مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

0

با افزونه نوتیفیکیشن وردپرس می توانید اقدام به ارسال پیغام‌های وب پوش در سایت خود کنید و در قالب یک اعلان پیغام‌هایی برای اطلاع رسانی در مرورگر کاربران ارسال کنید. ارسال هشدار و نوتیفیکیشن در وردپرس قابلیتیست که این روزها در بسیاری از وبسایت‌ها مشاهده می کنید که پس از ورود به سایت پنجره‌ای در مرورگر باز شده و از شما میخواهدبا پذیرفتن ارسال اعلان در وردپرس پیغام‌هایی که از طرف مدیر سایت ارسال میشود را در مرورگر به صورت notification وردپرس دریافت کنید. کاربران و بازدیدکنندگان یک سایت هم میتوانند با عضویت در دریافت اعلان وردپرس در مرورگر خود به صورت نوتیفیکیشن اعلان‌های ارسالی که توسط مدیر سایت ارسال میشود را دریافت و مشاهده کنند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی یک سرویس آنلاین برای ساخت پیغام هشدار و نوتیفیکیشن در وردپرس می پردازد که با استفاده از این سایت میتوانید در مرورگر برای کاربرانی که عضو دریافت هشدار وردپرس میشوند اعلان ارسال کنید و آنها را از جشنواره‌های فروش و تخفیف‌هایی که برای محصولات خود در نظر گرفتید، به‌روزرسانی مطالب سایت و… مطلع کنید.

آموزش ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

onesignal نام این سرویس آنلاین در زمینه ارسال هشدار در وردپرس می‌باشد که با عضویت در این سایت و ساخت یک App قادرید تا از طریق مرورگر برای کاربران و بازدیدکنندگانی که در لیست دریافت هشدار در وردپرس عضو شده‌اند اقدام به ارسال notification در وردپرس کنید. برای این منظور ابتدا به آدرس https://onesignal.com مراجعه کنید و سپس مشابه تصویر زیر روی دکمه Log In که در بالای سایت و در گوشه سمت راست قرار دارد کلیک کنید تا در سایت ثبت نام کرده و یک اکانت ایجاد کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

برای عضویت در سایت میتوانید تا مشابه تصویر بالا با وارد کردن ایمیل، رمز و نام شرکت خود را در این سایت ثبت نام کنید و در نهایت پس از اینکه ایمیلی ارسال شد روی لینک تایید ایمیل کلیک کنید تا عضویت شما در سایت تایید شده و وارد پنل کاربری در این سایت شوید و یا اینکه با استفاده از حساب کاربری که در گوگل، گیت هاب و یا فیسبوک با چند کلیک ساده در این سایت ثبت نام کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

حالا پس از ثبت نام در سایت و ورود به حساب کاربری در بخش پس زمینه سایت روی باکس Add New App کلیک کنید تا مشابه تصویر بالا پنجره افزودن اپ جدید برایتان باز شود و اطلاعات سایت خود را در این اپ برای ارسال هشدار در وردپرس وارد کنید. همانطور که در تصویر میبینید ابتدا یک نام برای اپ خود  انتخاب کنید و سپس روی دکمه Create کلیک کنید. پس از کلیک منتظر بمانید تا برنامه شما ایجاد شده و سپس مشابه تصویر زیر در برنامه ایجاد شده به منوی App Settings مراجعه کنید. این سایت امکانات دیگری هم علاوه بر اساس هشدار در وردپرس در اختیار شما قرار میدهد، بنابراین از آنجایی که قصد ارسال هشدار در مرورگر وردپرس را داریم برروی دکمه configure که در باکس Web Push Platforms قرار دارد کلیک کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

پس از کلیک روی دکمه configure وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر خواهید شد که در این مرحله از آنجایی که ما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنیم گزینه Website Builder را انتخاب کرده و سپس از بین لیست سیستم‌های مدیریت محتوایی که وجود دارد وردپرس را انتخاب کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

حالا پس از اینکه وردپرس را انتخاب کردید در باکس بعدی مشابه تصویر زیر باید اطلاعات مربوط به سایت را که شامل نام سایت، آدرس سایت، لوگو مورد نظر برای نمایش در پیغام هشدار و نوع استفاده خود را برای ارسال هشدار در وردپرس انتخاب کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

Site Name: در این فیلد نام سایت خود را وارد کنید.

Site URL: در این فیلد آدرس کامل سایت خود را به همراه http:// وارد کنید. در صورتی که اقدام به نصب SSL در وردپرس کردید و امکان استفاده از ssl در کلیه صفحات وردپرس شما فراهم می باشد حتما دقت کنید که آدرس خود را با https:// وارد کرده باشید.

Default Icon URL: در این فیلد هم آدرس آیکون برای نمایش در پیغام هشدار وردپرس را در اندازه ۱۹۲*۱۹۲ پیکسل وارد کنید.

در صورتی که از ssl در تمامی صفحات سایت وردپرسی خود استفاده می‌کنید نیازی به فعال کردن My site is not fully HTTPS ندارید، اما اگر سایت شما دارای ssl نیست این گزینه را فعال کرده و سپس مشابه تصویر عنوانی برای ساب دامنه انتخاب کنید تا اعلاناتی که در وردپرس ارسال میشود از طریق آدرسی که در سایت signal با دامنه os.tc قرار دارد از طریق این ساب دامنه انتخابی برای کاربران شما ارسال شود. در نهایت روی دکمه Save که در انتهای صفحه قرار دارد کلیک کنید.

پست های مرتبط

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

حالا همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید یک APP ID و یک API KEY مختص سایت ما ایجاد شده که برای ارسال هشدار در وردپرس باید از آنها استفاده کنیم، پس از کپی کردن این دو کد در انتهای صفحه روی Finish کلیک کنید. برای استفاده از ارسال هشدار در وردپرس میتوانید تا این دو کد را استفاده کنید و یا اینکه از افزونه رسمی این سایت که در مخزن وردپرس قرار دارد استفاده کنید. اگر تمایلی به استفاده از افزونه ندارید کافیست تا کد زیر را در مکان مناسبی از فایل header.php قالب خود قرار دهید. برای این منظور وارد هاست خود شده و سپس به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کرده و وارد پوشه قالبی که از اون در سایت خود استفاده می‌کنید شوید و فایلی با نام header.php را جستجو کنید. سپس کد زیر را قبل از تگ بسته </head> قرار دهید.

<script src="https://cdn.onesignal.com/sdks/OneSignalSDK.js" async='async'></script>
<script>
var OneSignal = window.OneSignal || [];
OneSignal.push(["init", {
appId: "YOUR_APP_ID",
autoRegister: false, /* Set to true to automatically prompt visitors */
subdomainName: 'SUBDOMAIN_NAME',
httpPermissionRequest: {
enable: true
},
notifyButton: {
enable: true /* Set to false to hide */
}
}]);
</script>

همانطور که در این قطعه کد میبینید در خط پنجم به جای YOUR_APP_ID کدی که با عنوان APP ID از این سایت دریافت کردید را وارد کنید و در خط هفتم نیز به جای SUBDOMAIN_NAME آدرس ساب دامنه انتخابی در وبسایت onesignal را وارد کرده و فایل مورد نظر را ذخیره کنید.

افزونه نوتیفیکیشن وردپرس

افزونه‌ OneSignal – Free Web Push Notifications برای ارسال هشدار در وردپرس می باشداین افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۵۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۶ را ازآن خود کند.با استفاده از افزونه OneSignal – Free Web Push Notifications میتوانید نسبت به ارسال هشدار در وردپرس اقدام کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس  اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه OneSignal – Free Web Push Notifications

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام OneSignal Push در پیشخوان وردپرس سایتتان اضافه میشود، بر روی اون کلیک کنید به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و قبل از هر کاری کدهای API دریافتی را در تنظیمات افزونه وارد کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

حالا با ذخیره تنظیمات در افزونه قابلیت ارسال هشدار در وبسایت شما فراهم شده و میتوانید اقدام به ارسال اعلان و ارسال notification در وردپرس کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

برای ارسال هشدار هم میتوانید با مراجعه به اکانت خود در سایت onesignal از قسمت New Massage اقدام کنید و مراحل را به ترتیب پیش رفته و یک اعلان در سایت خود ارسال کنید. پس از مراجعه به این منو ابتدا از بخش Audience مخاطبین خودرا انتخاب کنید. مخاطبین میتوانند شامل همه افراد، افراد خاص و یا در حالت تست باشند، سپس روی دکمه next کلیک کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

پس از این مرحله میتوانید تا تنظیمات دلخواه خودتون را برای هر مرورگر وارد کنید. به عنوان نمونه میتوانید از آیکون‌های دلخواه برای هر مرورگر گوگل کروم و یا فایرفاکس استفاده کنید. با استفاده از Launch URL هم میتوانید کاری کنید با کلیک روی نوار اعلان کاربران به صفحه‌ای که تعیین کردید هدایت شوند. Time to Live هم این امکان را به شما میدهد تا تعداد روزهایی که هر اعلان برای هر آی‌پی منقضی شده و از نو نشان داده شود را مشخص کنید.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

در نهایت تنظیمات مربوط به ارسال هشدار را مشخص کرده و روی دکمه CONFIRM کلیک کنید تا بر اساس این زمانبندی که برای کاربران تعیین کردید اعلانات در مرورگر برای بازدیدکنندگان سایت ارسال شود.

آموزش نحوه ارسال هشدار و نوتیفیکیشن مرورگر در وردپرس

امیدوارم که این آموزش آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به ارسال هشدار و نوتیفیکیشن در وردپرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .