مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش محدود کردن دسترسی نویسنده به دسته بندی خاص در وردپرس

0

محدود کردن دسترسی نویسنده به دسته بندی خاص در وردپرس میتواند در جهت تولید محتوای بهینه‌تر، سایت شما را نسبت به رقبا در رتبه بالاتری قرار دهد. فرض کنید که سایتی دارید که انواع مختلفی از نوشته در موضوعات گوناگون را هر روزه منتشر می‌کنید، مطمئنا برای تولید محتوا در وردپرس شما نیاز به یک گروه از نویسندگان دارید که اقدام به ارسال نوشته در وردپرس کنند. اما آیا به نظر شما هر نویسنده‌ای این صلاحیت را دارد که در دسته‌بندی گوناگون اقدام به ارسال نوشته در وردپرس کند؟ جواب منفی است. به دلیل اینکه تولید محتوا یکی از مهم‌ترین نکات برای بالا آمدن در نتایج جستجو است، پس لازم است محتوایی که تولید می‌کنید علاوه بر رعایت نکات سئو و بهینه سازی کاملا تخصصی باشد و با یک دید مناسب تهیه شده باشد، بنابراین برای اینکه قدرت محتوای خود را بالا ببرید میتوانید نویسندگان را در دسته‌بندی هایی که تخصص کافی در آن زمینه دارند محدود کنید تا به سایر دسته بندی‌ها در وردپرس دسترسی نداشته و امکان ارسال نوشته جدا از دسته بندی که در نظر گرفتید وجود نداشته باشد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه برای محدود کردن نویسنده به دسته بندی در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید دسترسی نویسنده به دسته بندی در وردپرس را محدود کنید تا در سایر دسته بندی‌های موجود در سایت قادر به ارسال نوشته نباشند. بنابراین تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش محدود کردن دسترسی نویسنده به دسته بندی در وردپرس

افزونه Restrict Author Posting  برای محدودیت نویسنده در دسته بندی وردپرس می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۶٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۳٫۹ را ازآن خود کند.با استفاده از افزونه Restrict Author Posting میتوانید اقدام به محدود کردن نویسنده به دسته بندی خاص در وردپرس کنید. برای استفاده از این افزونه لازم است ابتدا برروی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید و سپس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه Restrict Author Posting

پست های مرتبط

پس از از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر برای مدیریت کاربران در وردپرس به منوی کاربران در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید، خواهید دید که بخشی با عنوان Restrict the categories in which this user can post to در صفحه ویرایش کاربر در وردپرس اضافه شده که با استفاده از این بخش میتوانید دسته بندی مورد نظر برای ارسال مطالب توسط نویسندگان را در وردپرس انتخاب کرده و کاربر انتخابی را صرفا محدود به این دسته بندی در وردپرس کنید.

آموزش محدود کردن دسترسی نویسنده به دسته بندی خاص در وردپرس

همانطور که در تصویر هم میبینید با استفاده از این افزونه میتوانید دسترسی نویسنده را به چند دسته بندی محدود کنید تا صرفا در دسته بندی های انتخابی اقدام به ارسال نوشته در وردپرس کند. با فعال کردن تیک گزینه Restrict using his/her own file in Media هم میتوانید کاری کنید که نویسنده صرفا به تصاویری که خود آپلود کرده دسترسی داشته باشد و با غیرفعال بودن این گزینه میتواند به کلیه تصاویر موجود در رسانه وردپرس که توسط سایر کاربران هم آپلود شده دسترسی داشته و ازآنها استفاده کند.

آموزش محدود کردن دسترسی نویسنده به دسته بندی خاص در وردپرس

حالا همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید پس از ذخیره تنظیمات پروفایل، کاربر انتخابی صرفا قادر به دسترسی دسته بندی هایی می باشد که برای وی انتخاب کردید و سایر دسته بندی‌ها به وی نمایش داده نمیشود و نمیتواند محتوایی جدا از دسته بندی که انتخاب کردید ارسال کند.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به محدود کردن نویسنده در دسته بندی وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .