مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش رفع مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس

0

در زمان نصب وردپرس و ورود به پیشخوان وردپرس با دو نوع ساختار محتوایی رو به‌رو می شویم : ساختار اول نوشته‌ها هستند که میتوانید مطالب سایت را منتشر کنید و لیستی از مطالب را در سایت نشان دهید و ساختار دوم برگه‌ها یا همان صفحات وردپرس هستند که ساختار پیچیده‌تری از نوشته‌ها دارند. در برگه وردپرس شما امکان انتخاب برچسب یا دسته بندی ندارید، یا اینکه وقتی برگه را منتشر می‌کنید در سایت نشان داده نمیشود و برای نمایش آن باید لینکش را در دسترس کاربران قرار دهید که برای توضیحات بیشتر میتوانید از مقاله تفاوت نوشته و برگه در وردپرس استفاده کنید. اما گاهی ممکن است مشکلی در برگه‌ها پیش آید یا اینکه به صورت کلی قالب شما طوری باشد که محتوای برگه در وردپرس نمایش داده نمیشود که در این صورت با مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس مواجه می شوید.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی روش‌هایی برای حل مشکل نشان ندادن محتوای برگه‌ها در وردپرس می پردازد که با استفاده از روش‌های معرفی شده میتوانید در حالتی که با عدم نمایش برگه در وردپرس مواجه شدید، به راحتی مشکل را برطرف کرده و متن و محتوای کامل برگه را در وردپرس نمایش دهید.

آموزش رفع مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس

برای حل مشکل عدم نمایش برگه وردپرس ابتدا باید چند موضوع را بررسی کنید که مشخص شود مشکل از کجاست. در طراحی قالب وردپرس فایل‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام محتوای یک صفحه را نمایش میدهند. به عنوان نمونه فایل single.php برای نمایش محتوای نوشته‌ها در وردپرس می باشد. یا اینکه فایل‌های category.php، tag.php، archive.php و… به ترتیب صفحات دسته بندی، برچسب و آرشیو مطالب رو در وردپرس نمایش میدهند. برای برگه‌ها هم همین حالت وجود دارد که محتوای برگه در وردپرس با استفاده از فایل page.php نمایش داده خواهد شد.

پس اگر حالتی پیش بیاید که محتوای برگه در وردپرس نمایش داده نشود میتواند به دلیل سه دلیل زیر باشد:

  • عدم وجود فایل page.php قالب
  • عدم وجود تابع نمایش محتوای برگه در فایل page.php
  • ایجاد اختلال از سمت افزونه‌های وردپرس
پست های مرتبط

پس برای اینکه بتوانید مشکل را برطرف کنید باید سه مورد بالا را بررسی کنید. در اولین قدم چک کنید که در پوشه قالب خود فایل page.php وجود داشته باشد. برای این کار ابتدا وارد هاست خود شده و پس از اینکه روی File Manager کلیک کردید به مسیر public_html/wp-content/themes مراجعه کنید. حالا از اینجا باید پوشه قالبی که در حال حاضر روی سایت فعال می باشد را انتخاب کرده و وارد آن  شوید. سپس بین فایل‌هایی که در این مسیر وجود دارند جستجو کنید و ببینید که آیا فایل page.php وجود دارد یا خیر.

آموزش رفع مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرساگر فایل page.php نداشت می‌توانید یک نسخه از فایل single.php کپی کنید و با تغییر نام به page.php در همین مسیر امکان نمایش محتوای برگه در وردپرس را فراهم کنید.

اما اگر فایل page.php وجود داشت و محتوا نشان داده نمی شد بر روی فایل راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید که به صفحه ویرایش فایل هدایت شوید. حالا باید بررسی کنید و ببینید که تابع the_content() که برای نمایش محتوا در وردپرس به کار میرود در این فایل وجود دارد یا خیر.

آموزش رفع مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرساگر وجود نداشت باید تابع زیر را در جای مناسبی از فایل اضافه کنید.

<?php the_content(); ?>

پس از اضافه کردن کد بالا محتویات برگه در وردپرس نمایش داده خواهد شد.

اما در حالت سوم ممکن است عدم نمایش برگه وردپرس بخاطر وجود یک اختلال با سایر افزونه‌ها به وجود آمده باشد که در این صورت باید بررسی کنید و ببینید که کدام یکی از افزونه‌ها باعث این مشکل شده است. برای رفع مشکل در این حالت میتوانید کل افزونه‌ها را غیرفعال کنید. سپس در هر بار که یک افزونه را فعال می‌کنید بررسی کنید و ببینید که پس از فعال سازی کدام افزونه محتویات از بین خواهند رفت. در این صورت مشخص می شود که مشکل از کدام افزونه است و کافیست از افزونه جایگزین استفاده کنید یا اینکه ببینید مشکل به چه دلیل می باشد و برطرف کنید.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش توانسته باشید مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس را برطرف کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .