مرکز آموزش اولین دیتا

آموزش نحوه ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با معرفی افزونه WordPoints

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس یکی از از راهکارهایی است که برای سایتهایی که کاربر محور است به گونه‌ای طراحی می شود که کاربران سایت بابت هر فعالیتی که در سایت انجام می‌دهند امتیازی دریافت کنند. با استفاده از سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس میتوانید کاری کنید تا هرگاه کاربری کارهایی مانند عضویت در سایت، مشاهده سایت، ارسال مطلب در سایت، ارسال نظر در سایت و… را انجام داد امتیازی را به صورت خودکار دریافت کند و در واقع بتوانید برای سایت خود یک سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس راه‌اندازی کنید.

آکادمی اولین دیتا به معرفی افزونه امتیازدهی به کاربران در وردپرس می پردازد که با استفاده از این افزونه میتوانید امکان دادن امتیاز به کاربران در وردپرس را فراهم کنید تا هر گاه کاربران فعالیتی در وبسایت انجام می‌دهند بابت هر فعالیت امتیازی را کسب کرده و با توجه به همین امتیازات بتوانید کاربرانی که در سایت فعالیت بیشتری دارند را شناسایی کرده و برای اهداف خود که میتواند  دادن کدهای تخفیف برای ووکامرس و یا هر هدف دیگری که شما قصد دارید بابت امتیازدهی به کاربران از آن استفاده کنید را فراهم کنید.

آموزش امتیازدهی  به کاربران در وردپرس

افزونه WordPoints برای امتیازدهی به کاربران در وردپرس میب اشد این افزونه  در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق به کسب بیش از ۶۰۰ نصب فعال و  امتیاز ۵ شده است  که با استفاده از این افزونه قادر به ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

دانلود افزونه WordPoints

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با نام WordPoints در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه می شود که با کلیک برروی این منو میتوانید به تنظیمات افزونه امتیازدهی در وردپرس هدایت شده و آن را شخصی سازی کنید. برای شروع کار ابتدا بر روی زیر منوی Points Types مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر یک نام دلخواه در فیلد name به صورت لاتین وارد کنید.

آموزش نحوه ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با معرفی افزونه WordPoints

حالا پس از اینکه با کلیک روی دکمه Save توانستید point type خود را ایجاد کنید صفحه زیر لود خواهد شد که در این صفحه میتوانید برای انواع فعالیت‌هایی که کاربران در سایت دارند یک امتیاز را در نظر گرفته و به آنها امتیاز دهید.

آموزش نحوه ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با معرفی افزونه WordPoints

بسته به افزونه‌هایی که در سایت خود نصب کرده اید و از آنها استفاده میکنید به همین شکل هم دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای دلایل گوناگون مختلف خواهد بود، به عنوان نمونه شما میتوانید در حالتی که از وردپرس و ووکامرس استفاده میکنید برای مواردی مانند گزینه‌های زیر امتیاز برای کاربران در نظر بگیرید که عبارتند از:

 • دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای بازدید از سایت
 • دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای عضویت در سایت
 • دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای ارسال نظر در وردپرس
 • دادن امتیاز به کاربران در وردپرس برای ارسال نوشته در وردپرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای ساخت برگه در وردپرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای ارسال دیدگاه در برگه وردپرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای آپلود فایل در وردپرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای انتشار محصول در ووکامرس
 • امتیازدهی به کاربران وردپرس برای ارسال نقد و بررسی محصولات در ووکامرس
 • و…

حال همانطور که در تصویر بالا میبینید برای هر یک از فعالیت‌هایی که ذکر شده روی دکمه Add New Reaction کلیک کنید تا پنجره زیر باز شده و جزییات دادن امتیاز به کاربر در وردپرس را در آن وارد کنید.

آموزش نحوه ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با معرفی افزونه WordPoints

همانطور که در تصویر بالا میبینید ابتدا توضیحات دلخواه برای دادن امتیاز در وردپرس را در بخش Description وارد کنید، سپس عنوان دلخواه خود را در فیلد Log Text وارد کرده و امتیاز مورد نظر بابت عضویت در سایت را در فیلد Points وارد کنید تا هر کاربری که در سایت عضو میشود این میزان امتیاز به وی تعلق بگیرد که در اینجا ۱۰ امتیاز برای عضویت در سایت در نظر گرفته ایم. با استفاده از Award To هم میتوانید مشخص کنید که امتیاز داده شده به چه کسی تعلق بگیرد که در اینجا کاربر انتخاب شده است. با استفاده از گزینه Conditions هم میتوانید دادن امتیاز را به صورت شرطی تعیین کنید. به عنوان نمونه بگویید که اگر نقش کاربری N بود این امتیاز به کاربر X تعلق بگیرد و…

پست های مرتبط

حالا به همین ترتیب دادن امتیاز به کاربران در وردپرس را برای کارهای دیگری مانند ارسال نظر در وردپرس، ارسال مطلب در وردپرس، ارسال محصول در وردپرس و… وارد کرده و آنها را ذخیره کنید تا به صورت کامل برای هر فعالیت در وردپرس امتیازی به کاربران تعلق بگیرد. سپس به منوی اصلی افزونه رفته و مشابه تصویر زیر در بخش تنظیمات point type ایجاد شده در مرحله اول را در بخش مشخص شده انتخاب کرده و آن را ذخیره کنید.

آموزش نحوه ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با معرفی افزونه WordPoints

با استفاده از Excluded Users هم میتوانید آی‌دی کاربرانی که قصد ندارید امتیازدهی برای آنها وجود داشته باشد و برای فعالیتی که در وبسایت انجام میدهند امتیازی برای آنها  محاسبه شود را وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید. حال برای نمایش امتیازات کاربران و جزییات امتیاز در سایت به مسیر نمایش> ابزارک‌ها مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر از سه ابزارک موجود که با نصب این افزونه در وردپرس اضافه شده برای نمایش امتیاز کاربران در وردپرس، پر امتیازترین کاربران و جزییات امتیاز کاربران را انتخاب کنید.

دادن امتیاز به کاربران در وردپرس | امتیازدهی به کاربران در وردپرس

نمایش امتیاز کاربران در وردپرس

حالا برای نمایش امتیاز کاربران در وردپرس ابزارک WordPoints را انتخاب کرده و در مکانی از قالب که قصد نمایش آن را دارید وارد کرده و جزییات ابزارک را مشابه تصویر زیر در آن وارد کرده و ذخیره کنید.

آموزش نحوه ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با معرفی افزونه WordPoints

ابتدا در فیلد title عنوان دلخواه برای ابزارک وردپرس را وارد کرده و سپس از بخش point type گزینه point type خود را که در مرحله اول آن را  ساختید انتخاب کنید. سپس در فیلد Widget text نام دلخواه را برای نمایش مجموع امتیازات را وارد کنید. حالا در فیلد Text if the user is not logged in پیغام خطا دلخواه خود را وارد کنید تا در صورتی که کاربر در سایت وارد نشده بود این پیغام خطا در ابزارک نمایش امتیاز کاربران در وردپرس نمایش داده شود. سپس از بخش Number of latest log entries for this user to display تعداد جزییات امتیاز که بابت هر فعالیت برای کاربران در وردپرس در نظر گرفتید و قصد دارید در این ابزارک نمایش داده شود را وارد کنید. با استفاده از Which columns should be displayed هم میتوانید تعیین کنید که چه ستون‌ها و جزییاتی از امتیاز کاربران در وردپرس نمایش داده شوند که به ترتیب عبارتند از:

 1. نمایش نام کاربر و تصویر آواتار کاربر
 2. نمایش میزان امتیاز دریافت شده
 3. نمایش توضیحات برای امتیاز دریافت شده
 4. نمایش زمان دریافت امتیاز

با فعال کردن Hide user names هم میتوانید نام کاربر را مخفی کنید و صرفا آواتار وی را نمایش دهید. و در نهایت با استفاده از Enable horizontal scrollingهم میتوانید امکان استفاده از اسکرول افقی را فراهم کنید تا برای مشاهده جزییات امتیازاتی که ثبت شده قادر به اسکرول در ابزارک باشند.

آموزش نحوه ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با معرفی افزونه WordPoints

پس از اینکه ابزارک را ذخیره کردید جزییات امتیاز کاربران به صورت بالا نمایش داده خواهد شد و همچنین با مراجعه به زیر منوی Points Logs میتوانید مشابه تصویر زیر جزییات آخرین امتیازات دریافت شده توسط هر کاربر را در پیشخوان وردپرس مشاهده کنید.

آموزش نحوه ساخت سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با معرفی افزونه WordPoints

امیدوارم که این آموزش از آکادمی اولین دیتا هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید نسبت به ساخت سیستم امتیازدهی در وردپرس و دادن امتیاز به کاربران وردپرس اقدام کنید.

نظرات بسته شده است .