مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه رفع خطای Make AJAX cacheable در GTmetrix

0

خطای Make AJAX cacheable در جی تی متریکس که به ندرت در هنگام تست سرعت سایت با GTmetrix با آن مواجه می شویم با عنوان  نمایش داده میشود که مربوط به لود صفحات به صورت آجاکس در سایت می باشد و تا زمانی که از این قابلیت در سایت استفاده نکرده باشید خطایی از این بابت نخواهید داشت. این خطا مربوط به تست سرعت سایت با الگوریتم‌های یاهو است و برای همین در ستون Yslow جی تی متریکس  نمایش داده میشود.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به آموزش نحوه برطرف کردن خطای Make AJAX cacheable در جی تی متریکس می پردازیم که با استفاده از این آموزش در صورتی که از Ajax در سایت استفاده کرده باشید میتوانید خطای مورد نظر را برطرف کنید.

آموزش نحوه رفع خطای Make AJAX cacheable در GTmetrix

همانطور که میدانید با استفاده از قابلیت Ajax میتوانیم بدون اینکه نیاز باشد صفحات سایت را دوباره لود کنیم، محتوای دلخواه را در حالت پس زمینه به کاربران نشان دهیم. یعنی اگر از آجاکس استفاده کنید، برای نشان دادن یک محتوای خاص نیازی به لود مجدد صفحه نیست و درخواست‌ها به صورت پس زمینه از سمت سرور دریافت میشوند. در این حالت روند پاسخدهی از سرور به صورت بهینه‌تری است و اگه به درستی از آجاکس استفاده کنید، صفحات با سرعت خیلی بهتری لود خواهند شد.

جدایی از این موضوع درخواست‌ها هم قابلیت اینکه کش شوند را دارند و بخاطر همین موضوع میتوانید سرعت بارگذاری را دو برابر بیشتر هم کنید. اگر به خطا هم دقت کنید کلمه کش در آن وجود دارد و از شما درخواست این را هم میکند که قابلیت آجاکس را به صورت کش شده استفاده کنید. خطا Make AJAX cacheable که مربوط به Yslow جی تی متریکس میشود خیلی کم رخ میدهد و تقریبا میشود گفت رخ دادن این خطا وجود ندارد. اگر هم این خطا وجود داشته باشد به معنی توصیه شده است، چرا که در بهبود سرعت لود سایت تاثیر بسیار خوبی میتواند داشته باشد. پس اگر هم با این خطا مواجه شدید کافیست که چنین قابلیتی را در سایت پیاده سازی کنید.

برای اینکه درخواست‌های آجاکس را به صورت کش شده لود کنید هم میتوانید از گزینه‌های زیر استفاده کنید:

  • استفاده از Gzip
  • پیکربندی ETags
  • استفاده نکردن از ریدایرکت
  • Reduce DNS lookups

چون این خطا طوری نیست که به صورت عمومی باشد و یک حالت خاصی را داشته باشد، برای برطرف کردنش نیاز به این دارید که کدنویسی کنید و شرایط در دو سایت کاملا مختلف خواهد بود. پس اگه شما هم با خطای Make AJAX cacheable در تست سرعت سایت با جی تی متریکس مواجه شدید باید از یک کدنویس کمک بگیرید تا با بررسی قابلیت آجاکس در سایت، کدنویسی مربوط به ajax را بررسی و بهبود دهد.

امیدواریم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده ازآن توانسته باشید که با خطای Make AJAX cacheable در GTmetrix آشنا شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .