مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه رفع خطای Avoid bad requests در GTmetrix

0

Avoid bad requests یکی از خطاهای رایجی می باشد که در تست سرعت سایت با استفاده از GTmetrix با آن مواجه خواهیم شد. این خطا از نوع خطاهای محتوایی است که به دلیل درخواست اشتباه از سمت مرورگر ایجاد میشود و برای همین در GTmetrix با مشکل Avoid bad requests مواجه خواهیم شد. این درخواست اشتباه میتواند علت‌های مختلفی داشته باشد که در عمومی‌ترین حالت خطای ۴۰۴ دلیل آن می باشد. زمانی پیش می آید که در بخشی از سایت شما یک تصویر یا حتی فایل CSS و JS قرار دادید که باید در این بخش لود شود، در صورتی که فایل مورد نظر در سرور وجود ندارد. حالا اتفاقی که در  این حالت پیش می آید این است که کاربر که با مرورگر در حال انتظار برای لود سایت است از سرور این فایل را میخواهد در صورتی که این فایل اصلا بر روی سرور قرار ندارد. همین مسئله باعث میشود مدت زمان لود سایت افزایش پیدا کند که در این صورت در GTmetrix با خطای Avoid bad requests مواجه خواهید شد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به نحوه رفع مشکل Avoid bad requests در GTmetrix می پردازد که با استفاده از این آموزش میتوانید هر زمان که در حالت تست سرعت سایت هستید اگر با این خطا مواجه شدید به راحتی آن را برطرف کنید.

آموزش رفع خطای Avoid bad requests در GTmetrix

برای اینکه بتوانید خطای Avoid bad requests در GTmetrix را برطرف کنید قبل از هر چیزی باید بتوانید منبع این خطارا پیدا کنید . در بیشتر مواقع این خطا برای تصاویر و رسانه‌هایی که قابل مشاهده هستند رخ میدهد که برای فهمیدن این موضوع کافیست به آدرس صفحه مورد نظر رفته و ببینید که کدام یکی از این فایل‌ها هستند که لود نمیشود. اگر تصویر یا ویدیو باشد به راحتی با یک مشاهده قابل فهمیدن هست. اما اگر خطای bad requests بخاطر عدم پیدا کردن فایل CSS یا JS و یا هر نوع فایل دیگر باشد که در صفحه محتوایی از آن وجود ندارد،‌ اما شما با منتظر بودن در لود سایت متوجه یک اشکال در لود میشوید باید سورس صفحات را از این نظر بررسی کرده و ببینید که کدام پیوندها به صورت ۴۰۴ هستند.

آموزش نحوه رفع خطای Avoid bad requests در GTmetrixیک راهکار دیگر برای شناسایی با استفاده از ابزار Inspect Element خود مرورگر هست که اگر خطایی در هر صفحه از سایت وجود داشته باشد با رنگ قرمز رنگ قابل مشاهده است. برای این منظور در صفحه سایت راست کلیک کرده و گزینه inspect element را انتخاب کنید. سپس در تبی که درون پنجره مرورگر باز میشود بر روی ستون Console کلیک کنید. حالا اگه خطایی در این صفحه وجود داشته باشد در این تب با رنگ قرمز و به شکلی که آدرس دهی فایل مشخص شده باشد نشان داده می شود. که نمونه‌ای از این خطا را در تصویر زیر میبینید.

چطور مشکل Avoid bad requests را برطرف کنیم؟

پیدا کردن راه حل برابر با طی کردن بخشی از موضوع می باشد که کمی دشوار هست. اما به محض اینکه علت مشکل را پیدا کنید، رفع کردن آن به نصبت خیلی ساده‌تر خواهد بود. وقتی شما مشکل را در صفحه پیدا کردید که بخاطر لود نشدن یک تصویری است که وجود ندارد یا باید تصویر را در مسیر مورد نظر آپلود کنید که مشکل حل شود و یا اینکه قطعه کدی که وظیفه‌اش نشان دادن این بخش است که با آن  به مشکل برخوردید را از محتوای صفحه بردارید.آموزش نحوه رفع خطای Avoid bad requests در GTmetrixدر طول این فعالیت چندتایی از کاربران دقیقا با همین مشکل مواجه شده بودند که مربوط به عدم وجود فایل نبود و بلکه کدی که برای نشان دادن محتوا بوده اشتباه درج شده بود. به عنوان مثال قرار بوده که تصویری در پس زمینه نشان داده شود، اما حالا چون اقدام به نصب SSL در وردپرس کرده بودن، تصویر پس زمینه از آدرس با HTTP لود میشد در صورتی که باید از HTTPS لود میشد. برای همین برخی کاربران فکر می‌کردند که با حذف تصویر از رسانه مشکل برطرف میشود در صورتی که پس از حذف تصویر مشکل نه تنها حل نشده، بلکه بخاطر مواجه شدن با خطای bad requests بزرگ‌تر هم شده بود.

در این حالت شما یا باید قطعه کد را بررسی کنید و به صورت درست وارد کنید و یا اینکه به صورت کامل بردارید تا با خطای bad requests مواجه نشوید. گاهی اوقات هم برخی کاربران اقدام به ریدایرکت کردن این نوع صفحات و آدرس دهی می‌کنند که خود را  از شر مواجه شدن با خطای ۴۰۴ در سایت راحت کنند. انجام این کار هم اصلا توصیه نمی شود، چرا که در واقع پاک کردن صورت مسئله می باشد و همچنان مشکل در ارسال درخواست نادرست پابرجا خواهد بود.

بنابراین کاری که شما باید برای رفع مشکل Avoid bad requests در GTmetrix باید انجام دهید این است که از بوجود اومدن خطاهای ۴۰۰ جلوگیری کنید و کاری کنید که محتوای همه صفحات به صورت کامل نمایش داده شوند. اگر هم همچین وضعیتی پیش میاید باید در مرحله اول منبع و علت موضوع را به دست بیاورید و بعد آن را  بررسی کنید و ببینید که کدهایی که وظیفه آنها نشان دادن این محتوا است در چه مسیر و فایلی قرار دارند که با اصلاح کردنشان مشکلتان را برطرف کنید.

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از توانسته باشید خطای avoid bad requests در GTmetrix را برطرف کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .