مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه افزودن ادمین در وردپرس با FTP

0

گاهی امکان دارد سایت شما به هر دلیلی هک شود و یا به دلیل استفاده از قالب و افزونه نامناسب دسترسی به پیشخوان وردپرس وجود نداشته باشد و شما رمز ورود به پیشخوان وردپرس را از دست داده باشید،  در این حالت بازیابی رمز عبور و ایجاد رمز جدید حتی با استفاده از ابزار برای ورود به سایت امکان پذیر نمی باشد.  اما گاهی ممکن است شما به ایمیلتان دسترسی نداشته باشید و یا به هر دلیل دیگری لینکی که برای تعیین رمز ورود برای شما ارسال میشود در دسترس نیست.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به آموزش نحوه افزودن ادمین در وردپرس با FTP می پردازد که با استفاده از این کار میتوانید با داشتن اطلاعات FTP  هاست خود و با افزودن یک قطعه ساده کاربری را به عنوان مدیر، نویسنده، مشترک، مشارکت کننده و یا هر نقشه کاربری که در مورد نظر شماست در وردپرس تعریف کنید. پس اگر شما هم به دنبال این هستید تا کاربری را با استفاده از اکانت اف تی پی در سایت خود اضافه کنید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش نحوه افزودن ادمین در وردپرس با FTP

در این روش کافیست قطعه کد زیر را به فایل فانکشن(functions.php) قالب خود اضافه کنید و با تغییراتی که بر روی این کد انجام میدهید هرکاربری را با نقش کاربری که در نظر دارید به سایت خود اضافه کنید. دقت کنید که برای استفاده از این روش شما حتما نیاز به اکانت اف تی پی هاست خود دارید. البته اگر تا به حال اکانت اف تی پی در هاست خود نساختید نیازی نیست نگران باشید، شما میتوانید با مراجعه به هاست و پیدا کردن فایل فانکشن هم به صورت مستقیم این کار را انجام داده و یک کاربر به سایت خود اضافه کنید.

برای شروع کار ابتدا لازم است به مسیری که وردپرس را در آن نصب کردید مراجعه کنید. اگر وردپرس را در دامنه اصلی سایت خود نصب کردید به مسیر /public_html/ wp-content/themes/  در هاست مراجعه کرده و وارد پوشه قالبی که روی سایت شما فعال است شوید، سپس در این پوشه فایلی با نام functions.php را جستجو کنید و کادر زیر را در مکان مناسبی از این فایل قرار دهید. چه در صورتی که از FTP استفاده می‌کنید و چه با استفاده از ورود مستقیم به هاست کافیست با هر یک از این ابزار به مسیر ذکر شده مراجعه کنید.

پست های مرتبط
function wpb_admin_account(){
$user='admin';$pass='academy.firstdata';$email='[email protected]';
if (!username_exists($user) && !email_exists($email)){
$user_id = wp_create_user($user,$pass,$email);
$user = new WP_User($user_id);
$user->set_role('administrator');}}
add_action('init','wpb_admin_account');

همانطور که در کد بالا مشاهده میکنید، از متغییر user برای نام کاربری، متغییر pass برای تنظیم رمز عبور یا پسورد کاربر جدید و در نهایت از متغییر email برای تنظیم آدرس ایمیل یا پست الکترونیکی یوزر جدیدخود استفاده کنید. یعنی برای کد بالا کافیست به جای عبارات وارد شده در خط دوم گزینه مد نظر خود را به صورت زیر وارد کنید.

  • برای نام کاربری به جای admin نام کاربری دلخواه خود را وارد کنید. (این نام کاربری نباید از قبل در سایت وجود داشته باشد)
  • برای رمز عبور به جای academy.firstdata رمز دلخواه خود را وارد کنید.
  • و در نهایت برای ایمیل به جای [email protected] ایمیل خود را وارد کنید.

برای تنظیم سطح دسترسی در وردپرس نیز میتوان در خط ششم با تغییر مقدار تابع set_role بجای دسترسی administrator که برای مدیر مورد استفاده قرار میگیرد از سطوح editor ، author ، contributor و subscriber استفاده کرد کنید تا کاربری که اضافه میکنید به ترتیب یکی از نقش‌های کاربری مشارکت کننده، نویسنده، ویرایشگر و مشترک برای وی تعیین شود.

پس از قرار دادن کد در فانکشن و ذخیره آن، حال میتوانید با استفاده از مشخصات مدیر جدید که در این کد قرار دادید وارد پیشخوان وردپرس شوید. دقت کنید که بلافاصله پس از ورود در وردپرس و اطمینان از اینکه اکانت شما ساخته شده است، کدهایی را که در فانکشن قرار دادید  را حذف کنید چون کاربر جدید ایجاد شده و دیگر نیازی به آنها نیست همچنین ممکن است به دلیل تلاش وردپرس جهت ساخت کاربری که عملا ساخته شده و وجود دارد با خطا در پیشخوان یا افزایش مصرف منابع سرور و هاست روبرو شوید.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به ساخت مدیر و افزودن اکانت مدیر در وردپرس با ftp اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .