مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه رزرو و اجاره محصولات در ووکامرس

0

اجاره محصولات به مشتریان و یا رزرو محصول توسط مشتریان یکی از راههای کسب در آمد برای برخی کسب و کارهای کوچک و بزرگ می باشد. ووکامرس هم چنین قابلیتی را برای فروشگاه ها برای رزرو محصولات در ووکامرس فراهم می کند. به این صورت که در این نوع کسب و کارها، اجاره‌ای بر اساس درخواست مشتری که هنگام رزرو محصول مشخص میشود از چه تاریخی قصد استفاده و اجاره این محصول را دارد مشخص می شود که پس از رسیدن تاریخ شروع کافیست اقدام به تحویل محصول کند. حالا در این حالت بر اساس تعرفه‌ای که برای محصول در نظر گرفته شده است روزانه مبلغی بابت هر روز اجاره باید پرداخت شود. این نوع کسب و کارها برای اینکه بتوانند به صورت آنلاین امکان رزرو محصولات را در سایت فراهم کنند همواره دنبال یک سیستم فروشگاهی مناسب هستند.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه رزرو ووکامرس رایگان می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید مشتریان از قبل مدت زمانی که قصد دارند یک محصول را اجاره کنند انتخاب کنند. سپس بعد از رسیدن تاریخ مشخص اقدام به دریافت محصول کرده و تا زمانی که اجازه استفاده از محصول را دارند در اختیار داشته باشند. در نهایت پس از اتمام زمان اجاره محصول در ووکامرس باید محصول را به فروشگاهی که از آن اجاره کردند برگردانند.

آموزش نحوه رزرو محصولات در ووکامرس

افزونه‌ WooCommerce Easy Booking برای رزرو محصولات در ووکامرس می باشد . این افزونه در  مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۴٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۴٫۴ شده است . برای استفاده از افزونه‌ WooCommerce Easy Booking  لازم است ابتدا بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در فروشگاه ووکامرس خود کنید.

دانلود افزونه WooCommerce Easy Booking

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Easy Booking در پیشخوان وردپرس اضافه میشود  که با مراجعه به این منو میتوانید به صفحه تنظیمات افزونه مراجعه کرده و بر اساس تنظیمات دلخواهی که میخواهید امکان رزرو محصولات در ووکامرس را فراهم کنید.

آموزش نحوه رزرو و اجاره محصولات در ووکامرس

Calculation mode: با استفاده از این گزینه نحوه محاسبه رزرو محصولات در ووکامرس و اجاره محصول در ووکامرس را برای مشتری مشخص کنید که بر اساس تعداد روز است یا شب. مثلا هر ۵ روز با ۴ شب برابر است.

Make all products bookable: برای اینکه امکان رزرو محصولات برای محصولات جدید فروشگاه هم فراهم باشد، این گزینه را فعال کنید.

Number از dates to select: با انتخاب گزینه one موقع رزرو محصول در ووکامرس فقط تاریخ شروع رزرو وجود دارد. بنابراین اگر میخواهید که امکان شروع و پایان هر دو وجود داشته باشد، مقدار two  را انتخاب کنید که مشتری بتواند تاریخ شروع و پایان اجاره محصول را انتخاب کند.

Booking duration: از این گزینه مدت زمان رزرو محصول را مشخص کنید.

Custom booking duration: از این گزینه میتوانید مدت زمان رزرو سفارشی برای محصول را تعیین کنید.

Minimum booking duration: از این گزینه میتوانید حداقل روز برای رزرو محصولات در ووکامرس توسط مشتری را وارد کنید که اگر کمتر از این میزان بود امکان رزرو وجود نداشته باشد.

Maximum booking duration: این گزینه هم مشابه حالت قبل می باشد ، با این تفاوت که برای حداکثر روز قابل استفاده است.

First available date: این بخش برای تعیین روز شروع اجاره محصولات در ووکامرس می باشد. اگر تغییری در این گزینه اعمال نکنید و همان مقدار صفر را باقی بگذارید، روز شروع دقیقا از همان روز فعلی شروع خواهد شد.

پست های مرتبط

Booking limit: این گزینه هم برای محدودیت رزرو است که میتوانید مشخص کنید تا چه سالی قصد دارید قابلیت رزرو محصولات توسط مشتری وجود داشته باشد.

First weekday: از این گزینه هم میتوانید روز اول هفته را مشخص کنید.

آموزش نحوه رزرو و اجاره محصولات در ووکامرسبا مراجعه به تب Appearance میتوانید تنظیمات مربوط به استایل برای نمایش تقویم را در هنگام رزرو محصولات در ووکامرس سفارشی سازی کنید. با استفاده از گزینه Calendar theme میتوانید از دو تم پیش فرض یا کلاسیک برای نمایش تقویم استفاده کنید.

Background color: با استفاده از این گزینه هم میتوانید رنگ پس زمینه برای تقویم را انتخاب کنید.

Main color: این گزینه هم مربوط به رنگ عمومی تقویم می باشد  که میتوانید یک رنگ عمومی و پیشفرض برای تقویمتان انتخاب کنید.

Text color: در نهایت با استفاده از این گزینه هم میتوانید رنگ متن برای تقویم ووکامرس را انتخاب کنید.

 

 

تنظیمات وضعیت برای رزرو محصولات در ووکامرس

با رفتن به تب booking statuses میتوانید تنظیمات وضعیت سفارشات برای رزرو هر محصول را در وضعیت‌های شروع رزرو محصول، پردازش محصول و پایان محصول مشخص کنید که به صورت اتوماتیک انجام بگیرد و یا اینکه به صورت دستی آنها را انتخاب کنید.

Change item start booking status: با استفاده از این گزینه میتوانید وضعیت رزرو را برای شروع در حالت اتوماتیک یا دستی انتخاب کنید. سپس اگر گزینه اتوماتیک انتخاب شده بود با استفاده از فیلد If automatically, change item start booking status میتوانید تعیین کنید که روز قبل از تاریخ شروع رزرو چه تعداد تغییر داشته باشد. در صورت انتخاب گزینه صفر تغییری در این گزینه ایجاد نمیشود و عینا همان روزی که قرار دارد به عنوان تاریخ شروع انتخاب میشود.

حالا برای گزینه‌های Change item processing booking status و Change item completed booking status هم میتوانید به همین ترتیب نحوه محاسبه و تعداد روز را برای وضعیت‌های در حال پردازش و پایان مشخص کنید.

آموزش نحوه رزرو و اجاره محصولات در ووکامرس

برای محصولاتی که قصد دارید امکان رزرو وجود داشته باشد اگه به صفحه ویرایش محصول مراجعه کنید میبینید که گزینه‌ای به نام Booking اضافه شده، اول تیک این گزینه را فعال کنید تا امکان رزرو برای محصول وجود داشته باشد و بعد از ستون کناری که با نام Booking قرار دارد تنظیمات دلخواه را برای رزرو محصول انتخاب کنید. در اینجا گزینه‌هایی که من انتخاب کردم پیشفرض بر اساس تنظیمات افزونه می باشد که در بالا توضیح داده شد. اما میتوانید در صورت دلخواه برای هر محصول تنظیم دلخواهی مشخص کنید که تا چه تعداد روز امکان رزرو وجود دارد، حداقل تعداد روز برای رزرو و حداکثر چقدر باشد و….

آموزش رزرو محصولات در ووکامرس

اگر به صفحه محصولی که برای رزرو در ووکامرس مشخص کردید مراجعه کنید مشابه تصویر میبینید که امکان انتخاب تاریخ شروع رزرو و تاریخ پایان قرار دارد. حالا مشتری میتواند تعداد روز را بر اساس تقویم مشخص کند، پس از اینکه تعداد روز مشخص شد، ضریب مبلغ محصول برای هر روز اجاره انجام میگیرد و قیمت نهایی در سبد خرید اعمال میشود. در این مثال قیمت هر روز اجاره برای محصول رو من ۲۰٫۰۰۰ انتخاب شده است که برای ۷ شب اجاره مبلغ نهایی ۱۴۰٫۰۰۰ تومان است که با پرداخت هزینه مشتری میتواند  محصول را برای یک هفته رزرو کرده و اجاره کند.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از این آموزش توانسته باشید امکان اجاره دادن و رزرو محصولات در ووکامرس را برای فروشگاه خود فراهم کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .