مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس

0

ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس  به شما امکان ایجاد یک بخش جدایی از نوشته‌ها را در پیشخوان وردپرس  میدهد و شما می توانید محتوای خاصی را در این نوع پست تایپ قرار دهید و با آدرس دلخواه خود در سایت نمایش دهید. وردپرس در حالت عادی از دو نوع پست تایپ برای ایجاد محتوا استفاده میکند که شامل نوشته و برگه هستند. در ساختار نوشته شما میتوانید از طریق پیوندهای یکتا یک آدرس دلخواه برای آن انتخاب کنید و در ساختار برگه هم بر اساس پیوند یکتا اگر برروی نام نوشته باشد آدرس شما با نامک نوشته و اگر روی پیشفرض و یا ساختار دیگر باشد بر اساس آی‌دی نمایش داده میشود. حالا پس از اینکه شما اقدام به نصب افزونه‌هایی مثل ووکامرس یا EDD می‌کنید یک پست تایپ جدید وردپرس به سایت شما اضافه میشود که برای افزودن محتوا در این بخش به قسمت محصولات مراجعه می‌کنید و برای نمایش هم آدرس شما شامل product یا downloads می باشد که از نوشته و برگه در سایتتان جداست.

آکادمی اولین دیتا پس از تعریف و آشنا کردن شما با ساختار پست تایپ سفارشی وردپرس به معرفی افزونه ای می پردازد که با استفاده از آن قادر هستید  هر نوع پست تایپ دلخواه در وردپرس اضافه کنید و با یک پیوند یکتای دلخواه و سفارشی در وردپرس ازآن استفاده کنید.

آموزش ساخت پست تایپ در وردپرس

افزونه‌ Custom Post Type UI در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته تا بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۶ را ازآن خود کند  که با استفاده از آن میتوانید اقدام به ایجاد پست تایپ دلخواه در وردپرس کنید. برای استفاده از افزونه پست تایپ وردپرس ابتدا بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شده و سپس با استفاده از آنچه در نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس می دانید اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه Custom Post Type UI

پس  از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام CPT UI افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه افزونه در پیشخوان سایت وردپرس خود شوید.

آموزش ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس

Post Type Slug: در این فیلد پیوند یکتای دلخواه خود را برای پست تایپ دلخواهی که قصد ایجاد آن را دارید وارد کنید.

Plural Label: در این فیلد عنوان منوی اصلی در پیشخوان وردپرس برای نمایش این پست تایپ را وارد کنید.

Singular Label: در این فیلد هم عنوان دلخواه خود را برای زیر منوی این پست تایپ وارد کرده و در نهایت روی دکمه Add post Type کلیک کنید تا پست تایپ شما ایجاد شود.

آموزش ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس

حالا مشابه تصویر بالا در قسمت Additional Lables نام دلخواه خود را برای بخش‌های گوناگون پست تایپی که ایجاد کردید را وارد کنید تا در پیشخوان وردپرس نمایش داده شود. این نام‌ها شامل عناوینی هستند که در بخش‌های گوناگونی مثل عنوان پست تایپ، بخش‌های مدیریتی در صفحه همه، عناوین در صفحه ویرایشگر پست تایپ و… را شامل میشوند.

آموزش ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس

Show in Nav Menus: این گزینه به شما امکان استفاده از این نوع پست تایپ در فهرست وردپرس را خواهد داد تا در منوهای سایت خود ازآن استفاده کنید.

Has Archive: از این گزینه میتوانید تا برای آرشیو این نوع پست تایپ از پیوند دلخواه استفاده کنید. در صورت خالی گذاشتن از آرشیو پیشفرض وردپرس استفاده خواهد شد.

Exclude From Search: اگر قصد داریدامکان جستجو در این نوع پست تایپ سفارشی باشد و از بخش نوشته‌ها جدا باشد این گزینه را برروی حالت true بگذارید.

Menu Icon: از این بخش میتوانید تا آیکون دلخواه خود را برای نمایش در منوی پیشخوان وردپرس برای این نوع پست تایپ انتخاب کنید. کافیست تا آدرس آیکون آپلود شده در اندازه ۲۰*۲۰ پیکسل را در این فیلد قرار دهید.

Supports: از این بخش هم میتوانید تا امکان استفاده از نظرات، تصویر شاخص، نمایش نویسنده و… را که بسته به امکانات سایت شما میتواند مختلف باشد انتخاب کنید تا در این پست تایپ شود ازآن استفاده کرد.

Built-in Taxonomies: از این قسمت هم میتوانید امکان استفاده از دسته‌بندی وردپرس و برچسب وردپرس را به این نوع پست تایپ دهید تا از این دو قابلیت هم برای ایجاد ساختار منظم پست تایپی که ایجاد کردید استفاده کرد.

در نهایت بر روی دکمه ذخیره تغییرات که کلیک کنید خواهید دید که منوی پست تایپ دلخواه شما در پیشخوان وردپرس با عنوانی که وارد کردید نمایش داده خواهد شد. حالا روی منوی پست تایپ سفارشی ساخته شده کلیک کنید تا به صفحه افزودن مورد جدید در این پست تایپ هدایت شده و مشابه تصویر زیر جزییات محتوای خود را برای پست تایپ سفارشی که ساخته اید  وارد کنید.

آموزش ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس

همانطور که در تصویر میبینید پیوند یکتا در این پست تایپ به صورتی که انتخاب کردید خواهد بود که در اینجا از کلمه Movieدر پیوند یکتا مطالبی که در این نوع پست تایپ قصد استفاده از آن را دارم وارد کردیم. اگر به صفحه نمایش ویدئو هم مراجعه کنید خواهید دید که به همین صورت خواهد بود.

آموزش ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس

حالا برای اینکه بتوانید تا از قابلیت taxonomie یا همان دسته‌بندی و برچسب دلخواه در این افزونه استفاده کنید کافیست تا به زیر منوی Add/Edit Taxonomies مراجعه کرده و درست مثل تصویر زیر جزییات دسته‌بندی و برچسب خود را انتخاب کنید.

آموزش ساخت post type در وردپرس و استفاده از پست تایپ سفارشی در وردپرس

با فعال کردن تیک گزینه‌های Attach to Post Type هم میتوانید تا این تاکسونومی‌های ساخته شده را در این نوع پست تایپ وردپرس استفاده کنید که در اینجا ما فقط میخواهیم تا در بخش ویدئوها ازآنها استفاده کنیم. حالا همانطور که مشاهده می‌کنید پس از افزودن تاکسونومی با مراجعه به ویرایشگر باکسی با عنوان وارد شده اضافه شده که میتوانید ازآن استفاده کنید و درست مانند برچسب زدن ویژگی‌هایی که برای این تاکسونومی قابل استفاده هستند را وارد کنید. در نمونه زیر  یک taxonomie برای افزودن بازیگران در هر ویدئو انتخاب کردیم.

ساخت post type در وردپرس

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم  مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به ساخت پست تایپ سفارشی در وردپرس و کار با post type وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .