مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش رفع مشکل کندی لود در وردپرس با افزونه

0

یکی از مشکلاتی که عموما کاربران وردپرس با آن مواجه می شوند کند بودن سرعت سایت های وردپرسی است . این کندی وردپرس می تواند دلایل گوناگونی از جمله : استفاده از افزونه های زیاد ، مشکل کد نویسی قالب ، استفاده از افزونه و قالب های نال و یا  پایین بودن مشخصات هاست باشد.

گام اول در جهت رفع کند بودن وب سایت وردپرسی تان پیدا کردن مشکل موجود در وردپرس می باشد . شما باید در ابتدا تمامی مواردی که در بالا اشاره شد را بررسی نمایید . وردپرس از جمله cms هایی است که به راحتی به شما کمک میکند تا مشکلاتی که در وب سایت خود دارید را پیدا کرده این ویژگی منحصر به فرد وردپرس را با نام Debug وردپرس  می شناسیم .

در این اموزش ما قصد داریم ۲ افزونه بسیار کاربردی برای اشکال زدایی  کند بودن سرعت وب سایت های وردپرسی را معرفی کنیم .

آموزش رفع مشکل کند بودن وردپرس با افزونه

برای پیدا کردن مشکل کند بودن وب سایت وردپرسی در ایتدا باید از طریق فایل wp-config.php وردپرس کد های مربوط به حالت اشکال زدایی را در این فایل قرار دهیم و مشکل را برطرف نماییم . ولی  امکان دارد به دلایل بسیاری این کار درست انجام نشود پس ما یک راه راحت تر و کم دردسر را بهتون معرفی می کنیم .

شما می توانید در ابتدا با نصب یکی از افزونه های Debug Bar و Debug Bar Slow Actions  را از مخزن وردپرس جستجو کرده و سپس نصب کنید و اطلاعاتی که برای رفع مشکل اشکال زدایی سایت نیاز دارید را به راحتی بدست بیاورید .

در این مرحله شما به مخزن وردپر خود رجوع کرد و نام یکی از افزونه هایی که در بالا اورده ایم را سرچ نمایید و اقدم به نصب یکی از آنها کنید . افزونه Debug Bar توسط خود وردپرس ساخته شده است و حدود ۳۰٫۰۰۰ نصب فعال تا امروز داشته است .شما می توانید این افزونه را از مخزن وردپرس سرچ کرده و نصب و فعال کنید و مشکل اصلی که باعث کند شدن وب سایت وردپرسی تان می شود را پیدا کنید .افزونه Debug Bar Slow Actions  مرتبط و وابسته به افزونه Debug Bar  است و در حقیقت بدون این افزونه کار نخواهد کرد .در حقیقت این افزونه می تواند به شما کمک کند تا بخش اصلی که باعث کند شدن وب سایت می شود را پیدا کنید .

دانلود افزونه Debug Bar
دانلود افزونه Debug Bar Slow Actions

افزونه هایی که در بالا معرفی کردیم می تواند موارد زیر را به شما نشان دهد ، این موارد عبارتند از :

 • مشاهده خطاهای PHP در وردپرس
 • نمایش کوئری‌های سایت موجود در پایگاه داده SQL
 • مشاهده wp Query های سایت
 • نمایش تعداد درخواست‌های HTTP در وردپرس و بازنویسی اطلاعات
 • مشاهده وضعیت کش در سایت
 • نمایش لیست توابعی که باعث کندی در سایت شده است
 • و…

در گام بعدی شما پس از فعال سازی افزونه باید کد هایی را در فایل wp-config.php قرار دهید تا بتوانید حالت اشکال زدایی را در پنل وردپرس خود داشته باشید . پس در این گام ابتدا وارد هات خود شوید سپس وارد File Manager خود شوید .

آموزش رفع مشکل کندی لود در وردپرس با افزونه

درFile Manager وارد public_html شده و سپس در مسیری که وردپرس را نصب کرده اید بروید . فایل wp-config.php  را مشاهده خواهید کرد روی آن راست کلیک کیند و گزینه Edit را انتخاب کرده ،پس از باز شدن صفحه ویرایش کدهای زیر را در config وردپرس اضافه کنید .

define('WP_DEBUG', true);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);
define('SCRIPT_DEBUG', true);
define('SAVEQUERIES', true);

کدهای بالا بای در قسمت define و قبل از خط  /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ منتقل شوند و در اخر فایل را save کرده تا debug وردپرس فعال شده و بتوانید اشکال زدایی کنید .

فقط در این گام توجه داشته باشید قبل از اضافه کردن این کد ها از فایل wp-config.php کپی بردارید تا اگر در مراحل بعد به مشکلی برخورد کردید بتوانید محتویات قبلی را جایگزین نمایید . در این مرحله باید wp_debug روی حالت true باشد .

wp_debug : این گزینه برای عیب یابی خطا های php در وردپرس می باشد . هر قسمت از وردپرس شما مشکلی وجود داشته باشد این قسمت هشدار می دهد .

wp_debug_display: این قسمت هشدار صادر شده از قسمت دیباگ را  در بالای صفحات نشان میدهد.

script_debug :این قسمت تمامی خطا هایی که در فایل css و جاوا اسکریپت وب اسیت شما باشد را نمایش می دهد .

savequris :هر خطایی که هر صفحه اشته باشد توسط این قسمت نشان داده می شود .و در منوی دیباگ میتوانید مشاهده نمایید .

شما  در این مرحله نیازی به فعال نمودن تمامی این بخش ها ندارید و تنها کدهایی که در خط اول تا چهارم قراردارند کافی است.در این مرحله پس از save کردن wp-config.php و فعال بودن دو افزونه به بخش debug رفته مشابه تصویر زیر و با کلیک بر روی آن اطلاعات زیر را می آورید .

آموزش رفع مشکل کندی لود در وردپرس با افزونه

طبق تصویر بالا در هر صفحه ای از وب سایت خود مراجعه نمایید یا به بخش پیشخوان و کاربری سایت در نوار ابزار وردپرس روی دکمه debug که کلیک کنید قسمتی مثل تصویر بالا باز خواهد شد و اطلاعات سایت به صورت بخش بندی شده نشان داده خواهد شد . اطلاعات هاست نمایش داده شده شامل موارد زیر می شود .

 1. آدرس سرور
 2. نسخه PHP مورد استفاده
 3. نسخه MySQL مورد استفاده برای دیتابیس وردپرس
 4. میزان مصرف حافظه وردپرس

اگر خطایی در فایل php یا اعلان های جدید وجود داشته باشد دکمه دیباگ نارنجی خواهد شد که می توانید روی دکمه  Notices / warnings کیلیک کنید و خطای به وجود آمده را ببینید ..

queries: این قسمت تمامی کوئری های دیتابیس را به شما نشان می دهد

آموزش رفع مشکل کندی لود در وردپرس با افزونه

wp query : دراین قسمت شما در خواست هایی که برای اجرای کوئری ها ارسال می شود را مشاهده خواهید کرد . و همچنین اطلاعات در مورد پارامتر های حلقه ، id شی و قالبی وب سایت نمایش داده خواهد شد .

آموزش رفع مشکل کندی لود در وردپرس با افزونه

Object cache :این قسمت به شما اطلاعات پایه ای از کش سایت را نمایش می دهد که به مکانیزم ذخیره سازی بستگی خواهد داشت .

آموزش رفع مشکل کندی لود در وردپرس با افزونه

slowe action : این بخش مهم ترین بخش کار است و اصلی ترین بخش تشخیص کند بودن وب سایت است . این قسمت توسط افزونه دومی است که برای اشکال زدایی نصب و فعال کرده ایم نشان داده می شود و این افزونه ۱۰۰ مورد از درخواست های ارسالی و دریافتی در وردپرس را بررسی می نماید .  این اطلاعات شامل موارد زیر خواهد بود.

 • اقدامات منحصر به فرد
 • اقدامات کلی
 • زمان اجرای هر یک از کارها
 • کندترین کارها

هر چه زمان بالاتر باشد وب سایت شما کندتر است .

آموزش رفع مشکل کندی لود در وردپرس با افزونه

در بخش slow action کارهایی که در وردپرس صورت میگیرد را لیست می شود و کارها به ترتیب کند بودنشان نمایش داده می شوند . شما میتوانید با کلیک بر روی هر کدام از اینها تداد کلی فراخوانی دستورات ،تعداد فراخوانی هر کدا از دستورات ،زمان فراخوانی بر حسب میلی ثانیه و زمان کلی را مشاهده کنید .

امیدوارم این مقاله مورد استفاده شما کاربران عزیز باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .