مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه انتقال فرم تماس ۷ به گرویتی فرم

0

انتقال از فرم تماس ۷ به گرویتی فرم یکی از قابلیت‌هایی است که برای شروع به استفاده از افزونه گرویتی فرم به آن نیاز دارید. معمولا پس از یک جستجوی ساده برای ساخت فرم تماس در هر سایتی به نتجه استفاده از این فرم ساز می رسیم و از طرف دیگر چون سایت‌های فارسی زبان کمتر به فرم ساز گرویتی فرم پرداختند از این افزونه پیشرفته و با حال برای ساخت فرم بی اطلاع می‌مانیم.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله شما را با افزونه گرویتی فرم وردپرس آشنا می کند و همچنین استفاده از فرم ساز پیشرفته را آموزش می دهد.

آیا برای استفاده از فرم ساز گرویتی فرم قابلیتی وجود داردکه فرم‌هایی که با افزونه فرم تماس ۷ ساختیم را به گرویتی فرم منتقل کرد؟ آیا قابلیتی برای انتقال فرم تماس ۷ به گرویتی فرم وجود دارد که نیاز نباشد کارهای ساخت فرم را از ابتدا برای طراحی فرم خود در افزونه گرویتی فرم هم انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله،اینچنین امکانی برای افزونه گرویتی فرم وجود دارد که با استفاده از یک افزونه جانبی و کم حجم میتوانید فرم‌هایی که با افزونه فرم تماس ۷ ساختید را به افزونه Gravity Forms منتقل کنید. تا پایان این آموزش همراه باشید تا با نحوه انجام این کار آشنا شوید.

آموزش نحوه انتقال از فرم تماس ۷ به گراویتی فرم

در ابتدا لازم است افزونه گرویتی فرم را نصب و فعال کرده باشید. کافیست به مقاله دانلود رایگان افزونه گرویتی فرم مراجعه کرده و قبل از هر کاری افزونه گراویتی فرم را از گیت‌هاب دانلود کرده و نصب کنید. پس از اینکه افزونه را نصب کردید و تنظیمات افزونه گرویتی فرم را در وردپرس انجام دادید حالا باید افزونه جانبی که برای انتقال از فرم تماس ۷ به گراویتی فرم می باشد را در وردپرس نصب کنید.

افزونه Contact Form 7 Gravity Forms Importer برای انتقال فرم از فرم تماس ۷ به گراویتی فرم می باشد این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۷۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۲٫۸ را ازآن خود کند. برای نصب و فعال سازی افزونه Contact Form 7 Gravity Forms Importer بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید.

دانلود افزونه انتقال از فرم تماس ۷ به گرویتی فرم

پس برای انتقال فرم در وردپرس به گراویتی فرم  لازم است سه افزونه زیر را به صورت نصب شده و فعال در وردپرس داشته باشیم:

  • افزونه فرم تماس ۷
  • افزونه گرویتی فرم فارسی
  • افزونه Contact Form 7 Gravity Forms Importer

پس از نصب و فعال سازی افزونه Contact Form 7 Gravity Forms Importer مشابه تصویر زیر منویی با نام CF7 Import در منوی فرم‌ها گرویتی فرم اضافه میشود که با رفتن به این منو میتوانید اقدام به انتقال فرم تماس ۷ به گرویتی فرم کنید.

پست های مرتبط

آموزش نحوه انتقال فرم تماس ۷ به گرویتی فرم

همانطور که در تصویر میبینید ابتدا باید از بین لیس فرم تماس‌هایی که با افزونه فرم تماس ۷ وردپرس ساختید یکی از فرم‌هایی که قصد انتقال به گرویتی فرم دارید را انتخاب کنید. سپس تیک گزینه Attempt to parse input labels from form HTML code را فعال کنید تا برچسب‌های ورودی فرم تجزیه و تحلیل شوند. با فعال کردن تیک گزینه Combine Name & Address fields هم امکان ترکیب کردن فیلدهای آدرس که شامل کد پستی، شهر، خیابان و… هستند فراهم خواهد شد. حالا برروی دکمه Import from contact form 7 کلیک کرده و منتظر بمانید. پس از انجام عمل انتقال در این مرحله پیغامی مشابه زیر نمایش داده میشود که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن انجام عمل انتقال می باشد که باید برروی بخش لینک شده کلیک کنید تا به صفحه ویرایش فرم هدایت شوید.

انتقال از فرم تماس 7 به گراویتی فرم | مهاجرت از فرم تماس 7 به گرویتی فرم

پس از کلیک روی لینک به صفحه ویرایش فرم در گرویتی فرم هدایت میشوید که میتوانید فرم خود را ویرایش کرده و هر جزییاتی که برای هر کدام از فیلدهای فرم قصد اضافه کردنشان را دارید تا از امکاناتی که فرم تماس ۷ نداشته را با افزونه گرویتی فرم فارسی به فرم اضافه کنید.

آموزش نحوه انتقال فرم تماس ۷ به گرویتی فرم

در نهایت پس از اینکه فرم را بروزرسانی کردید کافیست به صفحه ویرایش برگه‌ای که فرم تماس ۷ رو در آن قرار دادید مراجعه کنید. مشابه تصویر زیر میبینید که دکمه‌ای با نام افزودن فرم اضافه شده که باید برای اضافه کردن و نمایش فرم طراحی شده با گرویتی فرم روی این دکمه کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود.

آموزش نحوه انتقال فرم تماس ۷ به گرویتی فرم

با فعال کردن گزینه فعالسازی Ajax قابلیت لود آجاکس برای فرم فراهم می شود و برای اینکه عنوان و توضیحات داخل فرم نشان داده نشود تیک این دو گزینه را غیرفعال کنید. در نهایت بر روی دکمه فرم را قرار دهید کلیک کنید تا شورت کد به برگه اضافه شود و برگه را منتشر کنید. پس از انتشار برگه فرم انتقال داده شده از فرم تماس ۷ به گرویتی فرم مشابه تصویر زیر قابل مشاهده و استفاده است که میتوانید هر نوع فیلد و اطلاعات دیگه که گرویتی فرم در اختیارتان قرار میدهد به فرم اضافه کنید.

آموزش نحوه انتقال فرم تماس ۷ به گرویتی فرم

امیدوارم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش توانسته باشید اقدام به انتقال فرم تماس ۷ به گرویتی فرم در وردپرس کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .