مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش روش نصب افزونه در وردپرس

0

افزونه ها یا پلاگینها (به انگلیسی Plugin) حکم اسکریپت هایی را دارند که ما آنها را به هسته ی وردپرس اضافه می کنیم و با استفاده از آنها قابلیتی را به سیستم وردپرسمی افزاییم و یا به نحوی رفتار وردپرس را تغییر میدهیم. افزونه ها میتوانند کوچک یا بزرگ، سبک یا سنگین، پیچیده و یا بسیار ساده باشند اما در نهایت یا قابلیتی به سیستم اضافه میکنند و یا رفتار بخش یا بخش هایی از سیستم را مطابق نیازهای ما دستخوش تغییر می نمایند.

در انتخاب و استفاده از افزونه ها همیشه باید این نکات را به یاد داشته باشید که اولا بیهوده به نصب افزونه ها اقدام نکنید. دوما افزونه های خود را همیشه به روز نگه دارید و سوما سعی کنید از افزونه های قابل اعتماد و بهینه استفاده کنید تا سایت شما دچار مشکل نشود.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله قصد دارد تا به  آموزش روشهای نصب افزونه در وردپرس (برای تازه کار ها) بپردازد.

روش اول:‌نصب افزونه از طریق دایرکتوری افزونه ها در وردپرس

۱-در ابتدا وارد بخش مدیریت وردپرس شوید و از سمت راست در لیست منو های مدیریتی، برروی لینک “افزونه ها” بروید وسپس  روی “افزودن” کلیک کنید.

۲- پس از آن، در بالا سمت چپ، در فیلد جستجو، می توانید نام افزونه (پلاگین) مورد نظر رو تایپ کرده و اینتر بزنید.

۳- پس از پیدا کردن افزونه مورد نظر، بر روی “هم اکنون نصب کن” کلیک کنید.

پست های مرتبط

۴- پس از نصب شدن افزونه، جهت فعال سازی، بر روی “فعال کردن” کلیک کنید.

روش دوم: نصب افزونه از طریق فایل

۱- وارد بخش مدیریت شده و از منوی مدیریت سمت راست، روی افزودن افزونه کلیک کنید.

۲- از بالای صفحه، بر روی “بارگذاری افزونه” کلیک کنید.

۳- روی دکمه “Choose File” کلیک کنید و فایل افزونه را از روی کامپیوتر خود انتخاب کنید و در نهایت بر روی “هم اکنون نصب کن” کلیک کنید.

۴- پس از نصب کامل، بر روی “فعال کردن” کلیک کنید.

توجه: هیچ گاه افزونه ای که خارج از دایرکتوری وردپرس دانلود کرده اید را نصب نکنید، مگر اینکه به نویسنده و یا ارایه دهنده افزونه اعتماد دارید. روزانه اکثر وبسایت های وردپرسی از طریق افزونه های با امنیت کم هک می شوند. دقت داشته باشید که هر افزونه ای که امکان نصب آن وجود دارد، به معنای سالم و امن بودن آن نیست. قبل از نصب هر افزونه، نظرات کاربران دیگر، تعداد نصب های فعال و دیگر موارد که گویای بروز و مورد اعتماد بودن این افزونه می باشد را بررسی کنید.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به نصب افزونه در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .