مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه رفع خطای لود نشدن rtl.css وردپرس

0

لود نشدن rtl.css وردپرس زمانی که ما نیاز داریم زبان راست به چپ یا به اصطلاح ویژگی RTL استفاده کنیم پیش می آید بنابراین با استفاده از زبان HTML و CSS برای اینکه بتوانیم  برای زبان‌های راست چین مانند فارسی و عربی متن محتوای سایت را هم راست چین کنیم لازم است با استفاده از فایل RTL.CSS این کار را انجام دهیم. این واژه که مخفف عبارت right to left است این امکان را به ما خواهد داد تا با تعریف کلاس‌های قالب وبسایتمان در داخل این فایل برای سایت‌هایی که از زبان‌های راست چین استفاده می‌کنند چینش تمامی بخش‌های را از راست به چپ مرتب کنیم بر خلاف اینکه در زبان انگلیسی این چینش ltr یا همان left to right خواهد بود.

کار انتخاب و لود اینکه آیا در قالب وردپرسی که استفاده می‌کنید راست به چپ است و یا چپ به راست توسط نسخه وردپرسی که استفاده می‌کنید به صورت خودکار تعیین خواهد شد، یعنی اگر شما از وردپرس فارسی استفاده کرده باشید و آن را نصب کرده باشید اگر قالب شما راست چین شده باشد و دارای فایل rtl.css باشید سایت شما راست چین خواهد بود و به همین صورت اگر هم نسخه وردپرس شما انگلیسی باشد چه فایل rtl.css در قالب شما وجود داشته باشد و چه وجود نداشته باشد امکان استفاده از نسخه راست چین را نخواهید داشت و قالب شما به صورت چپ چین مرتب خواهد شد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به  نحوه رفع خطای لود نشدن rtl.css وردپرس می پردازد چرا که برای بسیاری از سایت‌هایی که قصد دارند از وردپرس لاتین در بخش پیشخوان وردپرس استفاده کنند اما بخش کاربری سایت همچنان راست چین باقی می ماند.

آموزش نحوه رفع خطای لود نشدن rtl.css وردپرس در زبان انگلیسی

برای رفع این مشکل کافیست با استفاده از فایل فانکشن(functions.php) اقدام کرده و با یک هک ساده که در زیر کامل توضیح داده میشود کاری کنید که اگر نسخه پیشخوان وردپرس شما انگلیسی هم بود همچنان فایل rtl.css لود شده و محیط کاربری سایت به صورت راست چین شده برای اعضا نمایش داده شود.

برای این منظور ابتدا وارد هاست خود شده و سپس با کلیک روی گزینه File Manager به محیط مدیریت فایل در هاست خود مراجعه کنید تا به مسیری که فایل functions.php درآنجا قرار دارد برسید.

پست های مرتبط

آموزش نحوه رفع خطای لود نشدن rtl.css وردپرس

پس از اینکه محیط مدیریت فایل هاست برای شما باز شد به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کنید، خواهید دید که در این پوشه چند پوشه دیگر قرار دارد که هر کدوم از این پوشه‌ها مربوط به قالبی می باشد که بر روی سایت خود  نصب و فعال کرده‌اید، حالا در این مرحله باید وارد پوشه ای که بر روی سایت فعال می باشد و در حال حاضر کاربران قادر به مشاهده سایت بر اساس این قالب هستند مراجعه کنید و داخل آن فایلی با نام functions.php را جسجو کنید. پس از اینکه فایل مورد نظر را پیدا کردید:

  • اگر از هاست سی پنل استفاده می‌کنید بر روی فایل راست کلیک کرده و گزینه Edit را برای ویرایش فایل انتخاب کنید.
  • اگر از هاست دایرکت ادمین استفاده می‌کنید روی گزینه Edit که در مقابل نام فایل قرار دارد کلیک کنید تا به صفحه ویرایش فایل هدایت شوید.

حالا که صفحه ویرایش فایل functions.php باز شد کدهای زیر را به انتهای صفحه اضافه کنید، دقت کنید که این کدها می‌بایست قبل از <? قرار گرفته باشند.

function iptrtl_add_stylesheet() {
$template_dir_uri = get_template_directory_uri();
$template_dir = get_template_directory();
//$stylesheet_dir = get_stylesheet_directory();
if ( file_exists("$template_dir/rtl.css") ) {
wp_register_style( 'parent-theme-rtl', "$template_dir_uri/rtl.css" );
wp_enqueue_style( 'parent-theme-rtl' );
}
}
add_action('wp_print_styles', 'iptrtl_add_stylesheet');

همانطور که در این قطعه کد مشاهده می‌کنید با استفاده از فایل فانکشن وردپرس دستوری را اضافه کردیم که اگر فایل RTL.css برای قالب فعلی که روی سایت فعال است و از نسخه لاتین وردپرس در پیشخوان وردپرس استفاده میشود در هر صورت فایل rtl.css برای کاربران لود شده و سایت با نسخه راست چین و فارسی شده برای کاربران در دسترس قرار گرفته باشد. در نهایت با ذخیره این کد در فایل فانکشن این دستور ثبت شده و از این پس چه شما از نسخه وردپرس فارسی و چه انگلیسی استفاده کنید اگر فایل rtl.css در قالب شما وجود داشته باشد لود شده و سایت به صورت راست چین شده نمایش داده خواهد شد.

امیدوارم که ازن آموزش از آکادمی اولن دیتا هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به رفع خطای لود نشدن rtl.css وردپرس در زبان انگلیسی اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .