مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه افزودن دکمه تماس با ما چسبان در وردپرس

0

ساخت دکمه تماس با ما چسبان یکی از امکاناتی می باشد که وردپرس در اختیار کاربران قرار داده است تا دکمه‌ای را به صورت چسبان در استایل‌های گوناگون و در صفحات دلخواه انتخاب کنید تا در وردپرس نمایش داده شود و کاربرانی که با موبایل وارد سایت شما میشوند با کلیک برروی این دکمه بتوانند به برنامه تلفن در گوشی خود هدایت شده و با شماره تلفنی که مشخص کردید تماس گرفته و ارتباط برقرار کنند.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه‌ای می پردازد که با استفاده ازآن میتوانید دکمه تماس چسبان در وردپرس ساخته و اقدام به ارائه پشتیبانی وردپرس و گفتگوی آنلاین در وردپرس کنید تا کاربران موبایلی با کلیک بر روی این برنامه بتوانند با شما تماس گرفته و ارتباط برقرار کنند.

آموزش ساخت دکمه تماس با ما چسبان در وردپرس

افزونه Call Now Button برای ساخت دکمه تماس با ما چسبان در وردپرس می باشد  که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۴٫۹ شده است با استفاده از این افزونه میتوانید در تمامی صفحات و یا برخی از صفحات سایتتان دکمه تماس چسبان وردپرس را نمایش دهید و هر زمان که کاربران موبایلی بر روی دکمه تماس کلیک کنند به برنامه تلفن هدایت شده و قادر هستند با شما تماس تلفنی برقرار کنند. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

دانلود افزونه Call Now Button

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Call Now Button در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد که با کلیک بر روی این دکمه به صفحه تنظیمات افزونه برای افزودن  شماره تماس و تعیین استایل آن هدایت خواهید شد تا دکمه تماس تلفنی در وردپرس را نمایش دهید.

آموزش نحوه افزودن دکمه تماس با ما چسبان در وردپرس

Button status: حالا برای اینکه دکمه تماس در صفحات شما فعال شده و نمایش داده شود و از طرفی دیگر می توانید تنظیمات آن را شخصی سازی کنید ابتدا تیک این گزینه را فعال کنید. هر زمان که لازم نداشتید میتوانید تیک این گزینه را بردارید تا دکمه تماس تلفنی چسبان در وردپرس در سایت نمایش داده نشود.

Phone number: در این فیلد شماره تلفن خود را مشابه نمونه به همراه کد کشور که برای ایران ۹۸+ می باشد وارد کنید تا در صورت کلیک برروی دکمه تماس چسبان در وردپرس زمانیکه کاربران موبایلی به برنامه تلفن در گوشی خود هدایت شوند با این شماره تماس گرفته شود.

Button text: اگر مایل هستید تا متن دلخواهی را در کنار آیکون دکمه تماس چسبان در وردپرس نمایش دهید میتوانید در این فیلد وارد کنید. به عنوان نمونه میتوانید از عبارت‌هایی مانند تماس با ما، سوالی دارید و… استفاده کتید تا در کنار آیکون دکمه نمایش داده شود.

سپس بر روی گزینه Advanced settings کلیک کنید تا سایر تنظیمات که شامل موارد زیر می باشد برای شما نمایش داده شده و آنها را شخصی سازی کنید.

Button color: با استفاده از این گزینه رنگ دلخواه خود را برای نمایش دکمه تماس در وردپرس انتخاب کنید.

Position: با استفاده از این گزینه میتوانید مکان دلخواه خود را برای نمایش دکمه تماس در وردپرس مشخص کنید تا در سمت راست، چپ، وسط چین و یا دکمه تمام عرض نمایش داده شود.

Click tracking: با استفاده از این قابلیت میتوانید یکی از این گزینه‌ها را استفاده کنید تا از آمار و ارقام و تعداد کلیک‌هایی که روی این دکمه انجام میگیرد با استفاده از سرویس گوگل آنالیتیکس وردپرس مطلع شده و امکان مشاهده آمار را برای دکمه چسبان در وردپرس داشته باشید.

Limit appearance: این گزینه این امکان را به شما میدهد تا نمایش دکمه تماس چسبان در برخی صفحات را غیر فعال کنید. برای این منظور کافیست ابتدا آی‌دی نوشته وردپرس یا برگه وردپرس که قصد دارید را وارد کنید. دقت کنید که در صورت داشتن ID بیشتر از یک مورد هر آی‌دی را با یک کاراکتر کاما انگلیسی از هم جدا کنید و سپس به ترتیب زیر عمل کنید.

  • Limit to these posts and pages: در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید نمایش دکمه تماس چسبان در وردپرس صرفا محدود به این نوشته‌ها و برگه‌ها بوده و در آنها نمایش داده خواهد شد و در سایر برگه‌ها و نوشته‌های سایت امکان نمایش دکمه چسبان وردپرس وجود نخواهد داشت.
  • Exclude these posts and pages: در صورتی هم که این گزینه را انتخاب کنید دکمه تماس چسبان وردپرس در تمامی صفحات سایت به جز برگه‌ها و نوشته‌هایی که آی‌دی آنها را وارد کردید نمایش داده شده و در نوشته و برگه تعیین شده امکان نمایش دکمه چسبان وردپرس وجود نخواهد داشت.

Back to old button design: با فعال کردن این گزینه هم میتوانید از طراحی افزونه برای نسخه قبلی آن استفاده کنید که پیشنهاد می‌کنیم این گزینه را فعال نکنید، چرا که طراحی نسخه جدید افزونه بهتر از اولی خواهد بود.

آموزش نحوه افزودن دکمه تماس با ما چسبان در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید دکمه تماس در وردپرس مشابه تصویر بالا نمایش داده شده و کاربران موبایلی هر زمان که بر روی این دکمه کلیک کنند به برنامه تلفن در گوشی خود هدایت شده و قادر به ایجاد تماس تلفنی با شماره‌ای که وارد کردید خواهند بود.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به نمایش دکمه تماس چسبان در وردپرس اقدام کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .