مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه استفاده از تصاویر Unsplash در وردپرس

0

استفاده از تصاویر سایت unsplash  که از تصاویر مناسب و با کیفیت می باشد میتواند تاثیر بسیار خوبی بر روی سایت و وبلاگ شما داشته باشد.به جای استفاده از تصاویری که هر یک از ما در ابتدا از تصاویر گوگل که دیگران نیز ازآنها استفاده کرده اند می توانیم از تصاویر سایت unsplash  استفاده کنیم از کیفیت مطلوب برخوردار هستند. با استفاده از این سایت میتوانید به تصاویری با کیفیت بر اساس دسته بندی موضوعی که وجود دارد دسترسی پیدا کرده و بر اساس قوانین کپی رایت که در این سایت وجود دارد امکان استفاده از تصاویر را دارید و میتوانید در هر سایتی ازآنها استفاده کنید.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه‌ای میپردازد که با استفاده از API سایت unsplash میتوانید تصاویر را بدون اینکه نیاز باشد به این سایت مراجعه کنید مستقیما در رسانه وردپرس ببینید و باز هم بدون اینکه نیاز به دانلود و آپلود تصاویر باشد با یک کلیک اقدام به آپلود تصاویر از آدرس در وردپرس کنید.

استفاده از تصاویر unsplash در وردپرس

افزونه‌ Instant Images – One Click Unsplash Uploads برای آپلود تصاویر از آدرس در وردپرس با استفاده از سایت Unsplash.com می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۱۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۳ را ازآن خودکند.با استفاده از افزونه‌ Instant Images – One Click Unsplash Uploads میتوانید بدون نیاز به دانلود و آپلود اقدام به دریافت تصویر از آدرس در وردپرس کرده و مستقیما با استفاده از آدرس تصاویر را در وردپرس آپلود کنید. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کرده و پس از ورود به صفحه افزونه در مخزن وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید.

دانلود افزونه Instant Images

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Instant Images در بخش رسانه وردپرس اضافه میشود که با استفاده از این منو میتوانید به صفحه افزونه برای جستجوی تصاویر با کیفیت در وردپرس و آپلود تصاویر از آدرس در وردپرس هدایت شوید.

آموزش نحوه استفاده از تصاویر Unsplash در وردپرس

همانطور که داخل تصویر میبینید سه فیلتر وجود دارد:

  • New: با استفاده از این فیلتر میتوانید جدیدترین تصاویر را که کاربران در سایت Unsplash.com منتشر کردند را ببینید.
  • Popular: با استفاده از این فیلتر میتوانید محبوب‌ترین تصاویر را بر اساس امتیازی که کاربران ثبت کردند مشاهده کنید.
  • Oldest: با استفاده از این فیلتر هم میتوانید تصاویر را بر اساس قدیمی‌ترین عکس‌هایی که آپلود شده ببینید.

آموزش نحوه استفاده از تصاویر Unsplash در وردپرس

حالا بر روی دکمه Settings کلیک کنید تا پنجره بالا باز شود. همانطور که میبینید دو گزینه با نام‌های Max Image Upload Width و Max Image Upload Height قرار دارند که با استفاده از این گزینه میتوانید به ترتیب حداکثر و حداقل اندازه برای آپلود تصاویری که از این بخش انتخاب می‌کنید را مشخص کنید تا اگر تصویری بزرگتر از این اندازه‌ها بود توسط ابزار برش تصویر رسانه وردپرس به شکلی برش داده شود که بیشتر و کمتر از این اندازه‌های تعیین شده نباشد. در نهایت پس از مشخص کردن اندازه‌ها بر حسب پیکسل روی دکمه Save Settings کلیک کنید.

پست های مرتبط

با استفاده از باکس سرچ که در صفحه افزونه وجود دارد میتوانید کلمات کلیدی مورد نظرتان برای تصاویری که قصد دارید در وردپرس آپلود کنید را وارد کرده و در نهایت یک بار دکمه اینتر را بزنید تا لود تصاویر از سایت unsplash آغاز شده و هر تصویری که مناسب می باشد را برای استفاده در وردپرس انتخاب کنید. در نهایت هر تصویری که دوست داشتید در رسانه وردپرس آپلود کنید کافیست یک بار روی عکس کلیک کنید تا از طریق آپلود از آدرس وردپرس در رسانه وردپرس اپلود شود، بدون اینکه نیاز به دانلود و آپلود تصویر داشته باشید. پس از کلیک روی هر تصویر چند لحظه منتظر بمانید تا ابتدا دانلود شودو سپس بعد از resize کردن در رسانه وردپرس بر اساس تنظیماتی که برای آپلود عکس قرار دارد با اندازه‌های مختلف آپلود شود.

آموزش نحوه استفاده از تصاویر Unsplash در وردپرس

سپس با مراجعه به صفحه ویرایشگر نوشته میبینید که دکمه‌ای با نام instant images در کنار دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای وردپرس به ویرایشگر اضافه میشود که با کلیک روی این دکمه پنجره زیر باز شده و به همین ترتیب میتوانید در صفحه ویرایش نوشته هم به حجم بزرگی از این تصاویر دسترسی داشته باشید. اگر قصد راه اندازی سایت گالری عکس با وردپرس دارید، این افزونه میتوانددست شما را در قرار دادن تصاویر با کیفیت و زیبا بازتر بگذارد و به راحتی هر عکس مرتبط را داخل نوشته‌ها قرار دهید.

رفع خطای آپلود نشدن تصویر در رسانه وردپرس

پس از نصب این افزونه ممکن است هنگامی که روی هر تصویر کلیک می‌کنید که در رسانه وردپرس آپلود شود با خطای Unable to download image to server, please check your server permissions مواجه شوید که دلیل آن عدم داشتن دسترسی کافی برای آپلود فایل در هاست می باشد و برای این منظور باید اقدام به تغییر سطح دسترسی فایل ها در سی پنل کنید و برای پوشه این افزونه سطح دسترسی را روی ۷۵۵ قرار دهید. برای این منظور ابتدا وارد هاست خود شده و سپس روی File Manager کلیک کنید.

آموزش نحوه استفاده از تصاویر Unsplash در وردپرس

پس از اینکه وارد فایل منیجر هاست شدید به مسیر public_html/wp-content/uploads مراجعه کنید. خواهید دید که پوشه‌ای با نام instant-images اضافه شده که باید بررسی کنید ببینید سطح دسترسی یا همان Permissions بر روی چه عددی قرار دارد.

آموزش نحوه استفاده از تصاویر Unsplash در وردپرس

همانطور که در عکس بالا هم میبینید هنگام نصب افزونه این سطح دسترسی روی ۱۳۴ می باشد که لازم است آن را به ۷۵۵ تغییر داد. بنابراین روی پوشه راست کلیک کرده و گزینه Change Permissions را انتخاب کنید. پس از این مرحله پنجره زیر باز میشود که با فعال و غیرفعال کردن تیک گزینه‌ها مشابه تصویر سطح دسترسی ۷۵۵ نشان داده می شود که با کلیک روی Change Permissions تنظیمات سطح دسترسی روی این پوشه ذخیره خواهند شد.

آموزش نحوه استفاده از تصاویر Unsplash در وردپرس

حالا مجددا اگر امتحان کنید میبینید که خطای Unable to download image to server, please check your server permissions نمایش داده نمیشود و به راحتی بر روی هر تصویر که کلیک کنید در رسانه وردپرس آپلود خواهد شد.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش توانسته باشید تصاویر سایت unsplash.com را بدون نیاز به دانلود و آپلود در وردپرس جستجو کرده و با استفاده از قابلیت آپلود از آدرس که این افزونه در اختیارتان قرار میدهد هر تصویر دلخواه را در رسانه وردپرس آپلود کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .