان همچنان پا برجا بود مجددا به صفحه تغییر نسخه php هاست برگردید و از نسخه‌های پایین‌تر php استفاده کنید و پس از تغییر نسخه php به یک نسخه پایین‌تر مجددا وارد پیشخوان وردپرس شده و بررسی کنید که مشکل برطرف شده است یا خیر!

حالا احتمال ۹۰ درصد مشکلتان با تغییر نسخه php رفع خواهد شد، اما اگر مشکل رفع نشد باید ابتدا بررسی کنید که ببینید پس از انجام چه کاری این مشکل برای شما پیش آمده تا با بررسی و رفع آن بتوانید مشکل را برطرف کنید.

رفع مشکل نمایش ندادن پیشخوان وردپرس

یکی از دلایل دیگری که ممکن است باعث نشان ندادن در پیشخوان وردپرس باشد از فایل functions.php می باشد که در این حالت به صورت کلی صفحه پیشخوان وردپرس به صورت یک صفحه خالی نشان داده میشود، برای رفع این مشکل که بیشتر بدلیل وجود کاراکتر فاصله رخ میدهد کافیست تا فایل فانکشن قالب خود را مجددا آپلود کنید تا مشکل برطرف شود و یا اینکه اگر میدانید در کدام خط از این فایل کاراکتر اضافی فاصله قرار دارد آن را پیدا کرده و رفع کنید.

برای این منظور وارد هاست خود شده و سپس با کلیک روی File Manager وارد محیط فایل منیجر هاست خودشوید، سپس پس از ورود به صفحه مدیریت فایل به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کنید و در این مسیر وارد پوشه ای که قالب فعلی روی سایت فعال است شده و فایل اصلی functions.php قالب خود را با فایل موجود در هاست جایگزین کنید. برای این کار کافیست بر روی دکمه اپلود در فایل منیجر کلیک کرده و مجددا این فایل را در این مسیر آپلود کنید.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید  مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس را برطرف کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .