مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه رفع خطاهای Minimize Redirects و Avoid URL redirects

0

رفغ خطاهای Avoid landing page redirects و Minimize Redirects و Avoid URL redirects در gtmetrix  از مجموعه آموزش جی تی متریکس می باشد که احتمالا برای شما هم این اتفاق افتاده است که به هر دلیلی مجبور به تغییر آدرس یکی از صفحات سایت هستید و برای اینکه ارزشی که صفحه مورد نظر به دست آورده را از دست ندهید با استفاده از ریدایرکت کردن سعی می کنید به گوگل اعلام کنید که اعتبار این صفحه به آدرس جدید منتقل شود. اما وقتی که شروع به تست سرعت سایت کردید، میبینید که با یکی یا چندتا از این سه خطا در سایت خود مواجه شده اید. همه این خطاها مربوط به ریدایرکت‌هایی است که در سایت صورت می‌گیرند و اگر به درستی از ریدایرکت استفاده نکنید، یا اینکه تعداد زیادی لینک ریدایرکت شده در سایت خود داشته باشید با مشکل کندی سرعت لود در سایت مواجه خواهید شد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به آموزش نحوه رفع خطاهای Avoid landing page redirects و Minimize Redirects و Avoid URL redirects می پردازد که هر سه این خطا برای رفع کردن یک راهکار را دارند.

Redirect یا تغییر مسیر صفحات وب چیست؟

Redirect یا تغییر مسیر در صفحات وب روشی می باشد که با استفاده از آن میتوانید بازدید کننده‌های یک سایت را از یک آدرس به آدرس دیگر هدایت کنید. به عنوان نمونه شما صفحه‌ای با نام site.com/first-page دارید و حالا تصمیم گرفتید که کسانی که به این صفحه وارد میشوند را به صفحه site.com/second-page منتقل کنید. این انتقال دادن‌ها به صفحات مختلف در عین حال که از نظر بهینه کردن سایت مفید هستند، میتوانند گاها باعث ایجاد مشکل شده و بخاطر زیاد بودن تعداد ریدایرکت‌ها سایت را با مشکل کندی سرعت مواجه کنند. که با بررسی سرعت سایت در جی تی متریکس به این مسئله برخورد خواهید کرد.

چرا ریدایرکت باعث ایجاد مشکل میشود؟

چرا ریدایرکت کردن باعث میشود سایت کند شود ، این سوالی است که برای اکثر شما پیش آمده است. با همان مثال ریدایرکت از صفحه یک به صفحه دو را توضیح میدهیم. وقتی بازدیدکننده وارد صفحه اول می شود، مرورگر شروع به ارسال درخواست و به طبع سرور هم پاسخ مناسب را داده و فایل‌های مختلف را برای لود این صفحه ارسال میکند. زمانی که به این درخواست میرسد که به آن دستور داده شده بازدیدکننده را از این صفحه باید به صفحه دوم منتقل کند. پس این کار را انجام میدهد و زمانیکه این حالت پیش می آید دوباره یک سری درخواست دیگر به سرور ارسال می شود و سرور هم برای پاسخ دادن به مرورگر شروع به پاسخ دادن می کند تا صفحه دوم را برای کاربر به صورت کامل ارسال کند. مشکل دقیقا زمانی شروع می شود که سرور به درخواستی می رسد که باید صفحه را منتقل کند. در این برحه که کاربر از صفحه اول به دوم ریدایرکت می شود، یک سری درخواست از سرور درخواست می شود که در صورت بالا بودن تعداد لینک‌های ریدایرکت در یک سایت یا حتی یک صفحه، باعث بالا رفتن تعداد درخواست HTTP شده و در نهایت با کندی در سرعت سایت مواجه خواهید شد.

امروزه سایت‌ها تقریبا یک سالی می باشد که از SSL رایگان استفاده می‌کنند. یا اینکه برخی سایت‌ها همچنان مانند گذشته تمایل به استفاده از WWW یا بدون WWW دارند. زمانی که یکی از این حالت‌ها انتخاب می شود باید کاری کرد که کاربر را از لینک اشتباهی که وارد شده به ساختار سایت با آدرس جدید منتقل کرد. پس اتفاقی که رخ میدهد که در حین این که انتقال انجام میشود تعداد درخواست‌ها بالا رفته و با کندی در سرعت لود صفحات مواجه می شویم.

حالا اگر این مسئله را در سطح کلان و بازدید بالا در نظر بگیریم که ورود موبایل‌های هوشمند باعث تشدیدتر شدن موضوع هم شده، با یک فاجعه در سایتمان دچار خواهیم شد. پس باید برای رفع خطای Avoid landing page redirects و Minimize Redirects و Avoid URL redirects در gtmetrix این تغییر مسیرها را کنترل کنیم.

چگونه تغییر مسیرها را کنترل کنیم؟

این امکان به استفاده شما و دلیل شما برای ریدایرکت صفحات به یکدیگر بستگی دارد. باید کلیه صفحاتی که ریدایرکت میشود را در سایتتان پیدا کنید. سپس بررسی کنید و ببینید که دلیل این تغییر مسیر چه بوده؟ آیا راه بهتری می باشد که بدون تغییر مسیر کار خود را انجام دهیم؟ ویا اینکه آیا تغییر مسیر انجام شده با یک دید درست انجام گرفته است؟ یک اشتباه بسیار رایجی که پیش می آید در همان حالت استفاده از SSL یا WWW در سایت‌ها است که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم.

فرض کنید زمانی که سایت خود را ساختید از SSL استفاده نکردید و تازه میخواهید این کار را انجام دهید. پس در این صورت دو انتخاب برای ورود به سایت شما به وجود می آید که میتواند به شکل academy.firstdata.ir یا www.academy.firstdata.ir باشد. اما حالا که تصمیم به استفاده از SSL گرفتید با در نظر گرفتن اینکه از WWW استفاده می‌کنید یا نه باید این وضعیت را مشخص کنیدکه کاربربهHTTPS://WWW.academy.firstdata.ir منتقل شود یااینکه به آدرس HTTPS://academy.firstdata.ir منتقلش کنید.

اشتباه رایج در این مسئله این است که در ابتدا کاربر را به آدرس سایت با https هدایت می‌کنند و سپس به آدرس سایت با www که همین مسئله باعث می شود چند بار یک کاربر را ریدایرکت کنید. انتخاب درست این است که برای یک بار مستقیما کاربر را به HTTPS://www یا همان HTTPS:// منتقل کنید. تنها هدف شما باید این باشد که این تغییر مسیرهای پی در پی را فقط به یک بار محدود کنید، البته فقط برای زمانی که به آن واقعا نیاز دارید.

  • آموزش نحوه رفع خطاهای Minimize Redirects و Avoid URL redirectsAvoid landing page redirects: اگر با این خطا در جی تی متریکس مواجه شدید به این معنیست که باید از ریدایرکت کردن صفحات فرو دوری کنید.
  • Minimize Redirects: اگر با این خطا مواجه شدید به این معنیست که باید تعداد ریدایرکت هایی که در صفحات سایت دارید را به حداقل برسانید.
  • Avoid URL redirects: اگر هم با این خطا مواجه شدید باید به صورت کلی از ریدایرکت کردن این آدرس صرف نظر کنید.

بستگی دارد که شما با کدام یک از حالت‌های بالا مواجه شوید، باید آدرس را بررسی کنید و ببینید که آیا اصلا ضرورتی به ریدایرکت کردن دارید یا نه. ممکن است راه بهتری پیش روی شما باشد که نیاز به ساخت صفحه جدید یا حتی ریدایرکت به یک صفحه دیگر نباشد. مسئله دیگری که در ریدایرکت وجود دارد این است که همه لینک‌ها مربوط به سایت شما نیستند و قطعا از منابع خارجی مانند آمارگیرها، ابزار نمایش محتوای خاص از یک سایت در سایت خود و… استفاده کنید.

در این صورت هم ممکن است آدرس‌هایی ریدایرکت شده در GTmetrix به شما نمایش داده شود که مربوط به سایت شما نیست و اگر با تعداد بالایی از این دست موارد مواجه شدید سعی کنید از سرویس جایگزین دیگر که این مشکلات را ایجاد نکند استفاده کنید.

امیدواریم این آموزش از آکادمی اولی دیتا مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به رفع خطاهای Minimize Redirects و Avoid URL redirects در Gtmetrix کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .