مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

0

افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس این امکان را به شما میدهد تا نسبت به اضافه کردن فیلد دلخواه در برگه تسویه حساب ووکامرس اقدام کنید و علاوه بر اطلاعات پیشفرض مشتری که شامل نام، ایمیل، آدرس و… هستند اطلاعات دیگری را از مشتری دریافت کنید. به عنوان نمونه ممکن است شما برای محصولی که در فروشگاه خود قرار دادید عملیات نصب و راه‌اندازی کالا توسط خود شما انجام بگیرد و در صورتی که مشتری که خریدی انجام داده و اقدام به نصب آن کرده باشد دیگر کالای خریداری شده فاقد ضمانت خواهد بود. درست مشابه لوازم خانگی که شرکت‌ها شرط استفاده از ضمانت را نصب و راه اندازی توسط خود میدانند و اگر توسط شخص دیگه نصب شود فاقد ضمانت نامه خواهد بود. بنابراین ممکن است بخواهید اطلاعات دیگری را از مشتری دریافت کنید.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه فیلد دلخواه در ووکامرس می پردازد که با استفاده از این افزونه قادر هستید به ساخت انواع فیلد در برگه تسویه حساب ووکامرس پرداخته و اطلاعات دیگری را از مشتریان هنگام خرید محصول در برگه تسویه حساب دریافت کنید.

آموزش نحوه افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

افزونه WooCommerce Checkout Field Editor  برای افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس می باشد. این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۶۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۸ را ازآن خود کند. با استفاده از افزونه WooCommerce Checkout Field Editor قادر به ساخت فیلد دلخواه در برگه تسویه حساب ووکامرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه لازم است ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در ووکامرس کنید.

دانلود افزونه WooCommerce Checkout Field Editor

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Checkout Form در منوی ووکامرس اضافه میشود،‌ بر روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

آموزش نحوه افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

حالا همانطور که در تصویر میبینید کلیه فیلدهای مربوط به تسویه حساب ووکامرس نمایش داده میشوند که علاوه بر اینکه قابلیت اضافه کردن فیلد وجود دارد با استفاده از دکمه Edit میتوانید فیلدهای پیشفرض ووکامرس را ویرایش کنید. همچنین با استفاده از دکمه‌های Remove، Enable و Disable میتوانید به ترتیب نسبت به فعال، حذف و غیرفعال سازی فیلدهای پیشفرض ووکامرس در برگه تسویه حساب ووکامرس اقدام کنید.

اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس

حالا برای اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس ابتدا بر روی دکمه آبی رنگ Add field کلیک کنید تا در پنجره باز شده مشابه تصویر زیر اطلاعات فیلد جدید تسویه حساب در ووکامرس را انتخاب کنید. در این نمونه قصد داریم یک فیلد برای دریافت نام کاربری توییتر قرار دهیم تا آی‌دی کاربران را به دست آورده و با استفاده از توییتر اقدام به ارائه پشتیبانی محصولات خودکنیم.

آموزش نحوه افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

type: با استفاده از این گزینه ابتدا نوع فیلد خود را برای نمایش در برگه تسویه حساب ووکامرس انتخاب کنید، این فیلد میتواند در حالت متنی یا گزینه‌ای باشد که کاربران آن را انتخاب کنند و یا اینکه در حالت متنی که متن را در آن وارد کنند.

name: در این فیلد نامی که برای فیلد ووکامرس در نظر دارید نمایش داده شود را وارد کنید.

پست های مرتبط

label: در این گزینه نام فیلد را وارد کنید تا در بالای فیلد نمایش داده شود.

placeholder: در این فیلد متن نگهدارنده را برای فیلد وارد کنید، متن نگهدارنده همان متنی می باشد که داخل کادر به عنوان یک نمونه نشان داده می شود که با کلیک نشانگر ماوس بر روی آن کادر خالی می شود.

class: اگر قصد دارید تا از کلاس استایل دلخواه در این فیلد استفاده کنید کافیه کلاسی که در استایل تعریف کردید را در این فیلد وارد کنید تا روی فیلدی که در حال ساختنش هستید اعمال بشه.

validation: در صورتی که فیلد مورد نظر ایمیل یا شماره موبایل باشه با انتخاب آن از این گزینه میتوانید از قابلیت اعتبار سنجی برای اینکه این نوع فیلد درست است یا خیر استفاده کنید تا کاربران حتما از فرمت درست برای شماره یا ایمیل استفاده کنند.

Required: با استفاده از این گزینه میتوانید اقدام به ضروری کردن فیلد برای پر کردن در برگه تسویه حساب کنید.

Display in Emails: اگر مایل بودید تا اطلاعات فیلد هنگام خرید به همراه فیلد پیشفرض در ووکامرس در قالب ایمیل برای کاربران ارسال شود این گزینه را فعال کنید.

Display in Order Detail Pages: با استفاده از این گزینه هم میتوانید اقدام به نمایش فیلد در جزییات برگه تسویه حساب ووکامرس کنید. حالا که جزییات فیلد را وارد کردید روی دکمه Add New Field کلیک کنید تا فیلد ساخته شده در برگه تسویه ووکامرس اضافه شود.

افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس | اضافه کردن فیلد دلخواه در برگه تسویه حساب

در نهایت پس از ساخته شدن فیلد اگر به صفحه تسویه حساب مراجعه کنید میبینید که فیلد اضافه شده و از مشتری خواسته می شود این فیلد را هم به همراه سایر فیلدهای ووکامرس پر کرده و تکمیل کند. پس از اینکه سفارشی هم به صورت کامل دریافت شده و هزینه آن پرداخت شد اگر به صفحه مشاهده جزییات سفارش در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید میبینید که اطلاعات فیلد وارد شده در صفحه جزییات سفارش نمایش داده خواهد شد.

آموزش نحوه افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

غیرفعال کردن فیلد تسویه حساب در ووکامرس

در صورتی که قصد داشتید تا هر یک از فیلدهای ووکامرس که در برگه تسویه حساب نشان داده می شود را مخفی کنید تا مشتریان هنگام خرید اطلاعاتی را در آن وارد نکنند کافیست فیلد مورد نظر را انتخاب کرده و روی دکمه Disable کلیک کنید.

آموزش نحوه افزودن فیلد دلخواه در ووکامرس

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به اضافه کردن فیلد دلخواه در ووکامرس اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .