مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس و استفاده از رنگبندی دلخواه برای پیشخوان وردپرس یکی از راه‌ها برای تغییر ظاهر پیشخوان وردپرس می باشد که برای سفارشی سازی پیشخوان وردپرس مورد اتفاده می باشد. در حالت عادی پیشخوان وردپرس با چند رنگبندی مختلف در دسترس است که میتوانید به دلخواه رنگبندی را تغییر داده و از یکی از ترکیب رنگ‌های موجود در پیشخوان وردپرس استفاده کنید. اما اگر بخواهید تا از رنگ دلخواه در پیشخوان وردپرس استفاده کنید در حال حاضر چنین امکانی درآن تعبیه نشده است و لازم است از افزونه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس برای این کار استفاده کنید.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به نحوه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس ، همچنین مراحل استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس پس از آن هم به معرفی افزونه‌ای ساده و کاربردی برای تغییر رنگ پیشخوان وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید استایل پیشخوان وردپرس را هم در برخی از مکان‌ها تغییر دهید.

آموزش نحوه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

پیش از شروع معرفی افزونه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس ابتدا به بررسی نحوه تغییر رنگ منو پیشخوان وردپرس در این سیستم مدیریت محتوا می‌پردازیم که با استفاده از آن میتوانید از رنگ دلخواه برای پیشخوان وردپرس استفاده کنید. برای این منظور به مسیر کاربران> شناسنامه شما مراجعه کرده و یا اینکه از بخش نوار ابزار بالا در جایی که نام و تصویر پروفایل وردپرس شما را نشان میدهد روی گزینه ویرایش شناسنامه من کلیک کنید تا به صفحه ویرایش پروفایل در وردپرس هدایت شوید.

آموزش نحوه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

حالا همانطور که در تصویر میبینید از بخش رنگبندی بخش مدیریت وردپرس میتوانید ترکیب رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید تا به صورت زنده تغییرات اعمال شده بر روی منوهای وردپرس برای تغییر رنگ پیشخوان وردپرس نمایش داده شود و سپس با کلیک روی دکمه ذخیره تغییرات که در انتهای صفحه قرار دارد از این رنگبندی استفاده کنید. اما همانطور که میبینید شما محدود به رنگ بندی انتخابی در وردپرس هستید که از پیش تعریف شده هستند و امکان استفاده از رنگ دلخواه درآن وجود ندارد، بنابراین برای استفاده از رنگ دلخواه در پیشخوان وردپرس لازم است از افزونه‌ها برای این کار کمک بگیریم.

افزونه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

افزونه Fancy Admin UI برای تغییر رنگ پیشخوان وردپرس می باشد .این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون توانسته بیش از ۴٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۵ را ازآن خود کند. با استفاده از افزونه Fancy Admin UI قادر به استفاده از رنگبندی دلخواه در وردپرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود کنید.

پست های مرتبط

دانلود افزونه Fancy Admin UI

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به منوی تنظیمات> همگانی وردپرس مراجعه کنید. با اسکرول به انتهای صفحه مشابه تصویر میبینید که بخشی با عنوان Admin UI Primary Color و Admin UI Secondary Color در صفحه اضافه شده و همچنین رنگ پیشخوان وردپرس هم به خاکستری تغییر حالت داده است. حالا برای تغییر رنگبندی در پیشخوان وردپرس میتوانید از طریق این دو گزینه اقدام کنید.

آموزش نحوه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

Admin UI Primary Color: برای انتخاب رنگ پیشفرض و اولیه که بر روی منوهای وردپرس در پیشخوان وردپرس اعمال می شود ابتدا رنگ خود را از این گزینه انتخاب کنید.

Admin UI Secondary Color: با استفاده از این گزینه هم میتوانید رنگ ثانویه برای پیشخوان وردپرس را انتخاب کنید و در نهایت پس از اینکه هر دو گزینه را برای استفاده از رنگ دلخواه در پیشخوان وردپرس تکمیل کردید روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

تغییر رنگ صفحه ورود به وردپرس

این افزونه صرفا محدود به پیشخوان وردپرس نبوده و با استفاده ازآن میتوانید علاوه بر پیشخوان وردپرس اقدام به سفارشی سازی صفحه ورود به وردپرس کرده و از رنگ بندی دلخواه برای فرم ورود در وردپرس، فرم عضویت در وردپرس و همچنین فرم فراموشی کلمه عبور در وردپرس هم استفاده کنید.

آموزش نحوه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش توانسته باشید نسبت به تغییر رنگ پیشخوان وردپرس اقدام کنید.

نظرات بسته شده است .