مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش رفع خطای ۴۰۴ ساب فولدر وردپرس

0

یکی از مشکلاتی که کاربران وب سایت ها با آن خیلی سرو کار دارند خطای ۴۰۴ ساب فولدر است . خب اولین سوالی که در مواجه با این خطا پیش میاد این است که دلیل وجود این خطا در کدام قسمت وب سایت است ؟ اصل مشکلی که منجر به دریافت این خطا میگردد را در فایل htaccess. بررسی کنید . سوال بعدی ؟ این خطا به چه صورت رفع خواهد شد ؟ همانطور که گفتم این خطا به فایل htaccess. و کانفیگ های سرور و هاست است که باعث به وجود آمدن این خطا میگردد .

در مقاله آموزش نصب وردپرس روی ساب دامین ، نصب ورد پرس را به طور کامل توضیح دادم .سایت ما جدا از دامنه اصلی از طریق پوشه و یا ساب دامین در درسترس خواهد بود . برای مثال اگر من داخل هاست یک فولدر  به نام firstdata ایجاد کنم و وردپرس را در این فولدر نصب کنم وردپرس من از طریق این پوشه در دسترس خواهد بود اما گاهی با تغییر در فایل htaccess. با خطای ۴۰۴ مواجه می شویم.

آموزش رفع خطای ۴۰۴ ساب فولدر وردپرس

این مشکل زمانی پیش می اید که شماپیوند های یکتا در ساب فولدر وردپرس را تغییر بدهید . و ممکنه به دلیل ساختار فایل htaccess. که در روت هاست قرار دارد تداخلی با تابع permalink پیش بیاید و منجر به این خطا بشود . برای رفع این مشکل به فایل htaccess. در هاست رجوع کنید. این فایل به طور پیش فرض به شکل زیر است :

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

حالا این تداخل که در روت هاست و پوشه ساب فولدر به وجود می آید منجر به بالا آمدن دامنه اصلی میشود . در نتیجه چون پیوند یکتا مطالب وردپرس به صورت سفارشی هستند با خطا ۴۰۴ مواجه می شویم .برای رفع این مشکل باید در فایل htaccess. تغییراتی ایجاد کنید .

برای رفع این مشکل ابتدا وارد هاست خود شوید و به قسمت File Manager رفته تا صفحه مدیرت فایل باز شود . در گام بعدی وارد پوشه ای که وردپرس را در آن نصب کرده اید شوید و  فایل htaccess. را پیدا کنید . این فایل جز فایل های hidden (مخفی ) هاست می باشد . امکان دارد فایل را پیدا نکنید بنابراین در بالای صفحه روی دکمه  Settings کلیک کرده و طبق تصویر زیر گزینه  Show Hidden Files را فعال کنید و سپس روی دکمه save کلیک نمایید .

show-hidden-file-in-cpanel-04

در این گام کافیست روی فایل راست کلیک کنید و با انتخا با گزینه Edit به صفحه ویرایش فایل  htaccess. بروید و کد هایی زیر را با کد های قبلی جایگزین نمایید .

ممکن است فایل htaccess.  را در هاست خود پیدا نکنید یک فایل notpad با نام htaccess. ایجاد کرده  کد های زیر را در ان قرار دهید و درون هاست قرار دهید .

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /subdirectory/
RewriteRule ^index.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /firstdata/index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

فقط به این نکته توجه داشته باشید که به جای کلمه firstdata در خط هشتم نام پوشه خودتان را قرار دهید تا مشکل شما برطرف گردد .

امیدوارم توسط این مقاله توانسته باشید مشکل خطای ۴۰۴ وب سایتان را رفع کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .