مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

0

با تغییر دامنه ی سایت امکان تغییر در ظاهر سایت وردپرس وجود دارد و ممکن است  اجزای مختلفی هنوز بر روی آدرس دامنه ی قبلی باشند بنابر این وردپرس همچنان به دنبال مسیر قبلی بوده و وقتی آن را نمیابد با مشکل بهم ریختگی و عدم نمایش صحیح و لود سایت مواجه خواهید شد. برای رفع این مشکل راه حل های بسیاری وجود دارد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله نحوه تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت و همچنین به معرفی  راهکاری که نیازی به استفاده از پلاگین ها و سایر موارد را نداشته وبسیار ساده نیز می باشد را خدمت شما دوستان گرامی آموزش می دهد پس در ادامه ی این آموزش با ما همراه باشید.

نحوه ی تغییر نام دامنه ی قبلی سایت وردپرسی به نام دامنه ی جدید :

  1. وارد هاست خود شوید
  2. phpMyAdmin را باز کنید

change-url-in-wordpress-domain-1

  1. دیتابیس مربوط به وردپرس را انتخاب کنید تا جداول آن باز شوند
  2. جدول wp-option را انتخاب نمایید تا رکورد های آن باز شوند

آموزش نحوه تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

پست های مرتبط
  1. حال می بایست دو رکورد با نام های SiteUrl و HomeURL را بیابید که معمولا در همان ابتدا ی رکود ها هر دو گزینه قابل رویت می باشند
  2. سپس مقادیر هر دو قسمت را با نام دامنه ی جدید جایگزین کنید (قبل از تغییر از نام فعلی در صورتیکه ممکن است فراموش کنید کپی بگیرید)
  3. پس از اینکه نام دامنه ی جدید را در هر دو مورد جایگزین کردید، مجدد بر روی نام دیتابیس مورد نظر کلیک کنید و سپس به سربرگ SQL بروید
  4. در این بخش می توانید کد ها و دستورات مورد نظر خود را تایپ و اجرا کنید، دستور ذیل را به صورت کامل کپی و در قسمت کد وارد کنید

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘oldSite.com/’, ‘www.newSite.com/’)

در بخش oldSite.com نام دامنه ی قبلی را وارد کرده و در بخش newSite.com نیز نام دامنه ی جدید را وارد نمایید.

آموزش نحوه تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

  1. پس از اطمینان از صحت کد وارد شده می بایست بر روی دکمه ی Go جهت اجرای کد کلیک کنید. با این دستور تمامی لینک های داخلی وب سایت شما نیز بروز شده و به آدرس جدید منتقل خواهند شد.
  2. در آخر نیز وارد بخش مدیریت وب سایت شده و از نویگیشن کنار صفحه ، تنظیمات، همگانی را فراخوانی نمایید و اطمینان یابید بخش SiteURL و HomeURL نیز به شکل صحیح تنظیم شده باشند.

آموزش نحوه تغییر آدرس url های سایت وردپرسی پس از تغییر آدرس دامنه سایت

پس از اجرای مراحل فوق تمامی لینک های سایت شما اصلاح شده و به دامنه ی جدید بروزرسانی خواهند شد و مشکلی در لود سایت نخواهید داشت.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب و پیشرفته است، این سیستم مدیریت محتوا جهت ارائه بهترین بازخورد به مدیران سایت ها و سازگاری با تمام قالب ها و افزونه های پیشرفته و موجود در سطح اینترنت، به یک هاست کاملا بهینه و مناسب برای وردپرس نیازمند است، بنابراین از شما دعوت به عمل می آوریم از سرویس های خارق العاده هاست اختصاصی وردپرس اولین دیتا دیدن فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .