مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه رفع خطای Avoid CSS @import در GTmetrix

0

در زمان تست سرعت سایت با GTmetrix امکان دارد با خطای  Avoid CSS @import مواجه شوید .اگر شما سعی کنید از ایمپورت کردن یک فایل در فایل‌های دیگر به این شیوه دوری کنید و از روش استاندارد استفاده کنید در واقع Avoid CSS @import خطا نمی باشد. در سایت‌های فارسی زبان مجبور هستیم تا از فونت‌های فارسی استفاده کنیم که سایت با تغییر فونت دگرگون شود. برخی افراد با اشتباهی در همان صفحه HTML فونتی که مد نظرشان می باشد را با استفاده از [email protected] فراخوانی می‌کنند که این کار اشتباه است.

آکادمی اولین دیتا در این آموزش به نحوه برطرف کردن خطای Avoid CSS @import در جی تی متریکس می پردازد که با استفاده از این آموزش می توانید فایل‌هایی که قرار است با فراخوانی کردن در صفحات استفاده کنید را فراخوانی کنید.

آموزش نحوه رفع خطای Avoid CSS @import در GTmetrix

اگر مجموعه‌های آموزش GTmetrix را دنبال کرده باشید، در نحوه رفع خطای Enable Keep Alive می دانید که برای اینکه سایت با سرعت بیشتری لود شود، بهتر است فایل‌هایی با فرمت یکسان مانند css.، js.، تصاویر و… به صورت همزمان شروع به لود کنند و اینطور نباشد که یکی یکی این فایل‌ها از سرور برای مرورگر ارسال شوند.

آموزش رفع خطای Avoid CSS @import در GTmetrix

حال زمانی که با استفاده از دستور [email protected] فایلی را در صفحه فراخوانی کنیم، تا زمانی که فایل اولیه که مکمل فایل‌های بعدی می باشد و در آن فایل‌های دومی فراخوانی شدن لود نشده باشد و فایل‌های دوم لود شده باشند، این کار باعث میشود که پس از لود فایل اولیه مجدد فایل‌هایی که در این فایل فراخوانی شدن شروع به لود کنند. برای همین تعداد درخواست HTTP بالا میرود و سرور هم مجددا باید به درخواست مرورگر پاسخ دهد و دوباره فایل‌ها را برای مرورگر ارسال کند تا صفحه به صورت کامل لود شود. برای نمونه اگر فایل استایلی را به این روش در جایی فراخوانی کنیم، از حالت زیر استفاده می‌کنیم.

@import url("site.com/css/style.css")

در نتیجه بهتر است از این روش دوری کنیم و مستقیما کاری کنیم که فایل‌ها به صورت همزمان و در یک خط شروع به دانلود کردن کنند. نه اینکه یک فایلی وابسته به فایل‌های دیگر باشد که تا وقتی آن فایل لود نشده شروع به لود شدن نکند. برای این کار میشود متاتگ‌ها استفاده کرد که برای نمونه مثال قبل میشود از کد زیر استفاده کرد.

<link rel="style.css" href="style.css" type="text/css">

این حالت استاندارد است و وقتی از این حالت استفاده کنیم در واقع لود موازی اتفاق می افتد و همزمان فایل‌های وابسته که فراخوانی شدند هم شروع به دانلود شدن خواهند کرد. در این صورت دیگر با لود چند باره و افت سرعت سایت مواجه نخواهید بود.

امیدواریم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید خطای Avoid CSS @import در جی تی متریکس را برطرف کرده و سرعت لود سایت را بهتر کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .