مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس با معرفی افزونه WP Maintenance Mode

0

ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس یکی از ضروریاتی است که زمان آپدیت و به‌روزرسانی سایت کاربران وردپرسی در حالتی که تغییرات کلی در آن قراراست ایجاد کنید به آن نیاز دارند. با استفاده از صفجه حالت تعمیر وردپرس در یک صفحه‌ای با ظاهر مناسب به بازدیدکنندگان این پیغام را می رسانیم که سایت در دست تعمیر است و به زودی پس از به‌روزرسانی سایت فعالیت را مجددا با قدرت بیشتری از سر خواهید گرفت. ساخت این صفحه همواره در هربار به‌روزرسانی وردپرس و آپدیت سایت لازم خواهد بود، چرا که در این حالت چون مواردی که برای نمایش محتوا و بخش‌های مختلف سایت مورد نیاز هستند برای مدتی به حالت غیرفعال تبدیل می شوند که اگر در این زمان کاربری وارد سایت شود با یک بی نظمی در سایت مواجه خواهد شد که این بی نظمی ممکن است تا اعتماد کاربر رو از سایت شما سلب کند به شکلی که دیگر این کاربر وقتی اسم سایت شما را دید حتی به فکر کلیک کردن برروی لینکی که وارد سایت شما هم شود نکند. حال این مورد را برای کاربری که اولین بار با سایت شما آشنا شده در نظر بگیرید، یک فاجعه رخ داده می دهد .

آکادمی آموزشی اولین دیتا با آموزش و معرفی افزونه ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس بهترین گزینه و مناسب‌ترین راهکارها برای  ساخت صفحه به روزرسانی در وردپرس را به شما معرفی می کند .

آموزش ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس

افزونه‌ WP Maintenance Mode  برای ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۶۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۲ را ازآن خود کند که با استفاده از این افزونه قادر به ساخت صفحه در حال بروز رسانی در وردپرس هستید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید. سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه WP Maintenance Mode

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان حالت تعمیر و نگهداری در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد که با کلیک روی این منو به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد.

آموزش ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس با معرفی افزونه  WP Maintenance Mode

وضعیت : برای اینکه صفحه بروزرسانی در وردپرس نمایش داده شود باید این گزینه را روی حالت فعال شده بگذارید.

Bypass for Search Bots : با استفاده از این گزینه میتوانید امکان نمایش فیلد جستجو را در صفحه به روزرسانی وردپرس فعال یا غیرفعال کنید.

Backend Role : با استفاده از این گزینه میتوانید امکان دسترسی و مشاهده سایت را برای نقش کاربری خاصی فراهم کنید. به عنوان مثال میتوانید نقش کاربری Editor را انتخاب کنید تا کاربرانی که نقش کاربری نویسنده دارند و وارد سایت شدند قادر به مشاهده سایت باشند و صفحه بروزرسانی وردپرس به آنها نمایش داده نشود.

Frontend Role : با استفاده از این گزینه میتوانید امکان دسترسی و مشاهده پیشخوان وردپرس را برای نقش کاربری خاصی فراهم کنید.

Robots Meta Tag : با استفاده از این گزینه میتوانید ایندکس و دسترسی موتورهای جستجو را برای لحظه بروزرسانی در وردپرس فعال یا غیرفعال کنید. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه تاثیر روی نتایج ایجاد نشود این گزینه را روی حالت noindex و nofollow قرار دهید.

تغییر مسیر : اگر قصد دارید کاربران را به صفحه دلخواهی ریدایرکت کنید میتوانید در این فیلد آدرس خود را وارد کنید.

مستثنی : با استفاده از این گزینه میتوانید دسترسی به سایت را بر اساس رنج آی‌پی فراهم کنید تا ip هایی که مجاز به مشاهده سایت هستند مستثنی شوند.

توجه : با استفاده از این گزینه پیغام اخطار در صفحه نمایش داده می‌شود.

لینک پیشخوان : با فعال کردن این گزینه هم دکمه لینک به پیشخوان وردپرس نمایش داده می‌شود.

آموزش ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس با معرفی افزونه  WP Maintenance Mode

عنوان: در عنوان اول نامی که قصد دارید در عنوان صفحه مرورگر نمایش داده شود را وارد کنید و در عنوان دوم هم عنوانی که در بالای صفحه نمایش داده می شود را وارد کنید.

متن: در این بخش متن دلخواه خود را برای نمایش توضیح در صفحه بروزرسانی وردپرس وارد کنید.

انتخاب نوع: با استفاده از این بخش هم ابتدا نوع پس زمینه را انتخاب کنید و سپس از رنگ دلخواه، تصویر دلخواه یا تصاویر پیشفرض افزونه استفاده کنید.

آموزش ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس با معرفی افزونه  WP Maintenance Mode

شمارش معکوس نمایش داده شود؟: با استفاده از این گزینه میتوانید شمارش معکوس برای نمایش زمان اتمام بروزرسانی را نمایش دهید. برای این منظور ابتدا تاریخ شروع را مشخص کنید و سپس از قسمت شمارش معکوس (زمان باقی مانده) مدت زمانی که بروزرسانی طول خواهد کشید را وارد کنید.

اشتراک نمایش داده شود: با استفاده از این گزینه میتوانید فیلد ایمیل برای مطلع شدن از اتمام بروزرسانی را وارد کنید. سپس در فیلد متن متن دلخواه برای وارد کردن ایمیل را وارد کنید.

شبکه‌های اجتماعی: با استفاده از این گزینه میتوانید آیکون شبکه های اجتماعی خود را نمایش دهید. برای این منظور ابتدا گزینه Show social networks را بر روی حالت فعال قرار دهید و سپس Links target را هم روی برگه جدید انتخاب کنید. در نهایت آدرس هر یک از شبکه‌های اجتماعی که از آنها استفاده می‌کنید را وارد کنید.

تماس: با استفاده از این گزینه هم میتوانید آدرس ایمیل خود را برای نمایش دادن وارد کنید تا امکان تماس از طریق ایمیل فراهم باشد.

گوگل انالیتیکس: با استفاده از این گزینه هم میتوانید کد آمارگیر گوگل آنالیتیکس را وارد کنید تا آمار سایت را داشته باشید.

آموزش نحوه ساخت صفحه در حال بروزرسانی در وردپرس

در نهایت پس از ذخیره کردن تنظیمات مشابه تصویر بالا صفحه دمو نمایش داده خواهد شد.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی آموزشی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید تا اقدام به ساخت صفحه بروزرسانی در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .