مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه درون ریزی قالب وردپرس با فایل XML

0

مرکز آموزش اولین دیتا قصد دارد به آموزش درون ریزی قالب وردپرس با فایل XML بپردازد که از طریق بخش ابزارها وردپرس در اختیار بوده و میتوانید تنظیمات قالب را با استفاده از درون ریزی وردپرس در سایت اعمال کنید.

یکی از امکانات وردپرس  قابلیت درون ریزی قالب وردپرس می باشد تاثیر به سزایی در راحتی کار ما دارد که با استفاده از این قابلیت میتوا نیم به راحتی تنظیمات قالب را درون ریزی کرده و دقیقا مانند قالب را مشابه با دمو در سایت بدون اینکه نیاز به انجام تنظیمات قالب از ابتدا باشد تنظیم کنیم . معمولا قالب‌هایی که به صورت رایگان در سایت‌ها منتشر می‌شوند دارای فایل درون ریز هستند که بتوانید با درون ریزی کردن فایل XML قالب سایت را عینا مشابه دمو به کاربران نمایش دهید.

چرا باید از درون ریزی وردپرس استفاده کنیم؟

 پیچیده بودن مراحل تنظیمات یک قالب یکی از اصلی‌ترین دلایل برای استفاده از درون ریزی وردپرس می باشد که باعث می شود کاربران علاقه‌ای به انجام این کار نداشته باشند . بنابراین می توانند با درون ریزی محتوا در کوتاه‌ترین زمان کلیه تنظیمات را بر اساس فایل XML روی سایت اعمال کنند. یا در برخی موارد که قصد تغییرات عمده در قالب سایت دارید میتوانید عینا قالب فعلی سایت را در لوکال هاست وردپرس نصب کنید و سپس پس از اینکه تنظیمات را روی قالب اعمال کردید در نهایت با درون ریزی در سایت تنظیمات قالب را در زمان کوتاهی انجام دهید که در حین انجام تغییرات در سایت دیگر کاربران متوجه بی نظمی در سایت نخواهند شد.

درون ریزی قالب وردپرس با فایل xml صرفا محدود به تنظیمات نیست و با استفاده از این قابلیت میتوانید محتوای نوشته‌ها، برگه‌ها، تصاویر و فایل‌های رسانه وردپرس، محصولات ووکامرس و… را هم درون ریزی کنید.

آموزش نحوه درون ریزی قالب وردپرس با فایل XML

با اطلاعاتی که از درون ریزی و برون ریزی در وردپرس با نحوه کار قابلیت خروجی گرفتن از داده‌ها در وردپرس دارید و می دانید که با چه روش‌هایی میشود از بخش‌های مختلف وردپرس خروجی تهیه کرده و با وارد کردن آن در هر مسیری که لازم داریم بدون طی کردن مراحل زیاد و انجام تنظیمات عینا همان محتوا را منتقل کنیم. درون ریزی برای قالب وردپرس هم دقیقا به همین شکل انجام میگیرد که باید به بخش ابزارها مراجعه کرده و بعد افزونه مربوط به درون ریزی برای بخش قالب وردپرس را نصب کنید. در نهایت فایل خروجی گرفته شده را که با فرمت XML است در سایت درون ریزی کنید. در این آموزش فرض بر این گرفته شده که شما فایل درون ریز را در اختیار دارید، در صورتی که قصد دارید از یک سایت به سایت دیگر انتقالی انجام دهید باید طبق آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس ابتدا از سایت مبدا خروجی تهیه کنید و سپس در سایت مقصد فایل خروجی گرفته شده را درون ریزی کنید.

برای شروع کار ابتدا مشابه تصویر زیر به مسیر ابزارها> درون ریزی مراجعه کرده و سپس گزینه هم اکنون نصب کن را که در زیر wordpress قرار دارد را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا افزونه درون ریزی و برون ریزی در وردپرس نصب شود.

آموزش نحوه درون ریزی قالب وردپرس با فایل XML حالا باید قالب مد نظر را نصب کرده و فعال کنید تا در مرحله بعدی فایل درون ریز برای قالب را در وردپرس آپلود کنید. بنابراین با استفاده از آموزش نحوه نصب قالب در وردپرس قالب خود را نصب کرده و فعال کنید. پس از اینکه قالب را فعال کردید به منوی ابزارها> درون ریزی مراجعه کنید تا با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه شوید.

آموزش نحوه درون ریزی قالب وردپرس با فایل XML

همانطور که در تصویر میبینید در اینجا باید فایل XML مربوط به قالب خود را انتخاب کرده و در سایت آپلود کنید. روی Choose File کلیک کرده و پس از انتخاب فایل xml قالب روی دکمه بارگذاری پرونده و درون ریزی آن کلیک کرده و منتظر بمانید تا صفحه زیر نمایش داده شود.

آموزش نحوه درون ریزی قالب وردپرس با فایل XML

در این مرحله میتوانید مشخص کنید که اطلاعاتی که درون ریزی می شود به کدام کاربر در سایت اختصاص داده شود، اگر کاربری را انتخاب نکنید کاربری که در فایل درون ریز وجود دارد اطلاعات برای همان کاربر ثبت خواهد شد، اما اگر قصد دارید محتوای درون ریزی شده به نام شما در سایت درون ریزی شوداز قسمت یا نوشته‌ها را به کاربر فعلی اختصاص دهد نام کاربری خود را از بین لیست کاربران انتخاب کنید. اگر هم قصد دارید یک کاربر جدید ایجاد کنید کافیست یک نام کاربری برای وی انتخاب کنید.

اگر قصد دارید تصاویر و فایل‌های آپلود شده هم در سایت بارگیری شده و درون ریزی شوند تیک گزینه دانلود و درون ریزی فایل‌های پیوست را فعال کرده و در نهایت روی دکمه تایید کلیک کنید.

بسته به حجم فایل‌ها و مشخصات هاست شما این کار مدتی طول خواهد کشید، بنابراین تا تکمیل شدن مرحله درون ریزی تنظیمات قالب در وردپرس منتظر بمانید تا کلیه داده‌ها از طریق فایل XML درون ریزی شوند و در نهایت به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت شوید.
آموزش نحوه درون ریزی قالب وردپرس با فایل XML

در این مرحله نتیجه درون ریزی تنظیمات قالب در وردپرس به شما نمایش داده خواهد شد. در اینجا من عمدا افزونه فرم تماس ۷ را حذف کردم که ببینید اطلاعاتی که درون ریزی نمی‌شوند به چه شکل در صفحه نتیجه درون ریزی تنظیمات قالب در وردپرس نمایش داده خواهند شد. پس از درون ریزی کامل داده‌ها کافیست سایت خودرا باز کنید و ببینید که دقیقا قالبی که نصب کردید مثل دمو نمایش داده خواهد شد.

امیدوارم آموزش نحوه درون ریزی تنظیمات قالب در وردپرس با استفاده از فایل XML از مرکز آموزش اولین دیتا  مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .