مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

0

انتشار خودکار مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی یکی از نیازهای هر وبسایت برای دریافت بازدید بیشتر کاربران می باشد زیرا با استفاده از آن می توان از طریق شبکه‌های اجتماعی که طیف وسیعی از کاربران را در خود  دارند بازدیدکننده دریافت کرده و علاوه بر این از مزیت‌هایی که با انتشار مطالب در شبکه‌های اجتماعی از نظر سئو و بهینه سازی برایشان به ارمغان می آورد و می توانند  رتبه و جایگاه بهتری کسب کنند. اما به دلیل نبود وقت کافی و یا اینکه به دلیل فیلترینگ اعمال شده بر روی بیشتر شبکه‌های اجتماعی که از نظر گوگل مهم هستند بسیاری از مدیران سایت‌ها به این کار تمایلی نشان نمیدهند، بنابراین دست به دامان افزونه‌های وردپرس شده و با استفاده از افزونه انتشار خودکار مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی سعی بر این دارند تا به صورت خودکار این کار را انجام داده و اقدام به ارسال خودکار مطالب در شبکه‌های اجتماعی کنند.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به معرفی افزونه‌ای برای انتشار خودکار مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی میپردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید وبسایتتان را به شبکه‌های اجتماعی متصل کرده و از طریق آن به محض اینکه نوشته‌ای ارسال کردید و یا اینکه نوشته‌ای را به‌روزرسانی کردید به صورت خودکار لینک و عنوان نوشته در شبکه اجتماعی دلخواه شما منتشر شود.

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی

افزونه WordPress to Buffer  برای اشتراک گذاری خودکار مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی می باشد این افزونه  در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۶٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۳٫۹ را ازآن خود کند.با استفاده از افزونه WordPress to Buffer  قادر به ارسال خودکار مطالب وردپرس به شبکه‌های اجتماعی هستید. برای استفاده از این افزونه کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه WordPress to Buffer

پس از نصب و فعال سازی افزونه پیغام زیر برای شما به نمایش در می آید که لازم است بر روی گزینه Click here to Authorize کلیک کنید.

انتشار خودکار مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی با افزونه

پس از کلیک بر روی این دکمه به وبسایت بافر هدایت میشوید که صفحه زیر برای شما نمایش داده میشود، حالا روی یکی از گزینه‌های توییتر، فیسبوک یا لینکدین کلیک کنید تا اکانتتان در این سایت با استفاده از شبکه اجتماعی ساخته شود.

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

در اینجا از فیسبوک برای اینکار استفاده می‌کنیم بنابراین پس از اینکه برروی دکمه Sign in with facebook کلیک کنید و وارد اکانت فیسبوک خود شدید پنجره زیر به نمایش در می آید که باید برای اجازه دسترسی بر روی دکمه Continue with کلیک کنید.

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

پس از این مرحله در صورتی که صفحه فیسبوک داشته باشید مشابه تصویر زیر باز میشود که از شما میخواهد اتصال از طریق صفحه به اکانت انجام گیرد و یا اینکه از طریق پروفایل عمومی شما که بسته به نیازتان میتوانید از هر یک از این گزینه‌ها استفاده کنید.

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

در اینجا چون دسترسی از طریق پروفایل عمومی را انتخاب کردیم مجددا به مرحله قبل هدایت میشویم که باید باز هم روی continue as کلیک کنیم تا به پروفایل متصل شده و تصویر زیر نمایش داده شود. در اینجا پرسیده می شود که آیا تمایلی دارید که بافر یک پست بر روی پروفایل شما ارسال کند تا ببینید مطالبی که از طریق این افزونه ارسال میشود به چه شکلی خواهند بود؟

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

در صورت تمایل میتوانید بر روی دکمه OK کلیک کنید تا پستی منتشر شود در غیر اینصورت بر روی Not now کلیک کنید. پس از این مرحله به صفحه زیر هدایت می شوید که ایمیل شما نشان داده شده و حالا میخواهد تا یک رمز برای اکانت خود انتخاب کنید.

پست های مرتبط

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

حالا پس از اینکه وارد اکانت شدید به پیشخوان وردپرس برگردید و مجددا برروی گزینه Click here to Authorize کلیک کنید.

انتشار خودکار مطالب وردپرس در شبکه های اجتماعی با افزونه

پس از کلیک روی این گزینه مجددا وارد سایت بافر میشوید که در اینجا برای اشتراک گذاری خودکار مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی از شما میخواهد که دسترسی وردپرس را به بافر دهید، بنابراین مشابه تصویر زیر روی دکمه Allow Access کلیک کنید.

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

پس از این مرحله وارد پیشخوان وردپرس میشوید که در اینجا با تصویر زیر رو به رو خواهید شد. دقت کنید که برای اتصال باید دقیقا مشابه تصویر زیر پیغام موفقیت آمیز بودن اتصال به شما نمایش داده شود.

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

حالا باید روی تب نوشته‌ها کلیک کنید تا وضعیت و نحوه ارسال خودکار مطالب در شبکه‌های اجتماعی را مشخص کنید. پس  از کلیک برروی این گزینه تصویر زیر باز میشود که میتوانید شخصی سازی دلخواه برای انتشار خودکار مطالب خود را داشته باشید.

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

حالا همانطور که در تصویر میبینید در بالا اکانت فیسبوک نمایش داده میشود و در پایین هم دو کادر برای انتشار خودکار مطالب در شبکه‌های اجتماعی. کادر اول که با عنوان publish  میبینید هنگام انتشار نوشته جدید بعد از اینکه نوشته منتشر شد به صورت خودکار با فرمتی که انتخاب کردید نوشته را به شبکه اجتماعی مورد نظرتان ارسال خواهد کرد.

و در کادر دوم که با عنوان Update قرار دارد هر بار که نوشته‌ای را به‌روزرسانی کنید اینبار میتوانید با عنوان به‌روزرسانی نوشته پس از اینکه پست به‌روز شد به صورت خودکار در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. حالا برای نحوه نمایش و ارسال پست میتوانید با استفاده از تگ‌هایی که در لیست بازشو انتخاب میکنید اطلاعات بیشتری از نوشته انتخاب کنید که این تگ‌ها شامل موارد زیر هستند:

  1. Site Name: با استفاده از این تگ میتوانید عنوان سایت خود را در پستی که در شبکه اجتماعی وارد میشود را ذکر کنید.
  2. Post Title: با استفاده از این تگ میتوانید عنوان نوشته‌ای که در پست منتشر شده در شبکه اجتماعی وارد میشود را نمایش دهید.
  3. Post Excerpt: با استفاده از این تگ میتوانید خلاصه نوشته‌ای که در پست منتشر شده در شبکه اجتماعی وارد میشود را نمایش دهید.
  4. Post Content: با استفاده از این تگ میتوانید محتوای کامل نوشته‌ای که در پست منتشر شده در شبکه اجتماعی وارد میشود را نمایش دهید.
  5. Post Date: با استفاده از این تگ میتوانید تاریخ انتشار نوشته‌ای که در پست منتشر شده در شبکه اجتماعی وارد میشود را نمایش دهید.
  6. Post URL: و در نهایت با استفاده از این تگ هم میتوانید آدرس نوشته‌ای که در پست منتشر شده در شبکه اجتماعی وارد میشود را نمایش دهید.

حالا پس از اینکه فرمت دلخواه خود را برای انتشار و به‌روزرسانی نوشته در شبکه اجتماعی وارد کردید روی دکمه Save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شده و از این پس هر نوشته‌ای که منتشر میکنید به صورت خودکار در وردپرس به شبکه اجتماعی که انتخاب می‌کنید ارسال شود.

آموزش نحوه انتشار خودکار مطالب در شبکه های اجتماعی

حالا برای اینکه بتوانید اتصال به سایر شبکه‌های اجتماعی را هم فراهم کنید کافیست وارد سایت buffer.com شده و به همین ترتیب دسترسی به سایر شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، لینکدین، گوگل پلاس، اینستاگرام و پینترست را انجام دهید تا امکان ارسال پست در این شبکه‌های اجتماعی را هم داشته باشید. پس از کلیک روی دکمه Connect به صفحه دسترسی در شبکه اجتماعی مورد نظر هدایت میشوید که تنها کافیست دسترسی را برای سایت بافر مانند فیسبوک تایید کنید و سپس به تنظیمات افزونه برگشته و از بخش نوشته‌ها برای شبکه اجتماعی دیگر هم پستی که میخواهید به صورت خودکار منتشر شود را با استفاده از تگ‌ها شخصی سازی کنید.

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به ارسال خودکار مطالب به شبکه‌های اجتماعی در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .