مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش رفع مشکل کار نکردن کدهای جی کوئری در وردپرس پس از نصب افزونه

0

کار نکردن کدهای جی کوئری در وردپرس زمانیکه اقدام به نصب افزونه خاصی در سایت خود می‌کنید امکان دارد پیش بیاید به این صورت که قالب شما پس از نصب و فعال سازی افزونه با بی نظمی مواجه شده و بخش‌های مختلف آن به درستی نشان داده نمیشود، به عنوان مثال وقتی که از افزونه‌های اسلایدر و یا ساخت افکت برای باکس‌هایی که معمولا در قالب‌های تک صفحه ای استفاده میشوند با این مشکل مواجه میشوید که اسلایدر یا افکت انیمیشن شما به درستی کار نمیکند، این مشکل  به این دلیل می باشد که کدهای جی کوئری مورد نیاز برای نمایش این المان‌ها به دلیل تداخلی که با سایر کدهای Jquery وردپرس دارند باعث ایجاد این مشکل میشوند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به نحوه رفع مشکل کار نکردن کدهای جی کوئری در وردپرس میپردازد که با استفاده از این آموزش میتوانید مشکل تداخل در جی کوئری وردپرس را که میتواند  پس از نصب افزونه و یا افزودن کتابخانه‌ای از وردپرس در آن به وجود آید را رفع کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش رفع مشکل کار نکردن کدهای جی کوئری در وردپرس

کار نکردن کدهای jquery وردپرس که در بیشتر مواقع  به دلیل تداخل کتابخانه‌های جی کوئری می باشد به این صورت که وقتی طراح قالب وردپرس شما یک کتابخانه جی کوئری را در قالب فراخوانی میکند و شما حین استفاده از این قالب اقدام به نصب یک افزونه میکنید که از کتابخانه‌های جی‌کوئری در آن استفاده شده، چون این افزونه هم برای کارکرد خود به کتابخانه جی کوئری نیاز دارد یک بار دیگر این کتابخانه جی کوئری فراخوانی شده و همین موضوع باعث میشود تا همزمان دو کتابخانه در سایت فراخوانی شوند که باعث اختلال در عملکرد افکت ها و افزونه‌ها میشوند که در نهایت بر روی کل سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

در حالت عادی برای استفاده از کتابخانه‌های جی کوئری طراحان از کدهایی مانند نمونه زیر در قالب وردپرس استفاده می‌کنند که میتوانید چنین کدهایی را در فایل‌های قالب خود پیدا کنید.

<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1/jquery.min.js">

اما اگر تداخلی در کتابخانه‌های جی کوئری شما به وجود آید با بررسی سورس صفحات خود خواهید دید که این کدها به شکل زیر در صفحات تبدیل شدند.

پست های مرتبط
<script type="text/javascript" src="https://site.com/wp-includes/js/jquery/jquery.js">

دقیقا در همینجاست که مشکل تداخل در جی کوئری وردپرس به وجود می آید و همانطور که در حالت تئوری این ماجرا مشخص است برای اینکه مشکل را برطرف کنیم کافیست به وردپرس بفهمانیم که این دو کتابخانه تکراری هستند و تنها باید از یکی از این کتابخانه‌ها استفاده کند. بنابراین وارد هاست خود شده و روی گزینه File Manager انتخاب کنید تا به مسیر فایل منیجر در هاست خود  وارد شوید.

آموزش رفع مشکل کار نکردن کدهای جی کوئری در وردپرس پس از نصب افزونه

سپس به مسیر /public_html/wp-content/themes/ وارد شده و سپس پوشه قالبی که روی سایت فعال می باشد را انتخاب کرده و وارد این پوشه شوید. در این پوشه فایلی با نام functions.php را جستجو کنید و سپس برای ویرایش فایل در هاست سی پنل روی آن راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید. پس از ورود به صفحه ویرایش فایل ، کد زیر را در مکان مناسبی از این فایل قرار دهید.

if (!is_admin()) {
function site_init()
{
wp_deregister_script('jquery');
}
add_action('init', 'site_init');
}

اگر مشکل برطرف نشد میتوانید کد بالا را از فایل حذف کرده و با کد زیر جایگزین کنید تا کتابخانه جی‌کوئری پیشفرض خود وردپرس را غیرفعال کنید.

function my_func_docs(){
wp_deregister_script('jquery')
}
add_action('wp_enqueue_scripts','my_func_docs');

با اضافه کردن کد بالا کتابخانه‌ای که وردپرس به صورت پیشفرض ازآن استفاده میکند غیرفعال شده و از کتابخانه‌ای که در قالب و یا افزونه وجود دارد استفاده خواهد شد و تداخلی در کدهای شما به وجود نخواهد آمد.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید  نسبت به حل مشکل کار نکردن کدهای جی کوئری در وردپرس و تداخل در جی کوئری وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .