مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش قراردادن بنر و تبلیغات در پست های وردپرس

0

یکی از راه‌های در آمدزایی در وردپرس قرار دادن تبلیغات در نوشته وردپرس که بیشتر سایت‌های محتوا محور از آن استفاده می‌کنند. در واقع میتوان گفت اولین متد هر سایت برای درآمدزایی ابتدا از تبلیغات و قرار دادن رپورتاژ آگهی شروع می‌شود. یکی از موثرترین راه‌ها برای تبلیغات هم قرار دادن تبلیغ در بین نوشته است. چرا که بیشتر بازدیدکنندگان یک سایت از سمت موتورهای جستجو راهی سایت می‌شوند و از طرفی بخاطر اینکه اهمیت لود سایت در موبایل افزایش پیدا کرده دیگر این روزها تبلیغات در موبایل کمتر نمایش داده میشود تا سرعت سایت در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد. بنابراین اثری از تبلیغات بنری و متنی که در قالب ابزارک در هدر، سایدبار و فوتر سایت قرار می‌گیرند وجود ندارد و بهترین مکان برای تبلیغ در بین نوشته خواهد بود.

در این آموزش آکادمی اولین دیتا با معرفی افزونه و قطعه کدی می پردازد که با استفاده از این آموزش میتوانید با نحوه گذاشتن تبلیغ در نوشته وردپرس آشنا شده و پلن تبلیغاتی خود را برای قرار دادن تبلیغات در سایتتان تعریف کنید تا کسانی که تمایل به درج آگهی در سایت شما را دارند از آن استفاده کنند.

آموزش قراردادن بنر و تبلیغات در پست های وردپرس

افزونه‌  Insert Post Ads برای گذاشتن تبلیغات در نوشته وردپرس در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون موفق به کسب بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و ۴٫۴ امتیاز شده است  که با استفاده از این افزونه قادر به درج تبلیغات در بین نوشته‌های وردپرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه ابتدا برروی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه Insert Post Ads

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Post Adverts در پیشخوان وردپرس سایتتان اضافه میشود که با کلیک بر روی این منو میتوانید به صفحه افزودن تبلیغ در نوشته وردپرس مراجعه کنید. پس از ورودبه این صفحه بر روی دکمه Add New کلیک کنید تا اولین تبلیغ را برای گذاشتن در نوشته وردپرس اضافه کنید.

آموزش قراردادن بنر و تبلیغات در پست های وردپرس

Advert Title: در این فیلد یک نام دلخواه برای تبدیل خود قرار دهید.

Advert code: در این فیلد کد تبلیغ خود را قرار دهید. این فیلد امکان استفاده از کدهای HTML را برای اضافه کردن تبلیغ در نوشته وردپرس خواهد داد.

Display the advert: از این بخش مکان دلخواه برای قرار دادن تبلیغ را انتخاب کنید. این بخش شامل سه گزینه است که به ترتیب عبارتند از:

 1. Before Content: در صورت انتخاب این گزینه تبلیغ قبل از اولین خط شروع محتوای نوشته نمایش داده می‌شود.
 2. After Paragraph Number: در صورت انتخاب این گزینه فیلد دیگری باز می‌شود که باید در آن شماره پاراگراف دلخواه خود را وارد کنید تا پس  از این پاراگراف تبلیغ نمایش داده شود. در مثال بالا من پاراگراف ۳ را انتخاب کردم، بنابراین پس از اینکه پاراگراف سوم در متن نوشته به اتمام برسه محتوای تبلیغ نمایش داده خواهد شد.
 3. After Content: در نهایت با انتخاب این گزینه هم تبلیغ پس از اینکه محتوای نوشته به اتمام برسد نمایش داده خواهد شد.

حال در نهایت بعد از اینکه روی دکمه انتشار کلیک کنید به صفحه اصلی از نوشته‌ها در وردپرس که مراجعه کنید مشابه تصویر زیر خواهید دید که تبلیغ شما در مکان انتخابی نمایش داده خواهد شد.

آموزش قراردادن بنر و تبلیغات در پست های وردپرس

برای حذف تبلیغ هم کافیست تا به صفحه Post Adverts مراجعه کرده و درست مانند نوشته هر تبلیغ را با انتخاب گزینه انتقال به زباله‌دان از حالت انتشار خارج کنید تا  نمایش داده نشود.

نمایش تبلیغ بین نوشته وردپرس با کدنویسی

اگر تمایلی به استفاده از افزونه ندارید میتوانید با استفاده از کدنویسی تبلیغ دلخواه خود را در بین نوشته وردپرس قرار دهید. برای این منظور باید کدهای زیر را در مکان مناسبی از فانکشن قالب خود قرار دهید. ابتدا وارد هاست خود شده و سپس روی گزینه file manager کلیک کنید تا به مسیر مدیریت فایل در هاست هدایت شوید. حالا به مسیر public_html/wp-content/themes/ مراجعه کرده و وارد پوشه قالبی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید شوید. حالا در این مرحله به دنبال فایل functions.php بگردید و در نهایت با راست کلیک کردن روی فایل و انتخاب گزینه Edit در هاست سی پنل به صفحه ویرایش فایل مراجعه کنید. حالا کدهای زیر را مکان مناسبی از این فایل قرار دهید.

دقت کنید قبل از ایجاد هر تغییری در فایل فانکشن قالب یک نسخه کپی از آن تهیه کنید تا در صورت بروز خطا سریعا با جایگزین کردن کدهای قبلی مشکل را برطرف کنید.

<?php
//Insert ads after second paragraph of single post content.
add_filter( 'the_content', 'prefix_insert_post_ads' );
function prefix_insert_post_ads( $content ) {
  $ad_code = '<div>Ads code goes here</div>';
  if ( is_single() && ! is_admin() ) {
    return prefix_insert_after_paragraph( $ad_code, 2, $content );
  }
  return $content;
}
// Parent Function that makes the magic happen
function prefix_insert_after_paragraph( $insertion, $paragraph_id, $content ) {
  $closing_p = '</p>';
  $paragraphs = explode( $closing_p, $content );
  foreach ($paragraphs as $index => $paragraph) {
    if ( trim( $paragraph ) ) {
      $paragraphs[$index] .= $closing_p;
    }
    if ( $paragraph_id == $index + 1 ) {
      $paragraphs[$index] .= $insertion;
    }
  }
  return implode( '', $paragraphs );
}

همانطور که در قطعه کد بالا میبینید در خط ۵ که عبارت Ads code goes here قرار دارد را پاک کرده و به جای این عبارت عینا کدهای HTML خود را برای نمایش تبلیغ قرار داده و در خط هفتم هم که به صورت $ad_code, 2, $content می باشد به جای عدد ۲ عدد دلخواه خود را قرار دهید که نشان دهنده شماره پاراگراف است و فایل را ذخیره کنید. در این صورت تبلیغ شما بعد از پاراگرافی که تعیین کردید نمایش داده خواهد شد.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از اون توانسته باشید که اقدام به گذاشتن تبلیغ بین نوشته وردپرس بکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .