مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش محافظت از ایمیل کاربران دربرابر اسپمر وردپرس

محافظت از ایمیل وردپرس در برابر اسپمر وردپرس یکی از عمده‌ترین مشکلاتی بوده که همه کاربران وردپرسی با آن مواجه هستند. حتی خلاص شدن از دست اسپمرها محدود به وردپرس نبوده و همه کاربران را در سطح اینترنت مورد تهدید قرار می‌دهد. کافی است تا ایمیل خود را در بخشی از محتوای نظرات وردپرس، محتوای یک صفحه از وبلاگ و… درج کنید تا اسپمرها ایمیل شما را یافته و شروع به ارسال ایمیل اسپم کنند. ایمیل‌هایی که علاوه بر اسپم میتوانند امنیت شما را هم تحت الشعاع قرار دهند و با ایجاد فایل‌های مخرب سعی در سوء استفاده کنند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه محافظت از ایمیل وردپرس در برابر اسپمرها می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید ایمیل‌هایی که در هر بخش از سایت وردپرسی خود وارد میکنید به صورت اینکد شده درج کنید تا اسپمرها قادر به جمع آوری و شناسایی ایمیل در سایت شما نباشند.

آموزش محافظت از ایمیل وردپرس

افزونه Email Encoder Bundle – Protect Email Address  برای دیکد کردن ایمیل در وردپرس می باشد که با استفاده از آن میتوانید اقدام به محافظت از ایمیل‌های خود در وردپرس کنید.این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۴۰۷ شده است که با استفاده از آن میتوانید اقدام به دیکد کردن ایمیل در وردپرس کرده و از کلیه ایمیل‌هایی که در نوشته‌ها، برگه‌ها، نظرات و کلیه بخش‌های وردپرس استفاده می شود به صورت دیکد شده درج شوند تا افرادی که با استفاده از نرم افزارهای جمع آوری ایمیل اقدام به جمع کردن ایمیل از سایت ها می‌کنند قادر به مشاهده و دریافت ایمیل‌ها نباشند و به همین صورت بتونید از ارسال اسپم در وردپرس جلوگیری کنید. برای استفاده از افزونه Email Encoder Bundle – Protect Email Address برروی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس کنید.

دانلود افزونه Email Encoder Bundle

پس از نصب و فعال سازی افزونه محافظت از ایمیل در وردپرس مشابه تصویر زیر منویی با نام Email Encoder Bundle در پیشخوان سایت وردپرسی شمااضافه میشود که با مراجعه به این منو میتوانید به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

آموزش محافظت از ایمیل کاربران دربرابر اسپمر وردپرس

Choose what to protect: با استفاده از این قسمت میتوانید نوع محافظت از ایمیل‌های خود را که در سه حالت قابل استفاده است را انتخاب کنید. که به ترتیب به صورت زیر هستند.

  • محافظت از ایمیل وردپرس در حالتی که با استفاده از تگ a لینکدار شده‌اند
  • جایگذاری ایمیل‌ها به صورت ایمیل محافظت شده
  • جایگذاری ایمیل‌های موجود در فیلدهای مختلف با ایمیل محافظت شده

Apply on: در این قسمت میتوانید انواع صفحات و پست‌تایپ دلخواه وردپرس خود را که در آنها از ایمیل استفاده کردید را مشخص کنید که شامل مواردی مانند  نوشته وردپرس و برگه وردپرس، نظرات و ابزارک‌ها هستند را محافظت کنید.

Choose protection method: از این قسمت میتوانید نوع محافظت ایمیل وردپرس را انتخاب کنید که در سه نوع JS Rot۱۳، JS Escape و Html Encode می‌باشند.

Exclude posts: با استفاده از این فیلد میتوانید نوشته و یا برگه‌های دلخواهی را تعیین کنید تا محافظت ایمیل در آنها غیرفعال شود. برای این مورد کافیست ID نوشته و یا برگه مورد نظر را در آن وارد کرده و هر آی‌دی را با کاراکتر کاما انگلیسی از هم جدا کنید تا در اینگونه صفحات محافظتی بر روی ایمیل‌های وردپرس اعمال نگردد.

پست های مرتبط

Use shortcodes in widgets: با فعال کردن این گزینه امکان استفاده از شورت کد برای محافظت از آدرس ایمیل وردپرس فراهم خواهد شد و میتوانید در ابزارک‌های وردپرس هم هر زمان که ایمیلی را وارد کردید از آن ایمیل در برابر اسپمرهای وردپرس محافظت کنید.

Use deprecated names: با استفاده از این بخش هم میتوانید از شورت‌کدهای موجود در ابزارک خود استفاده کنید.

آموزش محافظت از ایمیل کاربران دربرابر اسپمر وردپرس

همانطور که در آموزش ساخت rss وردپرس و نحوه تعمیر فید در وردپرس معرفی شدبا استفاده از فید میتوانید مطالب یک سایت را دریافت کنید. حالا وقتی شما از ایمیل هایی که در جای جای وردپرس استفاده کرده باشید این ایمیل‌ها در فید وردپرس هم نمایان خواهند شد. بنابراین لازم است تا از ایمیل وردپرس در صفحه خوراک وردپرس هم محافظت کنید که با مراجعه به قسمت RSS settings میتوانید این کار را انجام بدهید.

Protect emails in RSS feeds: با فعال کردن این گزینه آدرس ایمیل‌های موجود در RSS سایت محافظت شده و هرگاه کاربرانی که مطالب را از طریق RSS دنبال می‌کنند برروی لینک یا آدرس ایمیل کلیک کنند به صورت اینکد شده برای آنها نمایش داده خواهد شد.

Remove shortcodes from RSS feeds: با استفاده از این گزینه هم شورت‌کدهای موجود در فید وردپرس حذف خواهند شد.

آموزش محافظت از ایمیل کاربران دربرابر اسپمر وردپرس

Check “succesfully encoded”: با فعال کردن این گزینه هرگاه ایمیلی با موفقیت محافظت شود پیغامی برای مدیر سایت نمایش داده خواهد شد که پیشنهاد می شوداین گزینه را غیرفعال کنید، چرا که روزانه ممکن است ایمیل‌های متعددی ارسال شود.

Choose admin menu position: با استفاده از این گزینه میتوانید منوی افزونه را در بخش تنظیمات به عنوان زیر منو قرار داده و یا اینکه همچنان در حالت پیشفرض در منوی اصلی پیشخوان آن را مشاهده کنید.

آموزش محافظت از ایمیل کاربران دربرابر اسپمر وردپرس

با استفاده از فرمی که در این بخش قرار دارد میتوانید ایمیل دلخواهی را وارد کرده و توسط این فرم اقدام به اینکد کردن ایمیل در وردپرس کنید. برای این منظور کافیست آدرس ایمیل خود را وارد کرده و سپس نوع محافظت ایمیل را از بخش Encode Methode انتخاب کرده و بر روی دکمه Create protected mail link کلیک کنید تا کد اینکد شده برای ایمیل تولید شده و با کپی این کد در هر بخشی که می خواهید،می توانید از ایمیل اینکد شده استفاده کنید.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به محافظت از ایمیل‌های وردپرس در برابر اسپم اقدام کنید.

نظرات بسته شده است .