مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه رفع خطای Serve resources from a consistent URL در gtmetrix

0

در زمان تست سرعت سایت با GTmetrix امکان دارد با خطای Serve resources from a consistent URL مواجه شوید که به معنای به کار بردن منابع از یک آدرس سازگار می باشد. این خطا هم مشابه خطای Remove duplicate JavaScript and CSS است که مربوط به لود شدن دوبار یک فایل می باشد. اما تفاوتی که با هم دارند این است که این خطا مربوط به هر نوع فایلی میشود و اما در خطای قبلی فقط فایل‌های CSS و JS را شامل خواهد شد. وقتی از یک تصویر یکسان با دو آدرس متفاوت استفاده کنید، مشکل خطا Serve resources from a consistent URL پیش می آید و باعث لود دوباره در برخی فایل‌ها خواهد شد.

آکادمی اولین دیتا در این مقاله به آموزش رفع خطای Serve resources from a consistent URL در جی تی متریکس می پردازد که با استفاده از این آموزش میتوانید اقدام به رفع مشکلات GTmetrix کرده و به کمک سایر آموزش‌هایی که در این زمینه وجود دارد، سرعت سایت خودرا بهبود دهید.

آموزش رفع خطای Serve resources from a consistent URL

کند شدن سایت و بالا رفتن مدت زمان لود سایت ضرر بسیار بزرگی برای سایت می تواند باشد. بسیاری از کاربران انتظار دارند زمانیکه وارد سایتی میشوند صفحه  به سرعت لود شود و مجبور نباشند چندین ثانیه برای لود صفحه‌ای منتظر بمانند. حالا این مدت زمان هم به عوامل بسیار زیادی از جمله انتخاب هاست مناسب، انتخاب قالب مناسب، بهینه سازی تصاویر سایت، کاهش تعداد درخواست HTTP و… میشود. یکی از بیشترین اشتباهاتی که در سایت‌ها رخ میدهد مسئله بالا رفتن تعداد درخواست HTTP می باشد. با افزایش روز به روز بازدیدکننده‌ها بالا بودن این تعداد درخواست HTTP باعث درگیر شدن هاست شما می شود و باعث میشود که سایتتان به خوبی کار نکند.

ارور Serve resources from a consistent URL دقیقا زمانی پیش می آید که این تعداد درخواست بالا باشد. اما بالا بودن در این حالت به این شکل است که یک فایل ممکن است چندین بار از آدرس‌های مختلفی لود شود که وقتی این خطا را داشته باشید مشابه تصویر زیر به شما نشان داده میشود.

آموزش نحوه رفع خطای Serve resources from a consistent URL در gtmetrixنحوه رفع خطا Serve resources from a consistent URL

این خطا به دلیل لود چندباره یک فایل در سایت با دو آدرس مختلف می باشد که ممکن است به صورت اشتباه و یا کدنویسی غیر استاندارد به وجود بیاید و برای برطرف کردن آن کافیست کاری کنید که فایل مورد نظر فقط از طریق یک آدرس لود شود. به عنوان نمونه ممکن است از دو افزونه وردپرس استفاده میکنید که هر دو این افزونه‌ها از فونت آیکون Font Awesome پشتیبانی می‌کنند. در این حالت هر افزونه سعی میکند فایل فونت را لود کند. پس در این حالت اگر افزونه اولی را one و افزونه دومی را two در نظر بگیریم، فایل FontAwesome به صورت زیر در سایت لود خواهد شد.

https://academy.firstdata.ir/wp-content/plugins/one/fonts/fontawesome.eot
https://academy.firstdata.ir/wp-content/plugins/two/css/fonts/fontawesome.eot

در این حالت ما یک فایل ثابت فونت داریم که دو بار و با آدرس مختلف در سایت لود می شود. در صورتی که فقط کافیست یک بار از این فایل فونت استفاده کنیم تا در هر جا از سایت که نیاز به فونت آیکون داریم، آیکون دلخواه را نمایش دهیم. برای رفع خطا در این حالت کافیست یکی از افزونه‌ها را ویرایش کنیم و آدرسی که برای فایل فونت در افزونه قرار دارد را از بخش کدنویسی افزونه برداریم. وقتی این کار انجام بگیرد آیکون فونت از طریق افزونه دومی که فایل فونت در آن قرار دارد استفاده میکند و بدون هیچ مشکلی فونت آیکون باز هم در سایتمان نمایش داده میشود.

برخی از افزونه‌ها که به صورت استاندارد کدنویسی می باشند، داخل تنظیماتشان گزینه‌ای برای همین کار قرار دارند که اگر از قبل قالب شما از FontAwesome استفاده میکند یا افزونه‌ای دارید که این فونت داخلش استفاده شده، بتوانید با فعال کردن این گزینه، لود فونت را در افزونه غیرفعال کنید. در این صورت فونت مورد نظر از قالب یا افزونه‌ای که این فونت را دارد نمایش داده شده و دیگر ارور Serve resources from a consistent URL در سایتتان نمایش داده نمیشود.

به همین ترتیب برای سایر فایل‌ها مانند تصاویر، استایل، جاوا اسکریپت و… هم میتوانید به این شیوه عمل کرده و با اصلاح کدنویسی در سایتتان کاری کنید که یک فایل دو بار از سرور درخواست نشود که هم پهنای باند مصرفیتان بالا نرود و هم اینکه سرعت سایتتان را در حد ایده‌آل افزایش دهید.

امیدواریم این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید اقدام به رفع خطای Serve resources from a consistent URL در gtmetrix کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .